20-latek zarobił 103 mln USD w miesiąc na inwestycji w spółkę Bed Bath & Beyond
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
19 sie 2022, 09:00

20-latek zarobił 103 mln USD w miesiąc na inwestycji w spółkę Bed Bath & Beyond

Student matematyki Jake Freeman pod koniec lipca włożył w akcje Bed Bath & Beyond 27,5 mln USD, a po rajdzie jej kursu wyjął w tym tygodniu 130 mln USD.

Jake Freeman. Szczęściarz, czy nowy wielki inwestor? Ten 20-latek studiujący matematykę zarobił 103 mln USD na inwestycji w spółkę Bed Bath & Beyond (BBBY). I zrobił to w niezwykle krótkim okresie czasu, bo w miesiąc.

Przebudzenie meme stock Bed Bath & Beyond

Freeman kupił 5 mln akcji (czyli 6,2%) spółki Bed Bath & Beyond w lipcu, za 27,5 mln USD, gdy chodziły one po 5,50 USD. W ostatni wtorek sprzedał ten pakiet za 130 mln USD. Działa on za pośrednictwem podmiotu Freeman Capital Management zarejestrowanego w Sheridan, Wyoming. W ciągu miesiąca wycena BBBY poszła w górę o niemal 400%, do 1,65 mld USD.

“Nie spodziewałem się takiego wystrzału kursu BBBY. Oczywiście, wiedziałem, że firma poprawia swój bilans, że przeszła restrukturyzację. Dlatego włożyłem w nią pieniądze. Ale nie sądziłem, że tak szybko uzyskam tak bardzo satysfakcjonujący zwrot z inwestycji” – stwierdził Freeman w rozmowie z serwisem MarketWatch.

Bed Bath & Beyond zajmuje się prowadzeniem sklepów detalicznych i sprzedażą detaliczną artykułów gospodarstwa domowego i wyposażenia wnętrz. Asortyment obejmuje wyposażenie domu, takie jak pościel, tekstylia kuchenne, artykuły stołowe, podstawowe artykuły gospodarstwa domowego, ogólne wyposażenie domu i materiały eksploatacyjne. Firma została założona przez Warrena Eisenberga i Leonarda Feinsteina w 1971 roku i ma siedzibę w New Jersey.

Bed Bath & Beyond to jedna z mniej znanych tzw. meme stocks. Chodzi o spółki, które cieszyły się w 2021 roku wielkim powodzeniem wśród młodocianych amerykańskich spekulantów, zgromadzonych wokół forum Wallstreetbets. Co ciekawe, Freeman miał pomysł na uzdrowienie biznesu BBBY i wysłał nawet w tej sprawie list do zarządu, ale jak widać, osiągnięcie tak niezwykłej stopy zwrotu w tak krótkim okresie czasu zachęciło go do wzięcia zysków.

I Freeman chyba dobrze zrobił, bo po sesji 17 sierpnia pojawiła się informacja, że Ryan Cohen – prezes GameStop – chce sprzedać swój pakiet 12% akcji BBBY. Kurs na notowaniach posesyjnych zareagował bardzo negatywnie, tracąc kilkanaście procent.

Notowania Bed Bath & Beyond w 2022 r.

notowania bbby 2022

Źródło: TradingView

Wyniki finansowe Bed Bath & Beyond

wyniki finansowe bbby

Źródło: Barron’s

Zobacz także: Michael Burry szykuje się na wielki kryzys? Sprzedał prawie wszystkie pozycje z portfela, zostawił tylko akcje spółki zarządzającej więzieniami

Co jest jeszcze w portfelu Freemana

Freeman jest studentem University of Southern California. Pieniądze na inwestycje otrzymał od rodziny. Od pewnego czasu odbywa staż w funduszu Volaris Capital. Ma swój profil na LinkedIn.

To nie koniec inwestycji Freemana. Wedle “Financial Timesa”, wraz z wujkiem dr Scottem Freemanem ma spory pakiet akcji spółki Mind Medicine. Freeman zapowiedział, że zamierza odbyć konstruktywny dialog z jej zarządem na temat jej dalszego rozwoju. Mind Medicine to firma neurofarmaceutyczna, która odkrywa, rozwija i wdraża leki psychodeliczne w celu poprawy zdrowia, promowania dobrego samopoczucia i łagodzenia cierpienia. Opracowuje niehalucynogenną wersję psychodelicznego leku, z wykorzystaniem związku o nazwie ibogaina. Firma została założona przez Stephena L. Hursta, Scotta M. Freemana (wujek Jake’a), Leonarda Latchmana i Jamona Alexana.

Udaną inwestycję w BBBY Jake Freeman uczcił rodzinną kolacją w nowojorskiej restauracji.

jake f

Zobacz także: Założyciel WeWork rusza z nowym biznesem na rynku nieruchomości. Znany fundusz zainwestował w firmę Flow 350 mln USD

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.