Wyniki finansowe Vercom za I kwartał 2024 r. [Webinar z zarządem spółki] | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Webinary
21 maj 2024, 11:50

Wyniki finansowe Vercom za I kwartał 2024 r. [Webinar z zarządem spółki]

Vercom tworzy globalne usługi komunikacji w modelu SaaS, które umożliwiają firmom budowanie i rozwijanie trwałych relacji z odbiorcami za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji. Obecnie z usług Grupy Vercom korzystają takie podmioty jak IKEA, Rossman, American Express, DHL, Coca-Cola i wiele innych.

Miniony rok to kolejny rekordowy okres dla Grupy Vercom. Marża brutto wyniosła w tym czasie 181 mln zł, co oznacza wzrost o 56% rdr., skorygowana EBITDA zwiększyła się o 54 % rdr. do 85 mln zł, z kolei wolne przepływy pieniężne osiągnęły wartość 73 mln zł, co oznacza wzrost o 62% rdr. Dodatkowo Vercom podwoił zysk netto z działalności kontynuowanej do 60 mln zł.

Wraz z dobrymi wynikami za 2023 r., zarząd Vercom zarekomendował wypłatę drugiej już w historii dywidendy rekordowej wysokości. Spółka może wypłacić ponad 35 mln zł.

"W minionym roku udało nam się z nawiązką zrealizować cele finansowe. Teraz skupiamy się już całkowicie na bieżącej działalności oraz nowych inicjatywach rozwojowych, które mają nam pomóc w osiągnięciu ambitnego celu jakim jest podwajanie skali działalności co dwa lata" - zapowiedział Łukasz Szałaśnik, dyrektor finansowy Vercom.

O wynikach finansowych spółki za I kwartał 2024 roku będzie można posłuchać podczas webinaru z przedstawicielami spółki – prezesem Krzysztofem Szyszką oraz dyrektorem finansowym Łukaszem Szałaśnikiem. Uczestnicy spotkania będą mogli zadawać pytania.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się we wtorek, 21 maja 2024 roku o godz. 12:30. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj,  aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.