Wyniki finansowe za Q1 i plany rozwoju Cloud Technologies [Webinar z zarządem spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
24 maj 2021, 22:45

Wyniki finansowe za Q1 i plany rozwoju Cloud Technologies [Webinar z zarządem spółki]

Cloud Technologies to spółka z segmentu nowych technologii, która działa na rynku już od 10 lat. Codziennie dostarcza wysokiej jakości cyfrowe informacje na temat internautów do wykorzystania w marketingu internetowym. Q1 2021 r. zamknęła wynikiem netto na poziomie 0,9 mln zł, przewyższającym cały ubiegłoroczny zysk.

Spółka została założona przez Piotra Prajsnara w 2011 roku, a od 2012 roku jest notowana na rynku NewConnect. Aktualnie Cloud Technologies skupia się na rozwoju swojego głównego segmentu działalności – Data enrichment, który obejmuje monetyzację danych oraz autorską technologię DMP (Data Management Platform) do ich przetwarzania.

Największy wpływ na dalszy wzrost przychodów Grupy będzie miała globalizacja sprzedaży danych, w tym potencjalne akwizycje oraz kontynuacja inwestycji w autorskie technologie, stanowiące istotną przewagę konkurencyjną Spółki. Cloud Technologies działa na rosnącym rynku reklamy internetowej, a jej model biznesowy odznacza się wysokim poziomem skalowalności.

Pod koniec kwietnia Grupa Cloud Technologies opublikowała raport finansowy za 2020 rok. Przychody spółki były na poziomie 50,1 mln zł, EBITDA wyniosła 6,0 mln zł, a zysk netto zwiększył się o 5,3 mln zł r/r i wyniósł 0,6 mln zł. Wskaźnik EBITDA kluczowego dla Grupy segmentu Data enrichment w 2020 r. wzrósł o 146% r/r, osiągając poziom 7,6 mln zł.

Spółka 17 maja opublikowała wyniki za Q1 2021 r. Przychody netto Grupy wyniosły 12,4 mln zł, co oznacza wzrost o 10% r/r, a EBITDA osiągnęła 3,0 mln zł, poprawiając ubiegłoroczny wynik o 3,6 mln zł. Zysk netto wyniósł 0,9 mln zł i przewyższył łączny zysk netto wypracowany podczas wszystkich kwartałów ubiegłego roku.

We wtorek, 25 maja 2021 roku o godz. 10:00 zapraszamy na webinar z zarządem spółki – Piotrem Prajsnarem, CEO oraz Piotrem Soleńcem, CFO. Podczas spotkania zostaną omówione wyniki finansowe oraz plany rozwoju Cloud Technologies. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się we wtorek, 25 maja 2021 roku o godz. 10:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.