Kiedy polska biotechnologia eksploduje jak branża gamingowa - Paweł Przewięźlikowski z Ryvu Therapeutics - Podcast "21% rocznie | Jak inwestować"
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
07 paź 2019, 06:10

Jak krok po kroku budować w Polsce spółkę z globalnymi aspiracjami – Paweł Przewięźlikowski, Ryvu Therapeutics

Jak rozwijać w Polsce innowacyjny biznes z globalnymi aspiracjami? Kiedy wśród rodzimych inwestorów zapanuje boom na biotechnologię, porównywalny do tego jaki obserwujemy w przypadku gamingu? W jakim miejscu znajduje się polska biotechnologia i jakie ma szanse przebić się na świecie? O tym w 29 odcinku podcastu #21procentrocznie rozmawiamy z Pawłem Przewięźlikowskim, prezesem Ryvu Therapeutics.

Kim jest Paweł Przewięźlikowski, informatyk, który stracił głowę dla biotechnologii?

Paweł Przewięźlikowski to informatyk, który stracił głowę dla biotechnologii. Po latach kariery w branży informatycznej, w której piastował m.in. stanowisko wiceprezesa Comarchu i prezesa spółki Interia, w 2007 roku porzuca pewne posady i uruchamia swój biotechnologiczny startup spółkę Selvita.

Dzisiaj Selvita to wyceniana na 1 mld zł dojrzała spółka, która zatrudnia około 500 osób. W przyszłym tygodniu spółka podzieli się na giełdzie na dwa pomioty Ryvu Therapeutics biotechnologiczną spółkę skoncentrowaną na innowacyjnych projektach onkologicznych która w swoim portfelu posiada dwa projekty w pierwszej fazie klinicznej cząsteczkę SEL24 i SEL120 oraz szerokie portfolio projektów na wcześniejszym etapie oraz Selvite czyli spółkę świadczącą usługi z zakresu drug dicovery dla spółek z sektora farmaceutycznego. To przełomowy moment w historii spółki w którym Paweł Przewięźlikowski objął stanowisko prezesa Ryvu Therapeutics.

W podcaście omawiamy jak krok po kroku budować w Polsce spółkę z globalnymi aspiracjami. Korzystając z doświadczeń Pawła Przewięźlikowskiego omówiliśmy krok po kroku najważniejsze etapy w budowaniu spółki z globalnymi aspiracjami. Omawiamy etap pomysłu na biznes, procesu pierwszych zatrudnień, poszukiwania finansowania, rozwoju działalności i zarządzania projektami.

Paweł Przewięźlikowski Ryvu Therapeutics
Paweł Przewięźlikowski, Ryvu Therapeutics i Paweł Biedrzycki, Strefa Inwestorów

Czy i kiedy biotechnologia w Polsce stanie się tak popularna jak gaming?

Czy i kiedy polska branża biotechnologiczna przebije się na świecie. Jakie kryteria muszą zostać spełnione żeby polski biotech zaczął błyszczeć na GPW pełnym blaskiem. Prezes Ryvu Therapeutics stawia tezę, że tak samo jak od pierwszej gry Wiedźmin 1 od CD PROJEKT musiało minąć 10 lat aby branża eksplodowała tak samo od pierwszej znaczącej komercjalizacji w polskiej biotechnologii musi minąć 10 lat aby polska biotechnologia wypłynęła na szerokie wody. Z tą różnicą, że biznes biotechnologiczny wymaga znacznie większych nakładów inwestycyjnych, ale w przypadku sukcesu generuje dużo wyższą wartość. Zapraszamy do niezwykłego podcastu, który może stanowić skrócone MBA dla każdego przedsiębiorcy z globalnymi aspiracjami.

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 


Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 29.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

 • 00:12:40 Jaką branże z potencjałem globalnym wybrać dzisiaj?
 • 00:14:10 Jak zatrudnić odpowiednie osoby do swojej firmy
 • 00:20:35 Czym się różni proces inwestycyjny w branży biotechnologicznej, a informatycznej
 • 00:26:36 Skąd wziąć pieniądze na start międzynarodowego biznesu
 • 00:33:30 Czym się różni inwestor z USA od polskich inwestorów
 • 00:35:35 Kiedy się zacznie prawdziwy boom na biotechnologię w Polsce
 • 00:39:45 Jakich inwestorów potrzebujemy w Polsce
 • 00:40:23 W jaki sposób wybierać odpowiednie kierunki rozwoju firmy
 • 00:47:30 Jak zarządzać postępami w badaniach i rozwoju
 • 00:49:15 Jak delegować obowiązki i oddawać odpowiedzialność za kluczowe obszary działalności spółki
 • 00:53:33 Jak utrzymać koncentrację na realizowanych projektach
 • 00:55:02 Najważniejsze obowiązki prezesa spółki biotechnologicznej
 • 00:55:45 Czy polska biotechnologia ma szansę przebić się na świecie

Zobacz także:

Śledź Strefę Inwestorów w Google News