W 2022 roku warto dalej inwestować, zwłaszcza na giełdzie w Polsce - 7 powodów
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
10 sty 2022, 08:42

Dlaczego w 2022 roku warto dalej inwestować na polskiej giełdzie – 7 powodów

Rok 2022 może okazać się całkiem udany dla polskiej giełdy, a polski rynek kapitałowy może kontynuować dobrą passę. Za dalszymi wzrostami przemawia kilka czynników związanych z inflacją, dolarem, cenami surowców i wyceną indeksów polskiej giełdy.

Pomimo tego, że indeks WIG i WIG-banki zaliczyły w 2021 roku historyczne rekordy, polski rynek giełdowy wciąż wydaje się relatywnie atrakcyjny. Miniony rok okazał się bardzo udany pod względem osiąganych wyników finansowych dla spółek na nim notowanych, dlatego też w stosunku do osiąganych zysków, zwłaszcza sektor małych spółek, jest wyceniany wciąż stosunkowo nisko. To daje potencjał do dalszych wzrostów na giełdzie, pomimo tego, że kursy akcji od niemal dwóch lat zyskują na wartości.

Zobacz także: 7 spółek z polskiej giełdy, które mogą pozytywnie zaskoczyć w 2022 roku

Inflacja, stopy procentowe i dolar

Charakter giełdy jest taki, że akcje wyceniają w swoich kursach inflację. Dlatego też, wzrost cen sprzyja notowaniom spółek na giełdzie, a ten w roku 2022 będzie się utrzymywał. Inflacja powinna wywierać na RPP też presję na dalszą podwyżkę stóp procentowych, co z kolej powinno sprzyjać bankom notowanym na giełdzie. Ważnym czynnikiem potwierdzającym potencjał naszego rynku jest relatywnie wysoko utrzymujący się kurs dolara i perspektywa dalszego wzrostu cen surowców, niekoniecznie energetycznych, jak ropa i gaz. Zapraszamy do obejrzenia analizy wideo, w której omawiamy 7 powodów, dlaczego w 2022 roku warto dalej inwestować na polskiej giełdzie.
 


W dniach od 3 do do 20 stycznia 2022 r. trwa nabór do Strefy Inwestorów. To jedyny moment, w którym można dołączyć do grona członków Strefy Inwestorów. Sprawdź szczegóły i dołącz teraz.
 

Nabór do Strefy Inwestorów 2022

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.