W marcu 2022 r. serwis StrefaInwestorow.pl odwiedziło 836 tys. realnych użytkowników - statystyki Mediapanel
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
05 kwi 2022, 13:25

Historyczny rekord! W marcu 2022 r. Strefę Inwestorów odwiedziło 836 tys. realnych użytkowników

W marcu, według danych Mediapanel (PBI/Gemius), Strefę Inwestorów odwiedziło 812 tys. realnych użytkowników. Aby mieć świadomość znaczenia tych liczb, warto wiedzieć, że pod względem liczby czytelników nasz serwis wyprzedził po raz pierwszy serwis Stooq, który w analogicznym okresie odwiedziło ponad 740 tys. użytkowników.

To był dla nas rekordowy miesiąc! W najśmielszych oczekiwaniach nie przypuszczaliśmy, że nasz serwis blogowy o inwestowaniu odwiedzi ponad 836 tys. realnych użytkowników w miesiąc (realnych, czyli wg badań Mediapanel prawdziwych ludzi). Oczywiście, ten wynik to efekt skokowego wzrostu zainteresowania tematem finansów i inwestowania, co jest związane z wpływem wybuchu wojny na Ukrainie na rynki finansowe i szeroko pojętą gospodarkę.

W marcu 2022 roku miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Pierwszy raz w historii, Strefa Inwestorów miała więcej czytelników niż serwis Stooq, który w marcu odwiedziło według danych Mediapanel ok. 740 tys. realnych użytkowników. Inne, konkurencyjne serwisy do tych poziomów się nawet nie zbliżyły.

Zobacz także: Jeżeli inwestujesz samodzielnie na giełdzie, to należysz do awangardy społeczeństwa - wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2022”

Nawet 80 tys. unikalnych użytkowników w jeden dzień

Piszemy o tym przede wszystkim po to, aby podziękować Wam, czyli naszym czytelnikom. Od zawsze pisaliśmy dla inwestorów i rosnąca liczba czytelników jest dla nas potwierdzeniem dobrze wykonanej pracy. Bez zmian kluczowymi dla nas tematami pozostają debiuty giełdowe, dywidendy, gaming, biotechnologia, ale coraz częściej na Strefie Inwestorów można znaleźć informacje na temat ważnych wydarzeń w gospodarce, rynku nieruchomości, kwestii energetycznych czy związane giełdą w USA.
 

Statystyka Strefy Inwestorów w marcu 2022 wg Google Analitycs

Statystyki Strefa Inwestorów


Nasze wewnętrzne statystyki pokazują, że coraz częściej możemy się pochwalić tym, że na Strefę Inwestorów w ciągu dnia zagląda nawet 80 tys. czytelników. Jak pokazuje wykres, rekordowy marzec nie był efektem jednego, rekordowego dnia, ale regularnej, wykonywanej od lat pracy. Marzec 2022 dla nas był o tyle wyjątkowy, że po raz pierwszy w historii, udało nam się wyprzedzić Stooq, największy niezależny serwis o inwestowaniu w tym kraju.

Te statystyki pokazują, że rośnie zainteresowanie Strefą Inwestorów, ale również Polacy coraz mocniej interesują się swoimi pieniądzmi. Wyjątkowe wyniki to efekt nałożenia na siebie dwóch czynników: wybuchu wojny i inflacji. O ile ten pierwszy czynnik mamy nadzieję, że szybko zniknie o tyle ten drugi będzie się utrzymywał jeszcze przez dłuższy czas i będziemy mieli o czym pisać.

Zobacz także: Inflacja w Polsce jest już dwucyfrowa. GUS podaje szybki szacunek za marzec

Co istotne, nie ograniczamy się tylko do samego serwisu. Od kilku miesięcy coraz mocniej podążamy za naszymi czytelnikami, rozwijając nasze profile w mediach społecznościowych. Według danych serwisu Facebook, nasz zasięg wyniósł w nim w marcu 2022 r. ponad 1,6 mln użytkowników. W serwisie Twitter, profil Strefy Inwestorów śledzi już ponad 20 tys. czytelników. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter i LinkeIn.

Plany na 2022 rok

Będziemy robić bez zmian to, co robiliśmy przez ostatnie lata, czyli informować, edukować i analizować ważne rzeczy, jakie dzieją się na giełdzie i w gospodarce. Planujemy mocniej zaangażować się w dwa tematy, kwestię transformacji energetycznej i inwestowania zagranicą. Na pewno będziemy też pracować nad wzbogaceniem Strefy Inwestorów o kolejne notowania i dane, abyście po wejściu na stronę mogli z nami zostać dłużej. Wiemy, że mamy wiele w tym obszarze do zrobienia.

Na koniec ostatnie słowo do Czytelników oraz abonentów Strefy Inwestorów. W imieniu całego zespołu dziękuję za Wasze zaufanie, proszę o więcej i zachęcam do tego, aby regularnie odwiedzać Strefę Inwestorów.

Zobacz także: Co dalej z polską giełdą? Podsumowanie sytuacji i nasze oczekiwania - webinar specjalny z Pawłem Biedrzyckim i Rafałem Irzyńskim

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.