Data premiery Lords od The Fallen od CI Games ustalona. Marek Tymiński komentuje najważniejsze wydarzenie w historii spółki
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
18 maj 2023, 08:45

Data premiery Lords od The Fallen od CI Games ustalona. Marek Tymiński komentuje najważniejsze wydarzenie w historii spółki

Lords of The fallen, największa gra w historii CI Games, ma już datę premiery. Zadebiutuje ona 13 października na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Spółka rozpoczyna dziś przedsprzedaż gry w trzech edycjach. CEO spółki Marek Tymiński komentuje to wydarzenie.

Kurs akcji CI Games od kilku tygodni pnie się w górę. Spółka jest w kluczowym momencie, ponieważ przygotowuje się do premiery swojego największego tytułu, jakim będzie Lords of the Fallen. Będzie to reboot gry z 2014 roku. Niedawno do sieci wyciekła ewentualna data premiery, która miałaby się rzekomo odbyć 13 października. Informacja właśnie została potwierdzona przez spółkę, a dzisiaj zostanie zaprezentowany nowy gameplay.

„Pokażemy dziś dużo więcej gry w formie gameplay trailera. Jest dość długi, trwa ponad 4 minuty, ale uważamy, że jest na tyle wciągający i wypełniony zróżnicowanym kontentem, że gracze będą chcieli obejrzeć go jeszcze raz. Tym razem główną ścieżkę dźwiękową wypełnia Iron Maiden. Chcemy odważnie i innowacyjnie promować nasz projekt, a między innymi tego typu gatunek muzyczny jest czymś nowym w grach dark fantasy” - zapowiada Marek Tymiński, prezes CI Games.

Wersja podstawowa będzie kosztować 69,99 USD/EUR, wersję Deluxe (cyfrowa i fizyczna) można nabyć za 79,99 UDS/EUR, za wersję kolekcjonerską trzeba zapłacić 249,99 USD/EUR. Już dzisiaj rusza przedsprzedaż tytułu.
 

Zobacz także: Kapitalizacja CI Games przekroczyła na giełdzie 1 mld zł. Do sieci wyciekła data premiery Lords of The Fallen

Lords of the Fallen z datą premiery

W ostatnim czasie kurs akcji CI Games reaguje na nadchodzącą premierę gry Lords of the Fallen. Oczekiwania co do produkcji są spore. Według zapowiedzi prezesa spółki, Marka Tymińskiego, gra aspiruje do segmentu AAA, mimo niższego budżetu na poziomie 200 mln zł. Firma liczy na wysoką sprzedaż, odwołując się do innego hitu z gatunku souls like, jakim jest Elden Ring.

Spółka właśnie ustaliła datę premiery na 13 października br. Prezes CI Games skomentował, czy możliwe będzie ewentualne przesunięcie premiery. „Jeśli zajdzie faktycznie taka konieczność i wspólnie z kluczowymi menadżerami uznamy to za zasadne możemy nieco przesunąć datę premiery. Nasz partner Plaion zrobił tak w przypadku Dead Island 2 i był to bardzo udany ruch. Ich gra wyszła tydzień wcześniej niż wcześniej zapowiedziano” - mówi nam Marek Tymiński.

Gra Lords of the Fallen jest już na ostatnim etapie produkcji. Tytuł ma również otrzymać wersję deluxe. Prezes CI Games podkreśla, że ważna w sprzedaży jest nie tylko wersja cyfrowa, ale również pudełkowa. Dlatego obecnie trwają rozmowy z globalnymi sprzedawcami oraz sklepami fizycznymi.

Lords of the Fallen jest największą produkcją w portfolio CI Games, dlatego kluczowe jest jej finansowanie. „Po części obecne finansowanie premiery odbywa się przez naszych partnerów. Jednocześnie mamy na stole kilka potencjalnych opcji finansowania w formie długu, zarówno krótkoterminowego jak i kilkuletniego, którym moglibyśmy się wesprzeć w kolejnym przeskalowaniu Spółki po premierze Lords of the Fallen. Jeśli będzie taka potrzeba to po nie sięgniemy.” - wskazuje Marek Tymiński.

W minionym roku, ze względu na brak premier, spółka zarabiała na back katalogu, głównie serii gier Sniper Ghost Warrior Contracts. W 2022 roku CI Games udało się osiągnąć przychody na poziomie 56,7 mln zł, a zysk netto wyniósł 8,5 mln zł. Obecna kapitalizacja spółki zbliża się do poziomu 1,2 mld zł, a kurs akcji wzrósł od początku roku o ponad 150%.
 

Notowania CI Games

CIG wykres

Zobacz także: CI Games kończy 2022 rok zyskiem i przygotowuje się do premiery największej gry w swojej historii

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.