Relacja z czatu z zarządem Grupy UNIMOT: Podtrzymujemy prognozę EBITDA skorygowanej
Obrazek użytkownika Czaty
18 lis 2020, 14:38

„Podtrzymujemy prognozę EBITDA skorygowanej” - relacja z czatu z zarządem Grupy UNIMOT

W środę, 18 listopada 2020 r. odbył się czat inwestorski z prezesem zarządu Grupy UNIMOT, Adamem Sikorski, wiceprezesem zarządu ds. handlowych Robertem Brzozowskim i wiceprezesem zarządu ds. finansowych, Markiem Morozem. Podczas spotkania rozmawialiśmy o wynikach finansowych za III kwartał 2020 roku. Inwestorzy zadawali również pytania o wypłatę dywidendy, prognozy finansowe, działalność AVIA Solar oraz program obligacji.

W dzisiejszym spotkaniu z zarządem Grupy UNIMOT udział wzięła rekordowa liczba osób - ponad 920 uczestników. Zarząd odpowiedział na około 50 pytań. Zapraszamy do lektury całej relacji z czatu.

Obrazek użytkownika Janusz Maruszewski
Janusz Maruszewski

Zapraszamy na czat inwestorski z zarządem Grupy UNIMOT - prezesem zarządu, Adamem Sikorskim; wiceprezesem zarządu ds. finansowych, Markiem Morozem oraz wiceprezesem zarządu ds. handlowych, Robertem Brzozowskim. Porozmawiamy o wynikach finansowych za III kwartał 2020 roku.

 

Spotkanie rozpocznie się w środę, 18 listopada 2020 r. o godz. 10:00. Już teraz zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem poniższego formularza.

 

W przypadku chęci zadania kilku pytań, prosimy je zadawać pojedynczo i za każdym razem klikać przycisk "Wyślij". Ułatwi to przedstawicielom spółki odpowiadanie na pytania.

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Witamy serdecznie na czacie. Jesteśmy całym Zarządem do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do zadawania pytań!

Obrazek użytkownika Anonim
Krzysztof

Czy dywidenda za rok obrotowy 2020 nie będzie zagrożona? Czy jest szansa, że jej wysokość będzie porównywalna do tej, która została wypłacona w 2020 roku za rok obrotowy 2019 (1,97 zł/akcja)?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Zamiarem Zarządu jest wypłata dywidendy na poziomie 30% zysku jednostkowego, zgodnie z polityką dywidendową. Dla wielkości dywidendy kluczowe znaczenie będą miały dwa parametry - wyniki operacyjne w Q4, które na razie są lepsze niż Q3 oraz wycena zapasów obowiązkowych na koniec roku.

Obrazek użytkownika Anonim
marek1403

Witam, mam pytanie czy tegoroczna prognoza zysków grupy Unimot dalej jest aktualna, w związku z sytuacją epidemioloiczną?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Tak, podtrzymujemy prognozę EBITDA skorygowanej. Wyniki III kw. były słabsze niż budżetowe, natomiast wstępne wyniki operacyjne października i połowy listopada są zachęcające, co pozwala zachować naszą prognozę.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomek

Witam serdecznie. Z komunikatów spółki wnioskuję, że Unimot korzysta z usług innej spółki akcyjnej IMS w zakresie marketingu sensorycznego na stacjach marki AVIA. Czy mam rację?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Tak, korzystamy z zewnętrznych partnerów, jednak ich nazw nie zdradzamy.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomek

Dlaczego nie zdecydowali się Państwo skierować oferty zakupu obligacji do inwestorów indywidualnych?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Na bieżąco analizujemy dostępne możliwości pozyskiwania finansowania zewnętrznego, w tym na rynku kapitałowym. Decyzję o wyborze konkretnego instrumentu i grupy inwestorów, do którego skierowana będzie emisja podjęliśmy po analizie szeregu czynników, w tym naszych potrzeb finansowych, spodziewanych parametrów finansowania, a także kosztów takiego finansowania.

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

Witam.
Czy spółka planuje w przyszłości rozszerzenie działania programu „UNIMOT Klub+” dla akcjonariuszy na paliwa i produkty oferowane na stacjach Avia? Jeśli tak, to w jakim okresie czasu należy się spodziewać wdrożenia kolejnych etapów programu.

