Relacja z czatu z zarządem SimFabric - „Pozytywnie rozwijana współpraca z Koch Media GmbH przyniesie pierwszy projekt AAA z bardzo poważnym budżetem”
Obrazek użytkownika Czaty
14 maj 2020, 17:01

„Pozytywnie rozwijana współpraca z Koch Media GmbH przyniesie pierwszy projekt AAA z bardzo poważnym budżetem” - relacja z czatu z zarządem SimFabric

W czwartek, 14 maja 2020 r. odbył się czat inwestorski z prezesem zarządu SimFabric, Julią Leszczyńską oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej, Emilem Leszczyńskim. Podczas spotkania rozmawialiśmy o wynikach finansowych za I kwartał 2020 roku. Inwestorzy zadawali również pytania o plan premier, umowę z Koch Media, przejście na Rynek Główny GPW oraz strategię spółki. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem - udział wzięło ponad 1000 osób, a zarząd odpowiedział na wszystkie 52 pytania. Zapraszamy do lektury całej relacji z czatu.

Obrazek użytkownika Janusz Maruszewski
Janusz Maruszewski

Zapraszamy na czat inwestorski z prezes zarządu SimFabric, Julią Leszczyńską oraz przewodniczącym rady nadzorczej, Emilem Leszczyński. Porozmawiamy o wynikach finansowych spółki za I kwartał 2020 roku oraz planach rozwoju.

 

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 14 maja 2020 r. o godz. 11:00. Już teraz zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem poniższego formularza.

 

W przypadku chęci zadania kilku pytań, prosimy je zadawać pojedynczo i za każdym razem klikać przycisk "Wyślij". Ułatwi to przedstawicielom spółki odpowiadanie na pytania.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Julia Leszczyńska: Dzień dobry, witamy na drugim już czacie inwestorskim SimFabric S.A. organizowanym przez Strefainwestorow.pl Podczas pierwszego czatu mieliśmy okazję odpowiadać na pytania na dzień przed debiutem na NewConnect.
Emil Leszczyński: Tym razem jesteśmy już po publikacji raportu za pierwszy kwartał 2020 roku, zapraszamy do zadawania pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Obrazek użytkownika Anonim
Paweł

Na jakim etapie rozwoju stoi produkcja farm & fix 2020? Czy gra jest dalej w dewelopmencie czy raczej są to już końcowe testy?
Serdecznia pozdrawiam :))

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Jest w trakcie developmentu. Pracujemy intensywnie, aby pojawiła się na rynku w tym roku.

Obrazek użytkownika Anonim
Staszek

Witam

 

Kiedy zostaną wprowadzone do obrotu akcje serii B ?

 

Czy debiut gry Farm&Fix 2020 bedzie mieć premierę w tym roku na Steam ?
Bo patrząc po Wishlist to gra znajduje sie w pierwszej 100 najbardziej oczekiwanych gier na Steam wiec jej sprzedaż powinna być bardzo dobra

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Akcje serii B ze względu na pandemię niestety przesuwają się w czasie i na teraz najwcześniejszy termin ich pojawienia się na NewConnect to lipiec-sierpień tego roku. Termin ten może się jednak jeszcze przesunąć.

 

Tak jak wspomniałem, staramy się przygotować grę na ten rok. Wishlista cały czas rośnie i coraz więcej graczy czeka na Farm&Fix 2020 - jest to aktualnie nasz czołowy produkt.

Obrazek użytkownika Anonim
maciej

Jak duży jest państwa zespół, czy pracuje nad wieloma tytułami jednocześnie czy tez są one kolejkowanie?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Aktualnie w zespole jest 58 osób, ale dochodzą nowe zespoły z kolejnymi preprodukcjami, które badamy i w zależności od potencjału wdrażamy do wersji finalnych. Jest aktualnie kilkanaście zespołów pracujących zdalnie, każdy równolegle pracujący przy wybranym tytule. Prace nad projektami idą równolegle.

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

Dzień dobry, czy planują państwo już jakieś nowe pomysły na rok 21? Jakbym miał fajny pomysł na symulator to do kogo uderzać?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, w preprodukcji mamy około 4 nowych tytułów przygotowywanych na 2021. Zapraszamy z pomysłem, najlepiej w formie GDD (Game Design Document) na maila: contact[at]simfabric[dot]com

Obrazek użytkownika Anonim
mdam44

dzien dobry, czy zarząd planuje przekazywać miesięczne informacje o przychodach ?
oraz czy prowadzone sa prace nad sztuczna inteligencja?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Będziemy publikować raporty kwartalne i roczne.
Podaliśmy ich daty w komunikacie EBI:
13.05.2020 - raport za pierwszy kwartał 2020
26.05.2020 - raport za 2019 rok
13.08.2020 - raport za drugi kwartał 2020
13.11.2020 - raport za trzeci kwartał 2020

 

Tak, prowadzimy badania nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesach automatyzacji tworzenia i portowania gier. Będą pod te działania zakładane w tym roku spółki celowe w oparciu o granty z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Taka pierwsza spółka tworząca grupę kapitałową SimFabric powstała już w grudniu ubiegłego roku i aktualnie występuje w opublikowanym raporcie za pierwszy kwartał 2020.

