Byliśmy w spółce Selvita. Paweł Przewięźlikowski i Krzysztof Brzózka szczerze opowiedzieli nam o polskiej biotechnologii i po co spółka emituje akcje [WIDEO] | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
07 lut 2018, 07:12

Byliśmy w spółce Selvita. Paweł Przewięźlikowski i Krzysztof Brzózka szczerze opowiedzieli nam o polskiej biotechnologii i po co spółka emituje akcje [WIDEO]

Trwają zapisy na akcje nowej emisji spółki Selvita. Biotechnologiczna firma z Krakowa chce pozyskać 140 mln zł na rozwój swoich innowacyjnych projektów. Mowa o chociażby sztandarowym projekcie SEL120, czyli potencjalnym leku na raka. Z tej okazji, spotkaliśmy się z prezesem Selvity Pawłem Przewięźlikowskim i wiceprezesem do spraw naukowych Krzysztofem Brzózką.

Dowiedzieliśmy się o tym skąd się bierze taka choroba jak rak i w jaki sposób można ją leczyć. Opowiedzieli nam też jakie wyzwania i przeszkody Selvita musiała pokonać, by znaleźć się w obecnej pozycji oraz gdzie planuje dotrzeć w kolejnych latach.

Polska biotechnologia na mapie świata

Nie ukrywamy tego, że osobiście bardzo kibicujemy wszystkim polskim spółkom biotechnologicznym. Uważam, że to kolejna dziedzina, po informatyce i grach komputerowych, w której Polacy mogą zaistnieć szerzej na świecie. Z naszego punku widzenia dużo bardziej istotne jest to, że biotechnologia może dostarczyć polskim inwestorom równie dużych, a może i większych, zysków jak dwie poprzednie.

Bez zrozumienia branży przez inwestorów i wysokiej jakości komunikacji spółek biotechnologicznych z akcjonariuszami o taki sukces będzie trudno. Prezes Paweł Przewięźlikowski w rozmowie szczerze przyznał, że gdyby nie inwestorzy z New Connect, to dzisiaj Selvity by nie było. Dowiedzieliśmy się też czym różni się branża biotechnologiczna od informatyki oraz jakie wyzwania ma przed sobą. Wytłumaczył nam szczerze w jakim miejscu znajduje się spółka, jakie są jej mocne i słabe strony, i w którym kierunku będzie się rozwijać.

Czy Polacy wymyślą lek na raka?

Krzysztof Brzózka, wiceprezes do spraw naukowych Selvity, opowiedział nam o projektach naukowych spółki. Jako że firma specjalizuje się w badaniach nad lekami onkologicznymi, zapytaliśmy się o to skąd się bierze rak i jak można z nim walczyć. Jak na tym można zarabiać i czy polscy naukowcy będą mieli nad czym pracować, skoro cały świat szuka leków.
 


 

Selvita - POZNAJ LIDERA POLSKIEJ BIOTECHNOLOGII

Zapisy na akcje spółki Selvita

Od 2 do 14 lutego trwają zapisy na akcje Selvity, jednej z największych firm biotechnologicznych w Europie. Spółka zamierza wejść na wyższy poziom biznesu i liczy, że w najbliższych latach podwoi swoją wartość z obecnych 0,8 mld zł do co najmniej 2 mld zł .

Zobacz więcej: Ruszyła emisja akcji spółki Selvita. Spółka proponuje zapisy dla akcjonariuszy z nietypową opcją


Harmonogram emisji akcji Selvita.

DataEtap
Od 2 do 14 lutego 2018 r.Przyjmowanie zapisów i wpłat w Transzy Inwestorów Indywidualnych
Od 2 do 15 lutego 2018 r.Proces budowy Księgi Popytu
15 lutego 2018 r.Podanie ceny ostatecznej
Od 19 do 21 lutego 2018 r.Przyjmowanie zapisów i wpłat w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych
Do 26 lutego 2018 r.Przydział akcji w Transzy Inwestorów Indywidualnych
Do 26 lutego 2018 r.Przydział Akcji w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych


Przydatne odnośniki:

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.