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Na początku, gdy ruszy UNIMOT Klub+ przewidzieliśmy szereg różnych benefitów. Spodziewamy się, że wprowadzimy paliwa w drugim etapie. Związane jest to z rozwojem i pokryciem sieci. Natomiast, już teraz możemy zdradzić, że utrzymamy zniżkę na AVIA Solar.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

1/ Kiedy poznamy przymiarki do budżetu 2021 i czy możemy liczyć na 10-20% udział w tym budżecie zysków z OZE (fotowoltaiki)?
2/ Dlaczego Avia jest tak mało agresywna w kwestii detalicznej sprzedaży fotowoltaiki ? Nie ma was zarówno sprzedaży do tzw. Kowalskiego, jak również nie dostarczacie paneli do lokalnych firm montujących fotowoltaike (b2b) i niestety w kwestii dużych instalacji (farm) tez jesteście dość bierni. Trochę brakuje mi jasnego i konkretnego targetu w tej kwestii.

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Prognozę skorygowanej EBITDA na 2021 planujemy podać do końca grudnia br. Pamiętajmy, że segment fotowoltaiki działa operacyjnie dopiero pierwszy kwartał. Do dzisiaj sprzedaliśmy ponad 1MWp. Jest to wynik lepszy niż zakładany. Sprzedajemy zarówno do osób indywidualnych, jak i do klientów instytucjonalnych. Cały czas wzmacniamy zespół i mamy nadzieję, że będziemy coraz bardziej widoczni i "agresywni" w dotarciu do klientów. Zakładamy istotną kontrybucję do skonsolidowanej EBITDA skorygowanej w przyszłym roku.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomasz

w liście do akcjonariuszy napisano:
"Planujemy, że panele AVIA Solar trafią na rynek w II kwartale przyszłego roku, a CAPEX inwestycji nie przekroczy 500 tys. euro"

 

Czy dobrze rozumiem, że inwestycja zamknie się w około 2,25 mln PLN + koszty materiałowe?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Tak, potwierdzamy te informacje.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomasz

Program obligacji został ustanowiony aż na poziomie 150 mln PLN? Na co zostaną przeznaczone te środki?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Zdecydowaliśmy się na ustanowienie programu w związku z planami inwestycyjnymi Grupy w obszarach stacji paliw AVIA, OZE, w tym fotowoltaiki i gazu ziemnego. Decyzja o wysokości kwoty została podjęta po analizie szeregu czynników, w tym potrzeb finansowych.

Obrazek użytkownika Anonim
Jajcek

Czy nie uważają Państwo, że oparcie marketingu stacji Avia na jej szwajcarskim pochodzeniu, a już na pewno na poziomie klienta detalicznego, nie jest strzałem w stopę i powinno się skupić na polskim pochodzeniu Grupy Unimot, ewentualnie połączyć te dwie kwestie?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Konsultowaliśmy taką politykę marketingową z ekspertami i uważamy ją za słuszną. Podkreślamy polskie pochodzenie naszej grupy, jednak uważamy, że bycie częścią europejskiej sieci stacji paliw ma dodatkową wartość również dla klienta.

Obrazek użytkownika Anonim
Aldona

1. Czy zarząd spółki uważa, ze zysk netto poniżej 1 mln pln przy przychodach powyżej 1 mld, osiągnięty w 3 kw. br., to zadowalający wynik ? W mojej ocenie szkoda prowadzić biznes dla tak niskich zwrotów ....
2. Czy powiązanie Premii Zarządu ze skorygowana Ebitda jest fair wobec akcjonariuszy, którzy potencjalna dywidendę czerpią z zysku netto ?
3. Kiedy ujemna wycena zapasów zostanie zniwelowana ? 4 kw br., czy 1 kw 2021?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

1. Zysk netto nie jest miarą naszej efektywności. Podkreślamy wielokrotnie, że należy oceniać nas na bazie skorygowanej EBITDA, a ta będzie w tym roku najwyższa w naszej historii.
2. Premie zarządowe nie są powiązane ze skorygowaną EBITDA, tylko z zyskiem netto, skorygowanym o wycenę zapasów. Jest to prosty i przejrzysty mechanizm. Przykładowo za 2019 rok premie wypłacone zarządowi były niższe niż wynikałoby to bezpośrednio z zysku netto, gdyż zostały skorygowane w dół o wycenę zapasów.
3. W tym roku koronawirus spowodował istotny spadek cen ropy i ON. Należy zakładać, iż w kolejnym roku globalne trendy rynkowe powinny być odbudowane, zwłaszcza w drugiej połowie roku, co powinno sprzyjać wzrostowi cen tych surowców.

Obrazek użytkownika Anonim
Jajcek

Czy dywersyfikacja przychodów Grupy idzie zgodnie z przyjętą strategią?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Tak. Obecnie stacje paliw AVIA, segment energii elektrycznej, AVIA Solar oraz gazu ziemnego ma coraz większą kontrybucję. Intencją Grupy jest dalsza dywersyfikacja, poprzez wzmacnianie wyżej wymienionych segmentów. Trzymamy się przyjętej strategii i jesteśmy z tego zadowoleni.

Obrazek użytkownika Qoqos
Qoqos

Czy w 4Q beda jeszcze koszty tej umowy, z której zysk ma być w 2021 czy tylko w 3Q?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Jeżeli pytanie dotyczy gazu ziemnego, to koszty będą w 4Q, przy czym były one zabudżetowane wcześniej.

Obrazek użytkownika Anonim
Jarek

Dzień dobry, czy zamierzają Państwo inwestować w kolejne stacje paliw i dokonywać kolejnych przejęć w Polsce?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Tak, zgodnie z zapowiedziami będziemy aktywni w tym segmencie.

Obrazek użytkownika Anonim
Mateusz : -)

Kiedy można się spodziewać pierwszych informacji o ewentualnych farmach fotowoltaicznych ? Jaki jest cel własnego portfela ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Liczymy, że pierwsze informacje podamy do końca roku. Planujemy inwestycje zarówno w dewelopment, jak i posiadanie własnych źródeł wytwórczych. Jest to naturalne uzupełnienie naszego portfela handlu hurtowego energią.

Obrazek użytkownika Anonim
Mateusz : -)

Czy Unimot rozważa rozszerzyć ofertę avia solar o ładowarki samochodowe i pompy ciepła ? Rynek dopłat rusza tuż tuż więc i zainteresowanie pewnie się zwiększy :-)

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Tak, wkrótce będziemy posiadać tę ofertę. Jesteśmy na końcowym etapie przygotowań do jej wprowadzenia.

Obrazek użytkownika Anonim
Mateusz : -)

Jak przekłada się spadek o dolara baryłki ropy na spadek zysku netto wobec skorygowany zysk ? Chodzi mi o wycenę 1 dolara zapasow ropy spółki :-) ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Sam spadek lub wzrost baryłki nie ma wpływu na zysk netto. Zmiana na rynku terminowym, czyli wycena spot vs terminowa powoduje korekty zysku netto. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wideo dotyczącym tego tematu, które można znaleźć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=5gdOvBb9yqU

Obrazek użytkownika Anonim
Mateusz : -)

Dlaczego stacje paliw tak mocno spowolniły a szczególnie na Ukrainie ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Tak jak informowaliśmy, chcemy inwestować tylko w dobre lokalizacje. Poszukiwaliśmy cały czas prawidłowego modelu biznesowego. Obecnie jesteśmy gotowi do przyspieszenia rozwoju sieci.

Obrazek użytkownika Anonim
Mateusz : -)

Development farm wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem, gratuluję :-) Kiedy jakieś pierwsze projekty ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Zapewniamy, że już niedługo :-)

Obrazek użytkownika Anonim
Mateusz : -)

Dlaczego Tradea pokazała duża stratę w 3Q zawsze przyzwyczajała do regularnych zysków.

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Wycena portfela w 3Q i sytuacja na rynku energii nie sprzyjała spółce Tradea, jednak w 4Q spółka realizuje budżet, co jest dowodem, że konsekwentne trzymanie się przyjętej strategii było prawidłowe.

