Dni Inwestora w spółkach PCC Exol oraz PCC Rokita [Konferencja online]
Obrazek użytkownika Webinary
13 maj 2021, 22:54

Dni Inwestora w spółkach PCC Exol oraz PCC Rokita [Konferencja online]

PCC to międzynarodowa grupa kapitałowa, w której skład wchodzi kilkadziesiąt spółek operujących w trzech ważnych gałęziach gospodarki. Należą do nich: chemia, energia i logistyka. Spółki PCC Rokita oraz PCC Exol, działające w branży chemicznej, należą do grona publicznych przedsiębiorstw notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Po raz ósmy PCC Exol oraz PCC Rokita organizują Dzień Inwestora w swoich spółkach. W poprzednich edycjach, które odbywały się stacjonarnie, brało udział około 300 inwestorów. Teraz będą to dwie konferencje online, podczas których zostanie zaprezentowana działalność firm oraz sytuacja finansowa. Na koniec przewidziano sesję Q&A.

  • 14 maja 2021 roku o godz. 10:00 odbędzie się Dzień Inwestora w spółce PCC Exol.
  • 21 maja 2021 roku o godz. 10:00 odbędzie się Dzień Inwestora w spółce PCC Rokita.

Na wydarzenie wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj,aby zarejestrować się na dni inwestora PCC

Dlaczego warto poznać PCC Exol oraz PCC Rokita?

PCC Rokita dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie produktów chemicznych do wielu zastosowań i aplikacji przemysłowych. Główne grupy produktów wytwarzane w ramach kilku jednostek biznesowych firmy to chlor i alkalia, poliole, oraz pochodne naftalenu i fosforu.

Dzień Inwestora PCC

Obligacje PCC Rokita zadebiutowały na rynku regulowanym GPW w 2011 r. Akcje spółki są notowane na warszawskiej giełdzie od 2014.

PCC Exol prowadzi działalność na rynku środków powierzchniowo czynnych. Produkty spółki znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Produkty PCC EXOL ze względu na ich zastosowanie generalnie dzielą się na surfaktanty wykorzystywane w produkcji detergentów i kosmetyków oraz surfaktanty do zastosowań przemysłowych.

Na rynku regulowanym GPW od 2012 notowane są akcje spółki, a od 2016 także jej obligacje.

Obydwie spółki regularnie dzielą się z akcjonariuszami zyskiem. W tym roku PCC Rokita zapowiedziała wypłatę dywidendy w łącznej kwocie blisko 73 mln zł, tj. 3,67 zł na jedną akcję. Natomiast PCC Exol przeznaczy na dywidendę w sumie ponad 29 mln zł, co daje 0,17 zł na akcję. Zarówno w PCC Rokita oraz PCC Exol dniem ustalenia dywidendy jest 6 maja, a dniem jej wypłaty 14 maja 2021 roku.

Strefa Inwestorów już kilkukrotnie uczestniczyła w Dniach Inwestora spółek w Brzegu Dolnym. Do tej pory wydarzenie odbywało się stacjonarnie, gdzie na miejscu inwestorzy zwiedzali park przemysłowy oraz instalacje chemiczne. Dlatego tym razem zapraszamy na konferencję online, podczas której zaprezentowany zostanie profil działalności spółek, przedstawiona będzie aktualna sytuacja finansowa oraz udzielone zostaną odpowiedzi na zadawane pytania.

Materiały, które warto zobaczyć przed wydarzeniem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.