Polski Dom Maklerski startuje z nowym portfelem, w którym wytypował 17 spółek z potencjałem w marcu | StrefaInwestorow.pl
Inwestowanie w obligacje 2024 - pomóż w rozwoju Strefy Inwestorów: Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety na temat inwestowania... Kliknij tutaj, aby wypełnić ankietę
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
02 mar 2018, 11:52

Polski Dom Maklerski startuje z nowym portfelem, w którym wytypował 17 spółek z potencjałem w marcu

Analitycy PDM opracowali miesięczną strategię inwestycyjną na marzec 2018 r. Typują w niej akcje spółek, które warto kupić i tych, które warto sprzedać. Portfel PDM będzie co miesiąc aktualizowany. Oto na co zdecydowali się postawić analitycy PDM w inauguracyjnym wydaniu.

W grudniu PDM uzyskał od KNF pozwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie sporządzania analiz inwestycyjnych, finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym. Dlatego teraz buduje swój własny portfel i rekomenduje w co warto inwestować.

Akcje polskich spółek w dobrej cenie

Zdaniem analityków PDM akcje polskich są relatywnie tanie jeśli je porównamy do akcji spółek głównych parkietów zachodnich rynków. W centrum ich uwagi będzie segment najmniejszych spółek.

- Inwestorzy od kilku kwartałów preferują spółki o wysokiej płynności, przez co wyceny wielu „maluchów” wydają się być bardzo atrakcyjne (średni wskaźnik C/Z dla tego segmentu to ok. 13.5x, a stopa dywidendy ok. 3.6%), co potwierdza rosnąca w ostatnim czasie liczba wezwań i skupów akcji. Oczekujemy, że przewaga dużych spółek ma charakter czasowy i w średnim terminie wyceny mniejszych emitentów nadgonią stracony dystans – czytamy w strategii miesięcznej PDM.

Zmienność rynków akcji okazją inwestycyjną

W ostatnim czasie globalne rynki akcji weszły w fazę podwyższonej zmienności, co skończyło się poważną korektą kursów akcji. Istotną kwestią w marcu będzie posiedzenie FOMC (21-22 marca), na którym dosyć prawdopodobna jest decyzja odnośnie kolejnej podwyżki stóp procentowych.

Analitycy PDM zwracają uwagę, że rynki mogą reagować nerwowo zarówno przed jak i w niedługim czasie po posiedzeniu FOMC. Dlatego zamierzają zwiększać pozycje w akcjach, które uważają za bardzo atrakcyjną klasę aktywów w średnim terminie.

- Jako faworytów na najbliższe miesiące widzimy spółki deweloperskie, mniejsze spółki sektora budowlanego, które będą w stanie przełożyć presję inflacyjną na generalnych wykonawców, spółki technologiczne oraz korzystające na rosnącej sile nabywczej polskiego konsumenta – czytamy w strategii miesięcznej PDM.

Na kogo postawić, a kogo się pozbyć?

Analitycy PDM performance spółek ze swojego portfela będą odnosić do indeksu szerokiego rynku WIG.

Wyk. 1. WIG20TR vs. WIG vs. małe spółki (sWIG80TR+NCI)

wykres 1

Źródło: GPW, PDM

Typują 17 spółek, które w marcu mają zachować się lepiej niż rynek i 13 spółek, których notowania będą gorsze.

Powyżej rynkuPoniżej rynku
Altus TFIAction
Dom DevelopmentPrzedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona
Dino PolskaBraster
Esotiq&HendersonCI Games
EurotelEurocash
Fabryka Konstrukcji DrewnianychPróchnik
GLG PharmaGrodno
Gino RossiHubstyle
IMSLPP
infoSCANGrupa Lotos
Monnari TradeMiraculum
Quercus TFISunex
Soho DevelopmentSolar Company
Skarbiec Holding 
TIM 
TXM 
Wittchen 


W disclaimerze do przygotowanego raportu analitycy PDM zaznaczyli jednak, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy PDM S.A. otrzymywał wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług inwestycyjnych na rzecz GLG Pharma, Miraculum, Hubstyle, Fabryki Konstrukcji Drewnianych stosownie do podpisanych umów.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost