Przejdź do treści

udostępnij:

Kategorie

Alarm bombowy w Sądzie Najwyższym. Uchwała w sprawie kredytów walutowych może zostać przesunięta

Udostępnij

Miała być uchwała Sądu Najwyższego w sprawie kredytów walutowych, a jest alarm bombowy. Rano ewakuowano budynek SN, a prace mają potrwać przynajmniej do 12:30. To oznacza, że dzisiejsze posiedzenie pełnego składu Izby Cywilnej może zostać po raz kolejny przełożone.

To miał być przełomowy dzień dla kredytobiorców, ale również banków. Dzisiaj, po dwukrotnym przekładaniu terminu, miała zebrać się Izba Cywilna SN w pełnym składzie. Posiedzenie zostało zwołane, aby odpowiedzieć na 6 pytań skierowanych przez I Prezes SN, Małgorzatę Manowską. Dzisiejsza uchwała miała być odpowiedzią na występujące rozbieżności w sądach dotyczące wydawanych wyroków w sprawie kredytów walutowych, głównie we frankach szwajcarskich.

W godzinach porannych I Prezes Sądu Najwyższego zdecydowała o ewakuacji budynku, po otrzymaniu maila o rzekomym ładunku wybuchowym. Prace sprawdzające służb mają potrwać co najmniej do 12:30. 

To może oznaczać, że po raz trzeci zostanie przełożone posiedzenie. Już od wczoraj spekulowano, że pomimo zaplanowanego posiedzenia, Izba Cywilna może potrzebować więcej czasu na podjęcie uchwały. Przypomnijmy, że 7 maja została podjęta uchwała przez 7-osobowy skład Izby Cywilnej SN. Była ona odpowiedzią na 2 pytania zadane przez Rzecznika Finansowego. W tym przypadku SN stwierdził, że roszczenia kredytobiorców oraz banków są niezależne, potwierdzając tym samym tzw. teorię dwóch kondykcji.

Będziemy na bieżąco aktualizować wydarzenia w Sądzie Najwyższym.

11:05: Sąd Najwyższy na swoim koncie na Twitterze opublikował treść maila o ładunku wybuchowym w budynku.

11:30: Ewakuacja budynku SN to nie jedyny dzisiaj alarm bombowy. Wydział prasowy Najwyższej Izby Kontroli również poinformował o alarmie bombowym w budynku urzędu. Tym samym ewakuowano również siedzibę NIK.

12:22: O godzinie 13 rozpocznie się posiedzenie pełnego składu Izby Cywilnej.

Zobacz także: Roszczenia banku i konsumenta są niezależne - SN

Udostępnij