Oferta publiczna akcji Captor Therapeutics [Webinar z przedstawicielami spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
24 mar 2021, 11:17

Oferta publiczna akcji Captor Therapeutics [Webinar z przedstawicielami spółki]

Captor Therapeutics to szwajcarsko-polska spółka biofarmaceutyczna rozwijająca kandydatów na leki w terapii chorób onkologicznych i autoimmunologicznych z wykorzystaniem rewolucyjnej technologii celowanej degradacji białek (ang. Targeted Protein Degradation, TPD). To innowacyjne podejście można wykorzystać odniesieniu do nowych, dotychczas niedostępnych celów molekularnych, przełamując ograniczenia klasycznych leków, a także w celu udoskonalenia wykorzystywanych już mechanizmów molekularnych, w przypadku których istniejące leki nie wykazują optymalnego działania.

Firma prowadzi działalność we Wrocławskim Parku Technologicznym, gdzie dysponuje nowoczesnymi laboratoriami wyposażonymi w wysokiej klasy sprzęt badawczy. Captor posiada również spółkę zależną - Captor Therapeutics GmbH w Allschwil (Szwajcaria) z siedzibą w Swiss Innovation Park w bezpośrednim sąsiedztwie Bazylei - centrum europejskiego przemysłu biofarmaceutycznego.

Jeszcze pod koniec grudnia 2020 roku Captor Therapeutics podjęło strategiczną współpracę z firmą Heptares Therapeutics Ltd. Zakres współpracy obejmuje opracowanie oraz rozwój nowych związków małocząsteczkowych indukujących degradację białek chorobotwórczych z rodziny GPCR. W ramach umowy firmy będą wspólnie prowadzić program badawczy i dzielić zyski z komercjalizacji jego wyników.

Spółka Captor Therapeutics obecnie przygotowuje się do debiutu na Głównym Rynku GPW. We wrześniu 2020 roku w tym celu złożono prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka właśnie rozpoczęła swoją pierwszą ofertę publiczną akcji, dzięki której planuje pozyskać finansowanie na dalszy rozwój.

W środę, 24 marca 2021 roku o godz. 12:30 zapraszamy na webinar z przedstawicielami Captor Therapeutics. W spotkaniu wezmą udział:

  • dr Michał Walczak - Dyrektor Naukowy, Członek Zarządu,
  • Aleksandra Skibińska - Dyrektor Finansowa, Członek Zarządu,
  • dr Katarzyna Kaczanowska - Dyrektor Działu Chemii,
  • Maria Sagan - Manager ds. Wiedzy.

Spotkanie będzie okazją do bliższego poznania działalności Spółki oraz innowacyjnej technologii TPD, w oparciu o którą spółka rozwija kandydatów na leki. Omówione zostaną także szczegóły oferty publicznej. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w środę, 24 marca 2021 r. o godz. 12:30. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj,aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.