Obrazek użytkownika Anonim
mdam44

czy kwoata zaliczki wg informacji o umowie z Koch będzie w przychodach II kwartalu?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, kwota zaliczki przekazywana jest zgodnie z harmonogramem z umowy Koch Media GmbH i będzie już widoczna w przychodach drugiego kwartału 2020 roku.

 

Dzisiaj rano ogłosiliśmy uruchomienie negocjacji przy kolejnej dużej umowie wydawniczej, porównywalnej z umową z Koch Media GmbH i liczymy na to, że uda się podpisać nową umowę jeszcze w drugim kwartale.

Obrazek użytkownika Anonim
krs

WItam Panstwa i gratuluje rekordowych wynikow. Prosze o odpowiedzi na nastepujace pytania:

 

1. Ktore produkcje wlasne i w jakiej kolejnosc planowane sa na ten rok?
2. Jak ksztaltuje sie wishlista na te tytuly?
3. Co moga Panstwo powiedziec o grach ktorych dotyczy umowa z Koch media?
4. Czy w House Designer bedzie element dekoracji wnetrz? Jesli tak, jak bardzo bedzie rozbudowany?

 

Dziekuje, pozdrawiam.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Rozbudowane pytanie, postaramy się odpowiedzieć w punktach.

 

1. Ktore produkcje wlasne i w jakiej kolejnosc planowane sa na ten rok?
W tym roku planujemy wydać 6 projektów własnych: Farm&Fix 2020, ElectriX, Mushrooms: Forest Walker, Moon Village, Flipper Mechanic i Cthulhu: Books of Ancients. Jest szansa, że uda się także wydać nasz najnowszy projekt House Designer, ale dla bezpieczeństwa ustaliliśmy, że premiera tego symulatora odbędzie się na przełomie 2020 i 2021.

 

2. Jak ksztaltuje sie wishlista na te tytuly?
Wishlisty na wszystkie tytuły wzrastają z miesiąca na miesiąc. Pięć z nich już jest na prestiżowej liście najbardziej oczekiwanych gier Top Wishlist Steam.

 

3. Co moga Panstwo powiedziec o grach ktorych dotyczy umowa z Koch media?
Będą to największe w historii spółki projekty, z największymi budżetami. Umowa z Koch umożliwia nam wejście w produkcję gier o wyższych budżetach, niż do tej pory zakładaliśmy, czyli produkcje do 1 miliona złotych. Tytuły gier, które obejmuje umowa zostaną zdradzone przy okazji uruchomienia przez Koch Media GmbH światowej kampanii promocyjnej i marketingowej dla obu tytułów.

 

4. Czy w House Designer bedzie element dekoracji wnetrz? Jesli tak, jak bardzo bedzie rozbudowany?
Tak, w House Designerze zamierzamy umieścić elementy wyposażenia wnętrz ale także podłączania mediów i niezbędnych instalacji. To będzie gra posiadająca także walory użytkowe. Dzięki niej w formie rozrywkowej będzie można zaprojektować własny wymarzony dom i wygląda na to, że graczom ta koncepcja się spodobała, sądząc po dynamicznie rosnącej Wishliście.

Obrazek użytkownika Anonim
Maciej

Kiedy będzie dodatkowa emisja akcji ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Nie planujemy takiej. Spółka aktualnie nie ma potrzeby dodatkowej emisji akcji.
Jeżeli w ogóle będziemy rozpatrywać taką emisję to najwcześniej przy okazji przejścia na główny rynek GPW, ale to jeszcze nie jest ani przesądzone, ani ustalone. Planowaliśmy taką emisję ewentualnie pod wkład własny na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego przy okazji pozyskiwania grantu na takie Centrum w wysokości 10 milionów złotych, ale na obecnym etapie Spółka będzie taki wkład w stanie uruchomić z wpływów bieżących i nie potrzebuje dodatkowej emisji akcji.

Obrazek użytkownika Anonim
Diego

Witam.Kiedy umowa z koncernem Koch Media będzie rozliczona i będzie uwzględniona w bilansie przychodów i zysków,w drugim kwartale 2020 roku? ,w trzecim? ,czy może w przyszłym roku?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Zaliczka wypłacana według harmonogramu z umowy z Koch Media GmbH będzie widoczna już w drugim kwartale tego roku. Raport za drugi kwartał 2020 planujemy opublikować 13 sierpnia 2020.

Obrazek użytkownika Anonim
Diego

Wyniki za I kwartał pokazaliście bardzo dobre,pytanie co z pozostałymi akcjami,które miały trafić do Free Float.Czy ostatnia transza akcji serii B,która miała wejść do obrotu trafi na rynek w maju? w czerwcu? ,czy w późniejszym terminie? Czy nie lepiej,żeby akcje szybko weszły do obrotu,aby w drugiej połowie roku kapitalizacja SimFabric silnie rosła pod wpływem coraz lepszych wyników i premier? Gratuluje udanego debiutu na New Connect i życzę dalszego dynamicznego rozwoju.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Seria B wymaga przygotowania dodatkowych dokumentów i formalności, które zostały nieco opóźnione ze względu na pandemię i nie działające urzędy. Najwcześniej seria B będzie mogła się pojawić na NewConnect w lipcu-sierpniu tego roku, ale to przy założeniu, że wszystkie formalności zakończą się w czerwcu. Uruchomienie procedury wprowadzania akcji serii B zakomunikujemy oficjalnie, według procedur GPW i od momentu uruchomienia takiej procedury zakładamy, że będzie potrzebne 2 miesiące w scenariuszu szybkim. Kapitalizacja liczona jest na podstawie całej puli akcji serii A i B, łącznie 6.250.000 akcji, więc wprowadzenie serii B, nie zmieni kapitalizacji, a jedynie powiększy free flow w obrotach na rynku NewConnect. Dziękujemy za miłe słowa odnośnie udanego debiutu, wszystko to dzięki inwestorom, za co jeszcze raz dziękujemy.

Obrazek użytkownika Anonim
daro

witam

 

Kiedy premiera Electrix na Steam ?
Czy jest już określona wstepnie jakaś data premiery ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Pracujemy intensywnie, aby premiera ElectriX miała miejsce w tym roku. Wyznaczenie dokładnej daty wydania zakomunikujemy przez raport ESPI.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Witam
Czy w związku z przejściem na górę planują Państwo emisję akcji?
Stach

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, myślimy nad tym, ale jeszcze nie została podjęta decyzja w tej sprawie. Tak jak wspomniałem na razie nie mamy potrzeby emisji dodatkowych serii akcji. Bez wyraźnej potrzeby nie będziemy przeprowadzać takich emisji.

Obrazek użytkownika Anonim
Jan

Na kiedy przewidujecie wejście akcji serii B na giełdę, czy coś w tym temacie uległo zmianie?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, ze względu na pandemię i wstrzymanie prac urzędów, wprowadzenie akcji serii B najszybciej może się odbyć w lipcu-sierpniu, ale może się okazać, że ten okres się przedłuży i będzie to dopiero możliwe na jesień. O rozpoczęciu wprowadzania akcji serii B poinformujemy oficjalnie i od takiego komunikatu zakładamy, że będzie potrzeba jeszcze 2 miesięcy na finalne wprowadzenie ich do obrotu na NewConnect.

Obrazek użytkownika Anonim
art

Czy planujecie w przyszłości jakąś większą produkcję, np. typu AAA ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, realizacja umowy z Koch Media GmbH podnosi poprzeczkę po względem i budżetów i ważności projektów. Zakładamy, że dalej pozytywnie rozwijana współpraca z Koch Media GmbH przyniesie pierwszy projekt AAA z bardzo poważnym budżetem. Umowa z Koch Media GmbH zakłada też stworzenie obu tytułów, które zawiera umowa na konsole nowej generacji PS5 i Xbox Series X i pod nie będziemy przygotowywać optymalizowane pod te nowe silne maszyny narzędzia, które będą przydatne przy produkcji AAA.

Obrazek użytkownika Anonim
mdam44

czy oprócz branży gamingowej prowadzone sa jakies inne prace badawcze i czy należy się spodziewać dywersyfikacji działalności i w jakim zakresie?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, ta dywersyfikacja jest wpisana w naszą strategię zrównoważonego rozwoju, opartą na trzech filarach: produkcjach własnych, portingu i projektach badawczo-rozwojowych, ale z najważniejszym focusem na gry i symulatory.
Oddział SimFabric S.A. w Łodzi realizuje natomiast projekty badawczo rozwojowe i usługi IT także z innych dziedzin, jak na przykład materiały e-learningowe, przygotowywane w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej dla szkół i techników. Portfel zamówionych w SimFabric S.A. usług IT przekracza już 3 miliony złotych i pracujemy dalej nad jego powiększaniem.
Planowanych 5 spółek celowych pod projekty badawczo-rozwojowe to kolejne pole dywersyfikacji wpływów.
Pierwsza powołana w grudniu zeszłego roku Spółka Blind Warrior, która otrzymała z NCBiR grant ponad 1 milion złotych na stworzenie własnej innowacyjnej technologii SAR, przyniesie w efekcie nowe rozwiązanie, w oparciu o które w pierwszej fazie planujemy stworzenie symulatorów dla osób niedowidzących i niewidomych, ale w drugiej fali może dać dodatkowe wpływy z rozwiązać z poza branży gier na przykład w terapeutyce czy przemyśle.
Planujemy w pozostałych Spółkach Celowych rozwijanie własnych innowacyjnych rozwiązań w oparciu o Sztuczną Inteligencję, Uczenie Maszynowe do automatyzacji procesów portingowych i tworzenia gier, a także technologie AR/VR i Haptic pod nowe rozwiązania w branży elektronicznej rozrywki, również dla rozwiązań przemysłowych.
Nie wykluczamy też złożenia wniosków patentowych po zakończeniu każdego z projektów, w wyniku których powstaną nowe rozwiązania technologiczne. A opatentowane rozwiązania możemy komercjalizować dalej z partnerami światowymi nie tylko z branży gier.

Obrazek użytkownika Anonim
staszek

czy zaliczka 8 mln z Koch media znajdzie się już w raporcie za II kwartał ??

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Zaliczka wypłacana zgodnie z harmonogramem z umowy z Koch Media GmbH pojawi się już w raporcie za drugi kwartał 2020 roku. Aktualnie uruchomiliśmy negocjacje drugiej umowy wydawniczej o podobnym kalibrze i jeżeli uda się zakończyć negocjacje i podpisać umowę do końca czerwca, to niewykluczone, że raport obejmie także nową umowę. Publikacja raportu za drugi kwartał 2020 roku planowana jest na 13 sierpnia 2020.

