Wystartowała Polska kryptowaluta EraCoin. Spółka BitEvil z NewConnect stoi za tym przedsięwzięciem | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
22 gru 2017, 09:07

Wystartowała Polska kryptowaluta EraCoin. Spółka BitEvil z NewConnect stoi za tym przedsięwzięciem

Bit Evil, spółka z NewConnect zarządzana przez Marię Belkę, poinformowała o uruchomieniu pierwszej aplikacji, choć jeszcze w wersji beta, do „kopania” kryptowaluty EraCoin. Od dzisiaj można rozpocząć jej pozyskiwanie.

„EraCoin to prawdziwie zdemokratyzowana i niezwykle prosta w obsłudze kryptowaluta, której pozyskanie uzależnione jest wyłącznie od czasu.” - czytamy w oświadczeniu spółki

Ideą pomysłu było stworzenie wirtualnego rynku, pozwalającego na kupno lub sprzedaż produktów za zgromadzone podczas „kopania” tokeny. Aplikacja pozwala pozyskiwać dodatkowe EraCoiny poprzez interakcje z innymi użytkownikami i elementy grywalizacji.

- Idea EraCoin narodziła się z prostego pomysłu, że czas jest najmniej docenianym zasobem ludzkości. Postanowiliśmy w sposób namacalny docenić każdą upływającą sekundę ludzkiego życia – powiedziała Maria Belka, Prezes spółki.

Docelowo, dzięki EraCoin, właściciele poszczególnych marek będą mogli w prosty sposób dotrzeć bezpośrednio do swoich klientów i na platformie EraCoin oferować im bezpośrednio produkty, bez konieczności korzystania z dystrybutorów i pośredników, wynagradzając swoich klientów rabatami. Sprzedający będzie miał możliwość promowania produktu poprzez swojego rodzaju fanpage.

- Nasz pomysł na kryptowalutę to odwrócenie mechanizmu marketingu tak, aby budżety reklamowe trafiały wprost do portfeli klientów zainteresowanych danym produktem – wyjaśnia Maria Belka.

Aplikacja będzie dalej rozwijana. Kolejnym etapem ma być budowa właśnie miejsca do wykorzystania waluty, tzw. „marketplace”, na którym użytkownicy będą mogli wykorzystać rabaty zakupione przez EraCoin. W 2018 waluta zostanie połączona z systemem Snipay, który umożliwi jej wykorzystanie w sklepach oraz obiektach gastronomicznych. Dodatkowo zostanie uruchomiona dedykowana giełda EraCoin, która pozwoli na wymianę tokenów na inne waluty.

Kurs akcji BitEvil nie zareagował euforycznie na te doniesienia. W momencie gdy publikujemy ten materiał kurs akcji BitEvil #BIT traci na wartości 0,9%.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.