Obrazek użytkownika Anonim
Mateusz : -)

Dlaczego segment stacje paliw jest nierentowny ? Jaki jest pomysł na stację paliw ? Aby rozwój przyspieszył :-)

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Oczekujemy, że próg rentowności zostanie przekroczony przy 70 stacjach. Warto zwrócić jednak uwagę, że marża hurtowa realizowana na sprzedaży paliw do sieci AVIA pozostawiana jest w segmencie hurtu - obserwuje nas konkurencja i nie chcemy za dużo pokazywać w zakresie naszej marżowości poszczególnych segmentów. Gdyby połączyć te dwie marże, już dzisiaj sieć jest rentowna, dlatego jesteśmy zdeterminowani ją rozwijać.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomek

Czy w związku z nie najgorszymi wynikami Blinke, zarząd może rozwiązać rezerwę na środki zainwestowane w ta Spółkę ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Zawiązaliśmy właściwe rezerwy w 2Q w okresie wiosennego etapu pandemii. Natomiast w 3Q nie było podstaw do korekt.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomasz Stępień

Co z planami handlu ropą naftową? Czy po wstrzymaniu dostaw na Białoruś ta część biznesu zostaje zawieszona? Czy też w najbliższym czasie są w planach dostawy do innych odbiorców?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Nie zawieszamy tej części biznesu. Wraz z naszym partnerem z USA intensywnie pracujemy nad nowymi rynkami.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomasz Stępień

W jakim stopniu częściowy lockdown wprowadzony w październiku odbija się na obrotach ON i LPG w handlu hurtowym i na stacjach?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Analogicznie do miesiąca kwietnia nie zauważamy spadku sprzedaży w oleju napędowym, natomiast sprzedaż LPG jest wspierana przez niskie temperatury i sprzedaż propanu.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomasz Stępień

Czy można prosić o krótki komentarz na temat rynkowej sytuacji w październiku-listopadzie oraz prognozach na grudzień na rynkach ON, LPG oraz asfaltów?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

W asfaltach mamy stabilną podaż, która była zakłócona w pierwszych miesiącach tego roku. W zakresie konsumpcji widzimy cały czas spowolnienie i odraczanie inwestycji, szczególnie samorządowych. W LPG obserwujemy pewien trend zmiany kierunku dostaw tego surowca do Polski, ze wschodu na zachód i północ. W zakresie konsumpcji, tak jak pisaliśmy wcześniej, widzimy spadek. W ON - podaż stabilnie, popyt stabilnie. Nie zauważamy spadków.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomasz Stępień

Pierwsza morska dostawa LPG. Czy do terminalu w Gdyni? Czy będzie to już stały kierunek dostaw? Czy chwilowy związany z kryzysem na Białorusi?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Tak, będą kolejne dostawy do portów. Widzimy zmieniające się trendy na rynku podaży gazu, stąd też jak zwykle staramy się dostosować do zmieniającego się otoczenia.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor Przemek

Czy Łukaszenka rozliczył się za wszystkie dostawy ropy ? Pytam, bo nie będzie już kolejnych na Białoruś.

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Tak, jesteśmy rozliczeni z naszym białoruskim partnerem.

Obrazek użytkownika Anonim
Grek

Czy Unimot planuje jakieś przewagi konkurencyjne na swoich stacjach wobec innych stacji np. Orlen typu: fotele z funkcją masażu, placyki zabaw dla dzieci?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Orlen jest niekwestionowanym liderem, ale nie oznacza to przecież, że nie ma miejsca dla innych. Nasz zespół intensywnie pracuje nad różnymi atrakcjami ;-)

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

witam, Jak sie przekłada ebitda skorygowana do zysku netto?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

EBITDA skorygowana - koszty finansowe +/- wycena zapasów - amortyzacja - podatek = zysk netto

Obrazek użytkownika Anonim
Lukasz

Development będzie także obejmował budowanie farm dla osób prywatnych jeśli takie byłyby zainteresowane i mają trochę wolnej gotówki ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Planujemy aktywność w zakresie "spółdzielni energetycznych". Tam na pewno będzie miejsce na inwestycje osób prywatnych.

Obrazek użytkownika Anonim
Lukasz

Avia solar jaki progres wyników jest aktualnie 4q względem 3q czy na podobnym poziomie ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Idziemy powyżej budżetu, co miesiąc mamy progres.

Obrazek użytkownika Anonim
Lukasz

Ile aktualnie jest stacji paliw w pl i ile w ua ? :-) dziękujemy za komunikację :) czujemy się bezpieczniejsi inwestując swoje środki. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Aktualnie jest 56 w Polsce i 10 na Ukrainie.

Dziękujemy za miłe słowa :)

Obrazek użytkownika Anonim
Lukasz

Jak wygląda sytuacja z olejami ? Czy zarząd nadal wierzy w ten segment ? Odkąd obserwuje bardzo ciężko zauważyć tam jaki kolwiek progres wyników.

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Segment niewątpliwie ma trudny okres, jednak w wyniku spółki waży bardzo mało, jak również ma bardzo niskie inwestycje w środki obrotowe. Zamysłem tej linii biznesowej było otwieranie nowych rynków i z tej perspektywy spełniła ona swoje zadanie. Przyglądamy się możliwościom na przyszłość, jednak ewentualne decyzje chcielibyśmy podejmować po okresie pandemii a nie pod jej wpływem.

Obrazek użytkownika Anonim
akcjonariusz

Z czego wynikają marże na paliwach w obecnym okresie ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Popyt - podaż. Jest to bardzo płynny i transparentny rynek o dużej zmienności i wrażliwości na czynnik popytu-podaży.

Obrazek użytkownika Anonim
Jajcek

Czyli wypłata dywidendy zależy od zysku netto a nie Ebitdy skorygowanej?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Tak, wypłata dywidendy jest powiązana z zyskiem netto UNIMOT S.A.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Dzień dobry, jakie tendencje na rynku oraz wyniki przewiduje Pan w przyszłym roku ?
Czy założenia 0,5mln € dla inwestycji w produkcję zlokalizowaną w Sędziszowie, nie jest zbyt niską kwotą ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Będziemy stawiać sobie ambitne cele na przyszły rok. Inwestycja dotyczy produkcji 15 MW rocznie. Zobaczymy jaka będzie marżowość i zdecydujemy o ewentualnym rozszerzeniu produkcji, a taka możliwość istnieje aż do 150 MW. Kwota inwestycji początkowej może wydawać się niska, ale jest ona związana z tym, że ulokowaliśmy produkcję u partnera biznesowego, w związku z tym uniknęliśmy CAPEX'owych inwestycji w budynki i infrastrukturę pomocniczą. Zaoszczędziliśmy dzięki temu co najmniej kilka milionów złotych.

Obrazek użytkownika Anonim
Jerzy

Czy już wiadomo ile stacji planujecie dołączyć do sieci Avia w 2021?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Około 30, tak aby sieć liczyła 100 stacji na koniec 2021.

Obrazek użytkownika Anonim
Jajcek

Na kiedy są przewidywane wyniki stacji paliw na +? Dlaczego pomimo otwarcia tylko 2 stacji koszty Avii wzrosły?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

O wynikach odpowiedzieliśmy wcześniej. Koszty wzrosły, dlatego że rozbudowywany był zespół do zwiększonej liczy stacji, które będziemy przyłączać w najbliższych kwartałach (oraz projektów powiązanych - np. karta flotowa).

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

Ile trzeba mieć akcji, żeby być w Pakiecie vip+?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

2000 akcji, ale przez określony czas :) Więcej na razie nie możemy zdradzić, szczegóły będziemy komunikować wkrótce.

Obrazek użytkownika Anonim
Jacek

Dlaczego przychody z segmentu Stacje Paliw nagle w III kwartale wzrosły ponad 2 krotnie ? Przecie mamy pandemię i ludzie mniej podróżują.

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Zespół AVIA pracuje nad maksymalizacją wolumenów sprzedaży paliw na stacjach. Te wolumeny w 3Q były rekordowe. Cieszymy się, że w październiku ten trend nadal trwał. Podkreślamy, że w 3Q dołączyliśmy do sieci kolejne stacje własne. W tym modelu całość przychodów stacji jest księgowana na poziomie Grupy.

Obrazek użytkownika Anonim
Daniel

Czy nadal bierzecie Państwo pod uwagę przejęcie stacji Lotosu jeśli dojdzie do przejęcia go przez Orlen? Czy to temat już zamknięty? To samo z stacjami Tesco, czy są szanse na przejęcie ich i czy macie to w planach?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Cały czas temat jest otwarty.

Obrazek użytkownika Anonim
Lukasz

Ile megawatów farm spółka chce wybudować w 2021 ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Tak jak zapowiadaliśmy, szczegóły podamy wkrótce.

