Akwizycja i wstępne wyniki finansowe Shoper za I półrocze 2021 r. [Webinar z prezesem spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
19 sie 2021, 10:20

Akwizycja i wstępne wyniki finansowe Shoper za I półrocze 2021 r. [Webinar z prezesem spółki]

Shoper to lider platform e-commerce udostępnianych na polskim rynku w modelu Software as a Service (SaaS). 17 sierpnia br. Shoper przejął trzecią najbardziej popularną tego typu platformę w kraju, liczącą około 4 700 sklepów. Na mocy umowy zawartej z SumUp Shoper nabył 100% udziałów w Shoplo Sp. z o.o. za kwotę 17,5 mln zł. Dzień wcześniej, spółka przedstawiła wstępne szacunkowe wyniki finansowe za I półrocze 2021 r. Przychody wyniosły 33,3 mln zł i wzrosły o blisko 60% r/r.

Platforma Shoper umożliwia przedsiębiorcom szybkie, łatwe i wygodne założenie własnego sklepu internetowego oraz prowadzenie sprzedaży w kanale online. Na kompleksową ofertę spółki składa się udostępniana w formie abonamentu platforma Shoper oraz szereg usług dodatkowych zorientowanych na zwiększenie efektywności sprzedaży jej sklepów, których liczba przed akwizycją, przekraczała już 21 tysięcy. Poza udostępnianą w formie abonamentu platformą Shoper, spółka oferuje usługi dodatkowe w ramach modelu pay-as-you-grow, skorelowanym bezpośrednio z liczbą zamówień lub wielkością obrotów (GMV) generowanych przez sklepy na platformie. Pozwala to spółce rosnąć wraz z biznesem jej klientów.

Dokonane przejęcie Shoplo to element realizacji strategii Shoper w obszarze fuzji i przejęć, mające na celu umocnienie pozycji rynkowego lidera w segmencie sklepów internetowych w modelu Software as a Service (SaaS). Do 2026 r. Shoper planuje obsługiwać ponad 50 tys. sklepów internetowych.

W I półroczu 2021 roku skorygowana managerska EBITDA Shoper osiągnęła poziom 15,4 mln zł, o 45% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wartość GMV sklepów bezpośrednich na platformie Shoper wzrosła z 1,8 mld zł do 2,5 mld zł, notując dynamikę na poziomie 41%. Wartość GMV wygenerowana za ostatnie 12 miesięcy do czerwca 2021 roku, wyniosła już 4,7 mld zł.

9 lipca 2021 roku, po sukcesie przeprowadzonej oferty publicznej akcji, której wartość wyniosła 363 mln zł, Shoper zadebiutował na rynku głównym GPW. Stopa zwrotu po pierwszym miesiącu notowań wyniosła 31% dla inwestorów, którzy wzięli udział w ofercie publicznej oraz 17%, licząc od ceny zamknięcia z pierwszego dnia notowań.

W czwartek, 19 sierpnia 2021 roku o godz. 11:00 zapraszamy na webinar z prezesem spółki, Marcinem Kuśmierzem. Podczas spotkania zostaną omówione szczegóły wyników finansowych oraz plany akwizycyjne. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w czwartek, 19 sierpnia 2021 roku o godz. 11:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.