Space Investor Day - konferencja dla inwestorów o branży kosmicznej
Obrazek użytkownika Webinary
26 sty 2022, 06:31

Space Investor Day - pierwsza w Polsce konferencja inwestycyjna dedykowanym branży kosmicznej

Branża kosmiczna nabiera coraz większego znaczenia, jako sektor giełdowy i gałąź gospodarki, zwłaszcza na świecie. Miniony rok okazał się rekordowy pod względem osiągania kamieni milowych w turystyce kosmicznej, o czym świadczy chociażby lot w kosmos Richarda Bransona, CEO Virgin Galactic oraz Jeffa Bezosa byłego CEO spółki Amazon. Analitycy spodziewają się, że obecna dekada będzie zdominowana przez komercjalizację lotów kosmicznych.

Pionierem lotów turystycznych w kosmos jest bez wątpienia Virgin Galactic oraz Blue Origin. Wśród największych spółek wyróżniających się z tego sektora można wymienić również SpaceX, Rocket Lab czy Astra Space. Również na polskim rynku możemy wyróżnić kilka firm, których działalność opiera się o branżę kosmiczną. Jest nią chociażby Creotech Instruments, producent systemów i podzespołów satelitarnych oraz zaawansowanej elektroniki dedykowanej m.in. do systemów sterowania komputerami kwantowymi.

Branża kosmiczna w Polsce

Sektor kosmiczny rozwija się również w Polsce. Mamy już przynajmniej kilka spółek, które rozwijają swoje produkty i usługi przeznaczone do wykorzystania w branży kosmicznej. Przepaść pomiędzy osiągnięciami polskiej branży kosmicznej, a tym co realizuje SpaceX czy Virgin Galactic oraz inne spółki z tego sektora w USA jest wbrew pozorom dużo mniejsza niż chociażby w sektorze biotechnologicznym. Sam sektor kosmiczny jest bowiem dużo młodszy, bo zaczął się rozwijać na dobre w obszarze komercyjnym dopiero we wczesnych latach dwutysięcznych. Tymczasem pierwsze podmioty z tego sektora już pojawiły się na polskiej giełdzie, a kolejne mają plany z tym związane. Obok notowanej na NC spółki Creotech Instruments, warto wspomnieć o Vigo System z głównego parkietu. Plany giełdowe rozważa ScanWay, Thorium Space Technology, czy Blue Dot Solutions.

Wszystkie wyżej wymienione spółki będzie można bliżej poznać podczas Space Investor Day. Już 26 stycznia 2022 roku o godz. 10:00 zapraszamy na wydarzenie, w czasie, którego polskie spółki z branży kosmicznej zaprezentują swoje modele biznesowe i plany rozwoju. Na koniec każdej prezentacji przewidziana jest sesja Q&A.

Organizatorami wydarzenia są Inner Value oraz Strefa Inwestorów. Spotkanie poprowadzi Szymon Machalica, publicysta Strefy Inwestorów oraz ekspert branży spółek kosmicznych.
 

Zapraszamy do zadawania pytań

Harmonogram Space Investor Day

Space Investor Day odbędzie się w środę 26 stycznia 2022 roku o godz. 10:00. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele 5 spółek, które zaprezentują swoje modele biznesowe oraz perspektywy rozwoju w branży kosmicznej. Każda firma na koniec prezentacji odpowie na pytania uczestników. Zakończenie wydarzenia planowane jest o godz. 15:00.
 

  • 10:00 - 11:00 Creotech Instruments
  • 11:00 - 12:00 Scanway
  • 12:00 - 13:00 Vigo System
  • 13:00 - 14:00 Thorium Space Technology
  • 14:00 - 15:00 Blue Dot Solutions

Co warto wiedzieć o branży kosmicznej

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.