Obrazek użytkownika Anonim
Maciej

Dzień Dobry, czy wiadomo kiedy będzie nowa emisja akcji ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Często powracające pytanie. Nie planujemy nowej emisji. Spółka aktualnie nie ma takiej potrzeby. Wszystkie projekty realizujemy z wpływów bieżących.

Obrazek użytkownika Anonim
Maciej

Dzień Dobry, pojawiła się informacje, że negocjują Państwo z globalnym dystrybutorem gier. Na jakim etapie są rozmowy oraz na ile % oceniają Państwo możliwość podpisania umowy?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Umowa jest na początku negocjacji, dlatego nie możemy zdradzać za wiele szczegółów ze względu na ten proces. Możemy zdradzić, że jest podobnego kalibru jak umowa z Koch Media GmbH i planujemy jej podpisanie do końca lipca, z możliwością wcześniejszej finalizacji.

Obrazek użytkownika Anonim
Kamil

Czy przy c/z ponad 100 obecny kurs akcji nie wydaje się Panu za wysoki?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Nie komentujemy kursu, bo jest on wynikową decyzji inwestycyjnych inwestorów na giełdzie, które bardzo szanujemy. Natomiast powiem tylko tyle, że jak tylko skończy się tzw. okres zamknięty dla Zarządu i Rady Nadzorczej, a będzie to w dniu publikacji raportu za rok 2019, czyli 26 maja 2020 to planuję (Emil Leszczyński) dokupić pakiet akcji SimFabric S.A.

Obrazek użytkownika Anonim
Kamil

Jaki przewidujecie zysk netto w ciągu roku od dnia dzisiejszego?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Nie prognozujemy zysków netto. Na pewno będą dużo wyższe od roku 2019, co już widać po opublikowaniu raportu za pierwszy kwartał 2020 roku. W którym Zarząd poinformował o wzroście przychodów o ponad 400% rr i wzroście zysków o ponad 800% rr, a w tym raporcie jeszcze nie było zawartych tak dużych wydarzeń, jak uruchomienie umowy z Koch Media GmbH.

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

Dzien dobry! Czy planuja panstwo jakies debiuty jeszcze w maju 2020?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

W maju powinien ukazać się Preventive Strike na PS4, to nasz przebój z Nintendo Switch, który osiągnął pierwsze miejsce najlepiej się sprzedających wszystkich gier na tę konsolę w sklepie Nintendo eShop w USA. Czekamy na zakończenie certyfikacji.

Obrazek użytkownika Anonim
Paweł

O jakich tytułach albo o jakiej skali możemy mówić przy prowadzonych obecnie negocjacjach o współpracę z nowym wydawcą?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tytuły negocjowane są objęte tajemnicą, ale możemy powiedzieć, że zarówno umowa z Koch Media GmbH, jak i kolejna negocjowana umowa pozwoli nam zarówno podnieść poziom budżetów, jak i jakości gier SimFabric S.A. w kierunku gier AAA. Umowa z Koch Media GmbH pozwala nam zarówno zacząć patrzeć w kierunki gier o wyższych budżetach, jak i planować rozwój SimFabric S.A. - stąd przyspieszone prace przygotowawcze przejścia na główny parkiet GPW, ale także prace nad czwartym filarem mobilnym strategii Spółki oraz prace nad polityką dywidendową.

Obrazek użytkownika Anonim
R

jakie sa ryzyka dla produkcji na tym etapie

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Na razie poza pandemią i długotrwałym zamrożeniem gospodarki nie widzimy takich zagrożeń. Aczkolwiek w krótkim terminie pandemia przyniosła wzrost sprzedaży gier z naszego portfolio. Ostatni raport NewZoo potwierdza ten trend prognozując wzrost całej branży gier w tym roku o 9%. Dlatego możemy śmiało już teraz po pierwszym kwartale powiedzieć, że 2020 będzie o wiele lepszy, od bardzo dobrego roku 2019 w historii SimFabric S.A.

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

Czy maja panstwo juz zaplanowane jakies produkcje na 2021?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Dwa tytuły na razie objęte tajemnicą umowy z Koch Media GmbH do czasu uruchomienia światowej promocji planowane są na przyszły rok. Także dobrze zapowiadający się House Designer realny jest do wydania na początku 2021 roku. Mamy w preprodukcji 4 kolejne projekty, które po pozytywnym przyjęciu przez graczy także będą przygotowywane na przyszły rok. I prawdopodobnie tytuł, który obejmuje nowa negocjowana umowa także będzie w planach na rok 2021.

Obrazek użytkownika Anonim
Krzych

ile procent wydatków stanowiły firmy zewnętrzne przy produkcji w 2019, a jakie są prognozowane wydatki z tego tytułu w 2020 roku ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Nie prognozujemy takich wydatków. Natomiast odsyłamy do wczoraj opublikowanego raportu za pierwszy kwartał 2020 roku, tam te dane są dostępne w sposób analityczny. Proszę wziąć pod uwagę, że w zakres firm zewnętrznych wchodzą także umowy B2B z naszymi zespołami. Część zespołów pracuje z nami na Umowy o Dzieło, a część na zlecenia B2B. Zakładamy, że wraz ze wzrostem projektów i ich budżetami proporcjonalnie będą wzrastały także wydatki B2B, ale wszystko w ramach rozwoju nowych projektów.