Obrazek użytkownika Anonim
Dywidendowy

Czy uda zrobić się świąteczny czat inwestorski przed końcem tego roku ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Dobry pomysł, może uda się to połączyć z naszą prognozą na 2021. Wtedy chętnie zorganizujemy czat. Kto przynosi ciasto? :)

Obrazek użytkownika Anonim
Dywidendowy

Jakim biznesom przygląda się jeszcze Unimot Sa ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Mamy już w portfelu kilka segmentów i chcielibyśmy koncentrować się na nich w 2021. Na przyszłość szeroko rozumiane OZE wygląda na bardzo ciekawy, strategiczny segment.

Obrazek użytkownika Anonim
Patryk

Dzień dobry, w jakim stopniu wstrzymanie handlu na Białorusi w 4 kwartale może płynąć na wyniki spółki?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Wpływ rzędu miliona złotych, ale już uwzględniliśmy to w naszych wewnętrznych przewidywaniach na 4Q.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomek

Czy farmy wiatrowe sa w waszych planach na najbliższe kwartale ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Czekamy na potencjalną zmianę ustawy odległościowej i przyglądamy się temu segmentowi. W ramach szeroko rozumianego OZE. Obecny zespół AVIA Solar, szczególnie prezes Andrzej Moczydłowski, posiadają bardzo duże doświadczenie w energetyce wiatrowej. Jeśli będą tam szanse biznesowe i możliwość zarobku, to na pewno będziemy korzystać z tego doświadczenia.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomek

Jaki jest pomysł na rozwój gałęzi gazowej o czym piszecie przy celach emisji obligacji ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Kontynuacja doświadczeń z transakcji wykorzystujących powierzchnię kawernach i strukturę rynku oraz mocniejsze wejście w trading.

Obrazek użytkownika Anonim
Grek

Czy projekt avia solar będzie rozwijany w kierunku zastosowania paneli w samochodach elektrycznych np. samochodzie izera? Prezes należy do Polskiej Grupy Motoryzacyjnej

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Tak jesteśmy blisko tego projektu, jak i innych projektów związanych z elektromobilnością. Jesteśmy członkiem klastra Polskiej Grupy Motoryzacyjnej, co daje nam dostęp do informacji, wiedzy o planowanych działaniach. Śledzimy je na bieżąco i upatrujemy tutaj swoich szans.

Obrazek użytkownika Anonim
Tomek

Czy wciąż jesteście w grze o ewentualne zakupy majątku po fuzji ORLEN & LOTOS ?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Aktywnie przyglądamy się temu projektowi i czekamy na rozwój wypadków.

Obrazek użytkownika Anonim
Grek

Czy Unimot podjął jakieś działanie w celu złożenia wniosku do NCBiR na innowacyjny projekt powiązany z fotowoltaiką?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Na razie nie, ale widzimy w tym kierunku możliwość pozyskiwania środków w przyszłości.

Obrazek użytkownika Anonim
Dywidendowy

Czemu unimot na prezentacjach nie podaje wynik netto skorygowany ? :-)

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Podajemy w raportach okresowych, w kilku miejscach, w tym zwykle na stronie pierwszej. Dla wyjaśnienia za 3Q zysk netto skorygowany wyniósł 7,4 mln zł, a zagregowany za 9 miesięcy wyniósł 47,3 mln zł i jest ponad dwukrotnie większy niż po 9 miesiącach 2019.

Obrazek użytkownika Anonim
Grek

Czy są planowane jakieś formy współpracy typu join venture z dużymi/renomowanymi graczami o globalnej marce na rynku OZE?

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Prowadzimy rozmowy z różnymi, potencjalnymi partnerami, w tym zagranicznymi. Nie wykluczamy takiej współpracy w przyszłości.

Obrazek użytkownika UNIMOT
UNIMOT

Bardzo dziękujemy za wszystkie pytania. Jakby pojawiały się kolejne, zapraszamy do kontaktu z naszym działem relacji inwestorskich pod adresem: https://www.unimot.pl/relacje-inwestorskie/kontakt/. Śledźcie nas też na Twiterze: https://twitter.com/unimot_sa

 

Pozdrawiamy!

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost