Dywidenda z Vercom w 2024 roku będzie rekordowa
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
27 mar 2024, 09:47

Dywidenda z Vercom w 2024 roku będzie rekordowa. Zarząd przedstawił rekomendację ile chce przeznaczyć zysku

Zarząd Vercom, wraz z dobrymi wynikami za 2023 r. podaje rekomendację wypłaty drugiej już w historii dywidendy rekordowej wysokości. Spółka zamierza kontynuować politykę dywidendową w przyszłości.

Vercom to technologiczna grupa, która od dwóch dekad dostarcza globalne usługi komunikacyjne w modelu SaaS. Spółka umożliwia budowanie trwałych relacji z klientami przez różnorodne kanały komunikacji, wspierając ponad 80 000 przedsiębiorstw na całym świecie.

W 2023 roku Vercom osiągnął zysk netto na poziomie 71 mln zł, co jest ponad dwukrotnym wzrostem w stosunku do poprzedniego roku oraz wzrost marży brutto na sprzedaży do 181 mln zł (o 56% rdr.) i podobnej wysokości wzrost EBITDA do 85 mln zł. Pozwala to na zaproponowanie rekordowej wysokości dywidendy.
 

Kurs akcji Vercom od początku 2023 roku

Vercom (2)


Zarząd rekomenduje wypłatę co najmniej 35 mln zł w postaci dywidendy, czyli ok. 1,57 zł na jedną akcję.

"Wyniki finansowe, które osiągnęliśmy w 2023 roku, otwierają przed nami możliwość wypłaty rekordowej dywidendy. Zgodnie z polityką dywidendową, w tym roku zamierzamy przeznaczyć na ten cel co najmniej 35 mln zł. Cieszymy się, że rosnące wyniki finansowe umożliwiają nam współdzielenie sukcesu Vercom z naszymi akcjonariuszami" – mówi Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

Zobacz także: Dywidenda z Atal będzie w 2024 roku rekordowa. Zarząd zarekomendował ile zysku chce wypłacić akcjonariuszom

Druga dywidenda w historii spółki

Zaproponowana dywidenda będzie już drugim podziałem zysku w historii spółki. Tym samym zostaje potwierdzona zapowiedź zarządu dotycząca chęci przeznaczania części gotówki na wypłatę dla akcjonariuszy, przy jednoczesnym zachowaniu charakteru spółki wzrostowej.

W ubiegłym roku Vercom wypłacił pierwszą dywidendę w wysokości 1,13 zł na akcję. Została też wprowadzona polityka dywidendowa, zakładająca wypłatę co najmniej 50% skonsolidowanego zysku netto. Potencjalna dywidenda za rok 2023, wynosząca ponad 35 mln zł, oznacza wzrost o 40% w porównaniu do dywidendy za rok poprzedni.

Zobacz także: Dywidendy, lista wypłat, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost