Akcje Altusa i Quercusa mocno w dół po doniesieniach o projekcie opodatkowania FIZów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
02 lis 2016, 10:26

Akcje Altusa i Quercusa mocno w dół po doniesieniach o projekcie opodatkowania FIZów

Doniesienia o złożeniu przez posłów PiS projektu ustawy o opodatkowaniu FIZów zaniepokoiły akcjonariuszy krajowych TFI. W środowy poranek mocno tracą na wartości akcja zwłaszcza dwóch TFI: Quercusa i Altusa.

Altus prawie 8% w dół

Akcje AltusTFI #ALI w pewnym momencie traciły na wartości prawie 8%.

Altus
Kurs akcji Altus TFI, rok 2016

Jak wynika z oficjalnych informacji, Altus posiada około 11 funduszy typu FIZ.

Quercus 5% w dół

Akcje Quercusa #QRS również mocno dzisiaj tracą, w pewnym momencie były nawet 5% niżej w stosunku do ceny z poniedziałkowej sesji.

Quercus
Kurs akcji Quercus TFI rok 2016

Według oficjalnych informacji, w swojej strukturze #QRS posiada co najmniej 3 fundusze typu FIZ.

Na razie reakcja na najpłynniejszych walorach

Na razie na doniesienia o potencjalnych zmianach opodatkowania FIZów zareagowali inwestorzy na najpłynniejszych walorach. Sprawa dotyczy jednak dużo szerszego grona spółek. Chociażby Skarbiec TFI, Ipopemy, czy Copernicusa. Ewentualne zmiany mogą dotknąć też większe grono spółek, nie tylko te związane z rynkiem kapitałowym. Fundusze Inwestycyjne Zamknięte coraz powszechniej są wykorzystywane przez spółki z branży windykacyjnej i deweloperskiej, jako sposób pozyskiwania kapitału do prowadzenia działalności. Po wprowadzeniu zmian tego rodzaju ich działalność stanie się również mniej opłacalna.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.