Selvita organizuje dzień inwestora. Oto dlaczego na niego pojadę i ty też powinieneś to zrobić | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
18 kwi 2018, 10:43

Selvita organizuje dzień inwestora. Oto dlaczego na niego pojadę i ty też powinieneś to zrobić

Jedni lubią spacerować po górach i oglądać widoki, a inni zwiedzać ciekawe miasta. Niektóre osoby pasjonuje odwiedzanie muzeów i różnych ciekawych wystaw. Ja najbardziej lubię zwiedzać spółki giełdowe. Tak, dobrze czytasz, lubię zwiedzać spółki giełdowe i na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób jest kreowana wartość dla akcjonariuszy. W jaki sposób jest kreowana wartość dla akcjonariuszy. Lubię o danej spółce widzieć coś więcej, niż tylko wyniki finansowe i kurs akcji.

Dlatego też od dłuższego czasu konsekwentnie, jak tylko nadarzy się okazja uprawiam #GiełdowaTurystyka i odwiedzam spółki. Szczególnie dobrze wspominam zwłaszcza dwa rodzaje spółek, które widziałem. Oczywiście te które prowadzą spektakularną działalność, jak chociażby KGHM czy Enea, oraz te które prowadzą bardzo innowacyjną i nietuzinkową działalność. Selvita o której mowa, zalicza się do tej drugiej grupy. To spółka biotechnologiczna, która zajmuje się odkrywaniem nowych leków. Obecnie zatrudnia 400 pracowników z czego 1/3 ze stopniem doktora. Jako pierwsza Polska spółka z sukcesem skomercjalizowała potencjalny lek innowacyjny na raka.

Oto dlaczego warto wybrać się na organizowany przez nią już 26 kwietnia Dzień Inwestora Indywidualnego i zobaczyć na własne oczy, jak wygląda największa spółka biotechnologiczna typu drug discovery pomiędzy Niemcami, a Indiami.

Dzień inwestora w spółce Selvita

Selvitę po raz pierwszy miałem okazję odwiedzić w 2015 roku, dosłownie parę miesięcy po udanym IPO na GPW w 2014 roku. Drugi raz odwiedziłem ją dopiero na początku 2018 roku, w trakcie trwania SPO. Przyznaję, że sporo zmieniło się pomiędzy tymi dwoma wyprawami. Mam wrażenie, że laboratoria wypełniły się sprzętem pod sufit, a wolnych miejsc na parkingu przed budynkiem jakby ubyło.

Zobacz także: Byliśmy w spółce Selvita. Paweł Przewięźlikowski i Krzysztof Brzózka szczerze opowiedzieli nam o polskiej biotechnologii i po co spółka emituje akcje [WIDEO]

Po tym jak spółce udało się pozyskać w trakcie SPO 134 mln zł wydaje się, że przed Selvitą otwierają się nowe możliwości. Spółka ma szansę wejść na najwyższy poziom prowadzonej przez siebie działalności – taki do którego zawsze aspirowała.

Dlaczego warto wybrać się na dzień inwestora w spółce Selvita?

Ograniczę się tylko do 4 najważniejszych punktów.

  1. Selvita jest spółką biotechnologiczną. W związku z tym, w stosunku do tego ile jest warta, nie posiada dużego majątku trwałego. Jej największą wartością są ludzie, procedury, realizowane przez nią projekty i laboratoria. To coś więcej, niż tylko liczby w tabelkach raportu rocznego. Dzień Inwestora to unikalna okazja, aby to coś więcej poznać i zobaczyć na własne oczy.
  2. W trakcie Dnia Inwestora będzie okazja, aby poznać zarząd spółki oraz usłyszeć, jaka jest długoterminowa wizja dalszego rozwoju. Gdzie są największe szanse i zagrożenia. Oprócz spotkania z zarządem przewidziane jest spotkanie z analitykiem, który wytłumaczy jak oceniać wartość spółek biotechnologicznych, takich jak Selvita.
  3. Spotkanie może być niepowtarzalną okazją do wymiany swoich przemyśleń z zarządem spółki i innymi uczestnikami na temat tego w jakim miejscu znajduje się polska branża biotechnologiczna, jak wypadamy pod tym względem na tle innych krajów i w którym kierunku zmierzamy.
  4. Kolejna okazja, aby wziąć udział w takim wydarzeniu może się szybko nie powtórzyć.

Data i miejsce dnia inwestora w spółce Selvita

  • Dzień: 26 kwietnia 2018 r., godz. 11:00 – 16:00
  • Miejsce: Kraków Park Life Science ul. Bobrzyńskiego 14
  • Program: W programie Dnia Inwestora Selvita: praktyczny wykład, o tym, jak wyceniać spółki biotechnologiczne, prezentacja spółki Selvita, lunch i zwiedzanie laboratoriów.
  • Szczegóły uczestnictwa: Wymagana jest wcześniejsza rejestracja i potwierdzenie udziału.Udział jest bezpłatny. Dojazd do Krakowa we własnym zakresie. Ilość miejsc ograniczona. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Zarejestruj się na Dzień Inwestora Selvita

Więcej informacji znajdziesz na dedykowanej stronie internetowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.