Obrazek użytkownika Anonim
ERROR

Dzień dobry,
Czy planujecie Państwo stworzenie gry z trybem kooperacji czy jednak skupiacie się wyłącznie na produkcjach single player ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak planujemy taki tryb dla Mushrooms: Forest Walker. Niewykluczone, że także Farm&Fix 2020 po premierze doczeka się trybu kooperacji i opcji multiplayer. Ale głównym naszym zainteresowaniem pozostaje nadal tryb single player.

Obrazek użytkownika Anonim
Krzych

Czy to właśnie Farm & Fix jest grą najbliżej wydania ? Czy jeśli wyjdzie w 2020 to najprawdopodobniej pod koniec roku ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Najbliżej wydania jest Preventive Strike na PS4 i Farm Mechanic Simulator oraz Truck Mechanic Simulator na Nintendo Switch. O rozpoczęciu certyfikacji tych projektów poinformowaliśmy w raportach ESPI. Zapraszamy do zapoznania się z raportem za pierwszy kwartał 2020 roku, tak opublikowaliśmy plany wydawnicze. Zachęcamy też do lektury naszego Dokumentu Informacyjnego, w którym opublikowaliśmy plan wydawniczy na 2020/2021 rok. Oba te dokumenty można znaleźć na naszej stronie. Jeżeli chodzi o Farm&Fix 2020 to pracujemy intensywnie nad jej wydaniem w tym roku. O dokładnej dacie wydania poinformujemy w komunikacie ESPI.

Obrazek użytkownika Anonim
Prz

Witam,
Na kiedy planowana jest premiera najbliższej gry?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Preventive Strike na PS4, przebój z Nintendo Switch powinien być najbliższą premierą planowaną jeszcze w maju. Czekamy na koniec certyfikacji w Sony.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomek

Skoro w zespole jest 58 osób to jakie są koszty pracownicze?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

W tej kwestii zapraszamy do wczoraj publikowanego raportu za pierwszy kwartał 2020 roku. Natomiast nie odbiegają one znacząco od rynkowych. A kolejne zespoły zgłaszają się do współpracy przy preprodukcjach.

Obrazek użytkownika RedEzzio
RedEzzio

Dzień dobry,
czy mogą Państwo skomentować jakoś swoją strategię marketingową, komunikacji z rynkiem (ile osób, jakimi kanałami promujecie produkcje) Mam wrażenie że trailery waszych produkcji mają niewiele wyświetleń. Na przykład House Designer trailer na Państwa kanale YT ma 64 wyświetlenia od 3 dni. Czy to nie ogranicza potencjału sprzedażowego waszych produkcji?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Jeżeli chodzi o marketing i dotarcie do graczy to komunikujemy się poprzez reklamy na FB, YT i Twitterze, a także poprzez kanały bezpośrednie. Korzystamy również ze struktury PlayWay. Proszę wejść na YT PlayWay czy stronę FB PlayWay, gdzie zasięgi trailera do House Designera są bardzo wysokie. Na naszym YT trailer do Farm&Fix 2020 obejrzało pewnie kilkanaście osób, kiedy na YT PlayWay trailer przekroczył 1 milion odsłon. Kilkaset tysięcy mamy odsłon trailera na naszym FB i stronie Farm&Fix2020 wishlista dla tego i innych naszych tytułów buduje się bardzo dobrze.
Reasumujac korzystamy z płatnych reklam w social mediach i infrastruktury marketingowej PlayWay o dosyć dużym zasięgu, a House Designer Wishlista buduje się bardzo dynamicznie i mamy nadzieję, że niedługo dołączy jako 7 tytuł z portfolio SimFabric S.A. na prestiżowej liście najbardziej oczekiwanych gier na Steam - tzw. Top Wishlist Steam.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomek

Jaki jest przewidywany zysk netto w przyszłych okresach?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Nie prognozujemy zysków. Natomiast po raporcie za pierwszy kwartał 2002 roku, wiemy, że będą dużo wyższe od bardzo dobrego roku 2019. W pierwszym kwartale udało się uzyskać dynamikę wzrostu przychodów przeszło 400% rr, a wzrost zysku ponad 800% rr.

Obrazek użytkownika Anonim
O

Czy najblizsze wydane produkcje beda dostepne na rynkach Azjatyckich ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Ten rok, gdyby nie pandemia, prawdopodobnie byłby dla nas już od pierwszego kwartału pod znakiem rynków azjatyckich. Pozyskaliśmy już 3 granty z Polskich Mostów Technologicznych (3 x 200.000 = 600.000 PLN) na rozwój eksportu na takie rynki, jak: Korea Południowa, Indonezja i Singapur. I czekamy na pozyskanie podobnego grantu na rynek chiński, który chcemy w całości przeznaczyć na uruchomienie współpracy z koncernem Tenecent i realizację listu intencyjnego na ElectriX na rynek chiński.
Zakładamy, że pierwsze sprzedaże na rynkach azjatyckim zostaną uruchomione w drugiej połowie roku.

Obrazek użytkownika Anonim
mdam44

czy społka planuje udostępnienie prognozowanych przychodów w 2020 roku - i czy jeśli będą wygenerowane znaczące zyski należy się spodziewać dywidendy w przyszłym roku?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Nie prognozujemy przychodów. Natomiast podpisanie umowy z Koch Media GmbH i realizacja tej umowy zdecydowanie przybliża nas do polityki dywidendowej w przyszłym roku. Podpisanie kolejnej umowy i jej realizacja, to będzie następny ważny argument za wprowadzeniem takiej polityki w 2021 roku.

