W co i jak inwestować - lipiec 2019
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
01 lip 2019, 11:11

Kurs dolara w dół, giełda w USA w górę. W co i jak inwestować w lipcu 2019?

Po słabym dla polskiej giełdy maju, czerwiec przyniósł mocne odreagowania na indeksach GPW. Do łask powróciły również akcje spółek z USA czy Niemiec. Największym zaskoczeniem dla niektórych inwestorów mogła okazać się słabość amerykańskiej waluty. Kurs dolara przez cały miesiąc znajdował się pod presją sprzedających. To najlepiej pokazuje, że letnie miesiące wcale nie muszą być stracone dla posiadaczy polskich akcji. Widać ożywienie zarówno wśród największych spółek, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw.

Kurs dolara spada, a wiele zapomnianych giełd wraca do łask

Fundamentalna zmiana na notowaniach dolara sprawia, że do łask powróciły akcje wielu zapomnianych rynków giełdowych, jak chociażby giełdy w Rosji. Indeks tamtejszego rynku RTS wyszedł w minionym miesiącu na wieloletnie maksima. Widać też ożywienie w gronie największych spółek z GPW. Wiele indeksów zrealizowało formacje V, która zazwyczaj zapowiada kontynuacją wzrostów. Do wzrostów powróciły też indeksy małych i średnich spółek z polskiej giełdy co w długim terminie dla GPW jest kluczowe.

Czy warto zatem inwestować w czerwcu i liczyć na okazję do odreagowania? W co inwestować i na jakie sektory stawiać? Zapraszamy do nowej analizy wideo, w której omawiamy najważniejsze relacje rynkowe na polskiej i światowych giełdach oraz zastanawiamy się nad tym, jak i w co inwestować w czerwcu 2019 r.
 

W wideo omówione zostały indeksy rynku amerykańskiego #SP500 i #NASDAQ, niemieckiego #DAX, węgierskiego #BUX, rosyjskiego #RTS oraz rynku polskiego #WIG, #WIGbanki, #WIGenergia, #mWIG0, #sWIG80 i waluty #USDPLN

Zobacz także: Nowa analiza wideo: W co i jak inwestować na giełdzie w czerwcu 2019?

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.