Lista: Prezesi spółek z GPW i NewConnect na platformie Twitter
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
26 maj 2023, 07:30

Prezesi spółek z GPW i NewConnect na platformie Twitter. Sprawdzamy, które profile warto obserwować

Zanim Meta uruchomi konkurencyjną platformę dla Twittera, przygotowaliśmy kolejne zestawienie kogo warto obserwować w mediach społecznościowych. Tym razem są to prezesi spółek notowanych na GPW.

Jak już pisaliśmy, Twitter jest idealnym narzędziem do dzielenia się swoją wiedzą, opiniami, sukcesami czy porażkami inwestycyjnymi. Na platformie można obserwować oficjalne konta polityków czy biznesmenów. Tym razem do zestawienia wybraliśmy prezesów spółek notowanych na giełdzie. I znów będą to tylko polscy przedstawiciele, w innym wypadku na pierwszym miejscu znalazłby się oczywiście Elon Musk.

Na samym głównym rynku GPW notowanych jest ponad 400 spółek, jednak aktywne konta na Twitterze prowadzi zaledwie kilkunastu prezesów. Same spółki prowadzą również profile dla relacji inwestorskich, jednak ich nie uwzględniliśmy w dzisiejszym zestawieniu. Tym razem kolejność wymienionych kont nie jest przypadkowa, ponieważ na końcu umieściliśmy profile najmniej aktywne.

Zobacz także: Twitter: 34 profile, które warto obserwować jeżeli interesujesz się inwestowaniem i gospodarką w Polsce

Krzysztof Kostowski, prezes grupy PlayWay

Fanom branży gier nie trzeba przedstawiać Krzysztofa Kostowskiego. Jest to prezes grupy PlayWay, do której należy już kilkadziesiąt spółek produkujących gry. Warto pamiętać, że studia najczęściej pracują nad mniejszymi produkcjami, o niskich budżetach, dzięki czemu można liczyć na częste premiery z grupy.

Profil Krzysztofa Kostowskiego na Twitterze jest jednym z najaktywniejszych. Prezes PlayWaya wręcz codziennie komentuje wydawane przez spółkę dema, prologi czy oficjalne premiery. W komentarzach odpowiada na pytania inwestorów i nie boi się skrytykować produkcji wychodzących spod jego skrzydeł.

Bartłomiej Krupa, prezes grupy Votum

Sprawy kredytów we franku szwajcarskim już od kilku lat budzą wiele emocji. Szczególnie gdy Trybunał Sprawiedliwości UE zajmuje kolejne stanowisko w tej kwestii, a najbliższy wyrok zapadnie już w czerwcu. Bartłomiej Krupa, prezes grupy Votum, reprezentuje spółkę, która w ostatnim czasie zarabia głównie dzięki rozwoju usług w zakresie dochodzenia roszczeń w sprawach bankowych.

Na koncie prezesa grupy Votum można znaleźć liczne statystyki, jak wygląda aktualna sytuacja pozwów sądowych w sprawie kredytów CHF. Zajmuje również mocne stanowisko w sporze między frankowiczami a bankami.

Michał Sadowski, Brand 24

Prezes i jeden z założycieli Brand 24, czyli w głównej mierze narzędzia do monitoringu internetu oraz mediów społecznościowych. Na koncie Michała Sadowskiego znajdziemy wiele ciekawostek ze świata sztucznej inteligencji i nie tylko oraz prywatnych opinii, a na koncie YouTube prowadzi własny kanał.

Mateusz Juroszek, prezes STS Holding

Na temat zakładów bukmacherskich STS Holding znajdziecie na profilu Mateusza Juroszka, prezesa spółki. Na bieżąco informuje co dzieje się w firmie, jednak nie zdziwcie się gdy na jego tablicy zobaczycie wzmianki z Atalu. W końcu Zbigniew Juroszek jest prezesem polskiego dewelopera budowlanego.

Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen

Prezes PKN Orlen jest jednym z najaktywniejszych prezesów na Twitterze. Daniel Obajtek chętnie dzieli się zdjęciami ze spotkań biznesowych czy też działaniami, jakie są podejmowane w największej spółce paliwowej w Polsce.

Janusz Filipiak, prezes zarządu Comarch

Zdecydowanie aktywnym prezesem na Twitterze jest CEO spółki Comarch, Janusz Filipiak. Wśród postów można znaleźć informacje na temat bieżącej działalności firmy i innych inicjatyw.

Marek Dietl, prezes zarządu GPW

Swoją działalnością, choć czasem również opiniami na Twitterze dzieli się Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

Adam Sikorski, prezes grupy UNIMOT

Inwestorzy zainteresowani grupą UNIMOT mogą liczyć nie tylko na benefity klubu spółki (jeżeli są jej akcjonariuszami), ale również na najświeższe informacje od prezesa. Adam Sikorski również aktywnie prowadzi swoje konto na Twitterze pod tym kątem, a czasem nawet odpowie na pytania twitterowiczów.

Zobacz także: Rekordowa dywidenda w UNIMOT będzie głosowana na początku czerwca. Ostatnia szansa, aby wziąć udział w Walnym Zgromadzeniu

Kasjan Wyligała, prezes zarządu LW Bogdanka

LW Bogdanka to lider na polskim rynku producentów węgla kamiennego. Prezes zarządu, Kasjan Wyligała chętnie dzieli się na swoim profilu na Twitterze aktualną działalnością spółki.

Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy

Do komunikacji z rynkiem kapitałowym powraca powoli Columbus Energy. Prezes spółki, Dawid Zieliński również prowadzi swoje konto na Twitterze, na którym głównie podaje dalej wzmianki dotyczące firmy. Jednak to nie oznacza, że nie bierze udziału w dyskusjach czy nie odpowiada na pytania dotyczące Columbus Energy.

Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games

Od czasu do czasu można również trafić na tweeta od Marka Tymińskiego, prezesa CI Games. Sądzimy, że może on być coraz bardziej aktywny na tym portalu, ze względu na zbliżającą się premierę najważniejszej gry spółki, czyli Lords of the Fallen. Przypomnijmy tylko, że jest ona zaplanowana na 13 października br.

Zobacz także: Data premiery Lords od The Fallen od CI Games ustalona. Marek Tymiński komentuje najważniejsze wydarzenie w historii spółki

Paweł Przewięźlikowski, prezes zarządu Ryvu Therapeutics

O tym, czym warto się zainteresować w branży biotechnologicznej i samej spółce Ryvu Therapeutics można znaleźć na profilu Pawła Przewięźlikowskiego. Tutaj tweety głównie w języku angielskim.

Mariusz Ciepły, prezes zarządu LiveChat

Do aktywności może powrócić Mariusz Ciepły, prezes zarządu LiveChat. Dotychczas ostatni tweet jest z końca 2022 roku, jednak w odpowiedzi na naszego tweeta, zadeklarował większą aktywność.

Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance

Draw Distance w ostatnim czasie zaprezentował swoją najnowszą grę Serial Cleaners, którą chętnie chwali się prezes spółki na swoim Twitterze. Jednak Michał Mielcarek nie jest tylko fanem swojej gry, ale oczywiście całej branży, dlatego na jego profilu można znaleźć opinie na temat innych produkcji czy też zdjęć z prywatnego albumu.

Szymon Bryła, One More Level

Skoro o gamingu mowa, na Twitterze można znaleźć również konto prezesa One More Level, Szymona Bryły. Spółka odniosła sukces za sprawą gry Ghostrunner, a teraz przygotowuje się do premiery drugiej części. Zainteresowani mogą wyczekiwać najnowszych informacji dotyczących produkcji.

Jakub Wolff, prezes zarządu The Dust

Nowe materiały na temat spółek The Dust oraz Two Horizons można znaleźć na profilu Jakuba Wolffa, prezesa grupy The Dust. Być może również przed ważną premierą, czyli gry The Inquisitor, prezes bardziej uaktywni się na Twitterze.

Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom

Sporo inwestorów jeszcze nie wie o koncie prezesa Vercomu na Twitterze. Świadczy o tym chociażby liczba osób obserwujących. O kluczowych danych spółki można znaleźć na koncie Krzysztofa Szyszki.

Bogusław Sieczkowski, prezes zarządu Selvita

Zdecydowanie mniej aktywnym prezesem spółki biotechnologicznej jest Bogusław Sieczkowski.

Powyżej przygotowaliśmy zestawienie kilkunastu profili prezesów spółek notowanych na GPW, jedne są bardziej aktywne, drugie mniej. Zdecydowanie więcej można znaleźć kont relacji inwestorskich na Twitterze.

Zobacz także: Rewolucja w mediach społecznościowych. Elon Musk wyznacza nową dyrektorkę Twittera, a Meta wprowadzi konkurencyjną platformę

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.