Obrazek użytkownika Anonim
bioly

Czy w przyszłości planujecie robienie gier typu AAA?
Czy raczej będą to gry zmniejszyli nakładami.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Planujemy prowadzić strategię zrównoważoną. Czyli kilka 5-6 projektów własnych niskobudżetowych, symulatorów i 1-2 tytuły z wyższymi budżetami, tak jak w przypadku umowy z Koch Media GmbH. Pozytywna realizacja umowy z Koch Media GmbH przybliży nas do uruchomienia pierwszego projektu AAA. Zarówno Koch Media GmbH posiada na to środki, jak i my zasoby i chęci. Po drodze do pierwszego tytułu AAA jednak musimy się skoncentrować na jak najlepszej realizacji podpisanej umowy i realizacji planów na ten rok.

Obrazek użytkownika Anonim
mdam44

pojawila sie informacja o przejsciu na glowny parkiet - czy spokla jest w stanie zdefiniowac szacunkowo termin przejścia?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Do przejścia na główny rynek GPW niezbędna jest Uchwała Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Zarząd planuje rekomendować takie przejście, natomiast do decyzji WZA należy decyzja. Zakładając hipotetycznie, że najbliższe WZA podjęłoby taką Uchwałę należy liczyć bezpiecznie 12 miesięcy na takie przejście z NewConnect na GPW. Czyli najwcześniej przyszły rok.

Obrazek użytkownika Anonim
Maciej

Czy planujecie Państwo wejść na rynek azjatycki? Jeśli tak to czy są prowadzone rozmowy z jakimś partnerem, który ułatwiłby proces wejść na tamtejszy rynek.

 

z góry dziękuję za odpowiedź.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, mamy przyznane granty z Polskich Mostów Technologicznych na rynki: Korei Południowej, Signapuru i Indonezji. Pracujemy nad pozyskaniem takiego grantu na rynek Chin, który chcemy przeznaczyć w całości na uruchomienie współpracy z koncernem Tenecent i realizację listu intencyjnego podpisanego na targach w ChinaJoy w Szanghaju na produkcję specjalnej wersji naszej gry ElectriX na rynek chiński. Byliśmy również na targach Tokyo Gameshow, gdzie mieliśmy okazję nawiązać współpracę z dystrybutorami z Japonii. Planujemy także uruchomienie sprzedaży najlepszych gier z naszego portfolio na Nintendo Switch właśnie w Japonii.

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

Jestem z wami na dluższy czas :) Wiem że macie Panstwo roczny lockup na akcje, czy po roku zaczniecie je wyprzedawac?

 

Ciesze sie ze moge wspierac taki biznes :) Życze sukcesów!

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Ani ja - Emil - ani Julia - nie zamierzamy sprzedawać naszych akcji po zdjęciu 12 miesięcznego lockupu. Dodatkowo miałem okazję zarówno zakupić dodatkowy pakiet 31.250 akcji bez lockupu w listopadzie ubiegłego roku i go też nie zamierzam sprzedawać. A po zakończeniu okresu zamkniętego do czasu opublikowania raportu za 2019 rok (26.05.2020) zamierzam dokupić kolejny pakiet akcji SimFabric S.A. na NewConnect. O moich i Julii transakcjach Spółka musi informować poprzez komunikaty ESPI, więc wszyscy inwestorzy będą widzieli potwierdzenie naszych intencji zostania na lata w Spółce. Dla mnie osobiście akcje SimFabric S.A. są prywatnym pakietem emerytalnym, dlatego gratuję inwestorom wyboru - to inwestycja na lata, wspólnie z Zarządem i Przewodniczącym Rady Nadzorczej. Wiemy, że PlayWay też zamierza pozostać w SimFabric S.A. na długo, traktując swoją inwestycję w Spółkę jako długoterminową.

Obrazek użytkownika Anonim
mdam44

26.05.2020 bedzie opublikowany raport za 2019 r - czy w odniesieniu do danych ktore sie pojawia społka jest w stanie oszacowac prognozowany wzrost przychodów w 2020? na bazie obecnych umów i danych sprzedazy?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak jak wcześniej wspominaliśmy nie prowadzimy prognoz przychodów. Ale po raporcie za pierwszy kwartał możemy śmiało stwierdzić, że będzie lepszy niż 2019, w którym mieliśmy wzrost przychodów na poziomie 200%rr. W pierwszym kwartale ta dynamika wzrostu przychodów przekroczyła 400%rr, a mamy przed sobą jeszcze bardzo dobry kwartał drugi zawierający umowę z Koch Media GmbH, kwartał drugi, albo trzeci mamy nadzieję, że z kolejną znaczącą umową wydawniczą i kwartał czwarty, który dla branży gier zawsze jest najlepszy.

Obrazek użytkownika Anonim
bioly

Kiedy można się spodziewać pierwszej gry typu AAA?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Myślę, że najwcześniej po realizacji podpisanej umowy z Koch Media GmbH. Przy podpisywaniu umowy strony wyraziły zainteresowanie dalszym rozwojem, a projekt AAA będzie naturalnym następstwem rozwoju takiej współpracy.

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

1. Czy planujecie jakies symulatory VR?
2. Czym dokladnie zajmuje sie wasze R&D? Czy mozna gdzies o tym poczytac?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, przyglądamy się rynkowi gier VR. Mamy komplet sprzętu, certyfikacji i oprogramowania pozwalającego nam na tworzenie gier i symulatorów VR. Wykonujemy usługi i prace badawczo-rozwojowe w oparciu o technologię i VR i AR, wiec nic nie stoi na przeszkodzie na wyprodukowaniu symulatora VR. Jedyną barierą jest nadal niska baza urządzeń, ale temat bardzo uważnie badamy i niewykluczone, że niedługo powstanie symulator SimFabric S.A. właśnie na okulary wirtualnej rzeczywistości.

Obrazek użytkownika Anonim
mdam44

czy w planach są również produkcje na urządzenia mobline?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Projekty mobilne mają stanowić czwarty filar naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Po podpisaniu umowy z Koch Media GmbH i przyspieszeniu potencjału rozwojowego w Spółce, przybliżyliśmy się do stworzenia takiego filaru. Aktualnie Zarząd pracuje nad taką nową strategią zawierającą czwarty filar rozwoju, jakim są gry i symulatory na urządzenia mobilne. Byłoby to powrotem do pierwszego projektu SimFabric S.A., jakim było wyprodukowanie gry Farm Expert dla PlayWay S.A., która rozeszła się na urządzeniach mobilnych w nakładzie przekraczającym 2.5mln sztuk. Po tym sukcesie PlayWay S.A. zainwestował w SimFabric S.A. i przekazał nam licencję do dalszego rozwoju marki Farm Expert.

Obrazek użytkownika Anonim
Rafał

Witam.
Chciałbym zapytać czy proces certyfikacji zazwyczaj jest procesem długotrwałym, czy powiedzmy wyrażany w tygodniach, dniach?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Proces certyfikacji w zależności od zgłaszanych poprawek ze strony wydawców: Nintendo, Sony, Microsoft trwa od 1 miesiąca do 3 miesięcy. Ze względu na okres pandemii nasi partnerzy sygnalizowali w komunikatach, że certyfikacje mogą ulec wydłużeniu, ale raczej zakładamy, że to może być okres 2-3 tygodni niż miesięcy.

Obrazek użytkownika Anonim
mdam44

wracajac do projektu AAA o jakiego kalibru projektu myslicie i jak bardzo sa zaawansowane plany?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Mierzymy zawsze wysoko, ale realnie też podchodzimy do sprawy budżetów i kosztów, a także terminów realizacji. Na pewno pierwszy nasz projekt AAA, jeżeli chodzi o kaliber i budżet wyznaczy wydawca, z którym będziemy podpisywać taką umowę. Członkowie naszego zespołu pracowali przy dużych projektach zarówno z Polski, jak i zza granicy i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powstał w SimFabric tytuł na miarę Wiedźmina czy Dying Light - ale zanim powstanie, przed nami bardzo dużo intensywnej pracy nad co najmniej kilkunastoma projektami o mniejszych budżetach, które zarówno zbudują solidną bazę pod taki projekt AAA, jak i stworzą silną relację z czołowym wydawcą światowym na taki projekt.

Obrazek użytkownika Anonim
Emi

Witam, czym gra FarmFix 2020 może się wyróżnić na tle innych znanych symulatorów, np. Farm Manager 2019?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Farm&Fix 2020 będzie łączyła trzy bardzo popularne mechaniki z tytułów, które odniosły sukces na rynku i dodatkowo będzie wprowadzała nową i jakość i rozwiązania do gatunku symulatorów farmerskich.
1. Naprawa pojazdów i urządzeń farmerskich - będzie nawiązywała do Car Mechanic Simulator
2. Naprawa i renowacja budynków farmerskich - będzie nawiązywała do Flipper Mechanic
3. Uprawa i rekultywacja pól i upraw - będzie nawiązywała do Farming Simulatora

 

To popularne mechaniki, które stworzymy we własnej nowej formie i przez ich synergię powstanie nowa jakość. To wyróżni nas na tle innych dostępnych na rynku symulatorów

Obrazek użytkownika Anonim
Emi

Czy plany o wydaniu w mojej opinii dwóch ambitnych projektów w 2020r, lub na początku 2021 tj. FarmFix2020 i House Designer to nie jest zbyt wiele na jednak dość mały zespół?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Jesteśmy ambitni i nasze plany również takie są. Zamierzamy je konsekwentnie realizować.

Obrazek użytkownika Anonim
artib

Czy spółka będzie raportować wielkość wishlist steam dla poszczególnych gier?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Na razie przedstawiliśmy ogólną wishlistę. Zastanowimy się czy raportować wishlisty dla poszczególnych produktów. Na razie nie mamy tego w planach.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Czy możecie Państwo wyjawić mniej więcej kapitalizacja partnera wydawcy z którym zaczynacie negocjować ? tz jest to gracz z przedziału 100mln $ czy ponad miliarda $?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Nie mamy przed sobą teraz tych liczb, ale zdecydowanie bardziej ten drugi przedział kapitalizacji.

Obrazek użytkownika Anonim
marco

Czy zamierzacie dalej współpracować z PlayWay,czy macie podobne plany co ECC które wydało grą z pomocą 505 Games.Ostatnia ich wspólna premiera Drifta polazała,że nie był to dobry pomysł.Tak więc czy będzie dalsza mocna współpraca z PlayWay?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

PlayWay jest naszym strategicznym partnerem i akcjonariuszem. Mamy od początku współpracy bardzo dobre relacje z Krzysztofem Kostowskim - Prezesem PlayWay S.A., który nas wspiera i pomaga jak może zarówno swoją wiedzą, jak i infrastrukturą grupy PlayWay. Ta współpraca jest na lata, zarówno na poziomie firmowym, biznesowym, jak i ludzkim. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie nad dalszą owocną współpracą pomiędzy SimFabric S.A. i PlayWay S.A., niezależnie od podpisanych umów wydawniczych z dużymi światowymi koncernami.

Obrazek użytkownika Anonim
mdam44

Pytanie do Pana Emila - w konteksice informacji o checi zakupu akcji 26.5.2020 w dniu publikacji raportu za 2019

 

cyt"SimFabric11:46
Nie komentujemy kursu, bo jest on wynikową decyzji inwestycyjnych inwestorów na giełdzie, które bardzo szanujemy. Natomiast powiem tylko tyle, że jak tylko skończy się tzw. okres zamknięty dla Zarządu i Rady Nadzorczej, a będzie to w dniu publikacji raportu za rok 2019, czyli 26 maja 2020 to planuję (Emil Leszczyński) dokupić pakiet akcji SimFabric S.A.

 

Czy zamiar nabycia pakietu akcji simfabric odbywał się będzie na zasadach ogólno-rynkowych rynkowych GPW i czy to będzie w najbliższych tygodniach od tej daty..

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, ogólnorynkowych - po prostu złoże zlecenie na zakup akcji z konta maklerskiego, jak każdy z aktualnych inwestorów może zrobić. Ze względu na zasiadanie w Radzie Nadzorczej, nie mogę nie tylko dokonywać transakcji sprzedaży i zakupu akcji w okresach zamkniętych - czyli na miesiąc przed publikacją raportu okresowego. W przypadku raportu za pierwszy kwartał nałożył się drugi okres zamknięty związany z planowanym na 26.05.2020 raportem za 2019 rok. Natomiast o każdej mojej transakcji na NewConnect inwestorzy będą informowani w raportach ESPI. Jeżeli chodzi o moją chęć zakupu kolejnego pakietu akcji SImFabric S.A. to pewnie nastąpi to od razu po zakończeniu okresu zamkniętego, czyli publikacji raportu za 2019 rok w dniu 26.05.2020.

Obrazek użytkownika Anonim
mdam44

jesli to zbyt osobiste pytanie prosze nie odpowiadac - patrzac na strukture zarzadu mozna stwierdzić że jestescie firma "rodzinna"? oraz kto ma znaczacy wpływ na design oraz kreatywną część prac:?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, w Zarządzie jest Julia, moja córka, ja jestem w Radzie Nadzorczej, gdzie zasiada zarówno mój tata, jak i mój brat, a także dobrzy znajomi. Tworzymy zespół znanych sobie ludzi, nadających na tych samych falach i przez tą synergię Spółka może się rozwijać. W zasadzie nie przypominam sobie konfliktów między nami. Natomiast część kreatywna to wynik współpracy nie tylko Zarządu z Radą NadzorczĄ, ale także już prawie 60 osobami w zespole, gdzie są zarówno osoby pracujące przy dużych projektach dla takich koncernów, jak Techland, CD Projekt, PlayWay, Codemstars, Blizzard czy Ubisoft. Proces kreacji to składowa grupy ludzi, którzy nadają na podobnych falach i którzy potrafią stworzyć coś wspólnie z pasji.

Obrazek użytkownika Anonim
vergo

Witam Państwa,
Czy ewentualna gra AAA również będzie symulatorem? Z góry dziękuję za jakiekolwiek przybliżenie ewentualnych pojektów AAA w przyszłości (lub tych droższych o których Państwo wspominacie). Czy są Państwo w stanie oszacować budżet takich projektów AAA?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Będziemy podnosić jakość symulatorów, natomiast nie przypominam sobie, aby jakiś symulator wszedł do zaszczytnego grona gier AAA. Więc symulatory będziemy robić coraz lepsze, ale w modelu nisko i średnio budżetowym, bo w tym modelu osiągają najlepsze wyniki. Zdecydowanie AAA to będzie inny gatunek. Eksperymentujemy z horrorami, natomiast AAA to jednak w większości gry FPS, TPS i pewnie w tych gatunkach doszukiwalibyśmy się pierwszego AAA ze stajni SimFabric S.A. Budżety gier AAA to kwoty liczone w dziesiątkach i setkach milionów złotych - ze wskazaniem na tą drugą skalę.

Obrazek użytkownika Anonim
mdam44

REKOMENDACJA ZARZĄDU DLA AKCJONARIUSZY DETALICZNYCH NA ROK 2020? :)

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Otworzymy najdroższego szampana w Polsce, jak osiągniemy 100 złotych za akcję w tym roku ;)

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Udało się tym razem odpowiedzieć na prawie wszystkie pytania, bardzo dziękujemy za liczne przybycie, wiele ważnych i ciekawych pytań i za wspólny czat. Podobne planujemy organizować przy okazji kolejnych raportów okresowych. Zapraszamy na nasze strony w social mediach i życzymy miłego popołudnia i samych udanych decyzji inwestycyjnych.
Julia Leszczyńska - Prezes Zarządu SimFabric S.A.
Emil Leszczyński - Przewodniczący Rady Nadzorczej SImFabric S.A.

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.