Publiczna emisja akcji Omnioxy – czat z prezesem zarządu, Adamem Cegielskim
Obrazek użytkownika Czaty
08 gru 2020, 12:18

Publiczna emisja akcji Omnioxy – czat z prezesem zarządu, Adamem Cegielskim

Omnioxy jest dostawcą łagodnych komór hiperbarycznych, wykorzystywanych do tlenoterapii hiperbarycznej, czyli zabiegu wspierającego regenerację i rekonwalescencję osób w każdym wieku. Spółka jest start-upem, który działa na rynku od 2019 roku z miesiąca na miesiąc zwiększając udział w rynku i zyski.

Omnioxy od początku swojej działalności angażuje się w edukację społeczeństwa o korzyściach płynących z tlenoterapii. Spółka ściśle współpracuje ze sportowcami z wielu dyscyplin, którzy otwarcie mówią o ogromnym jej znaczeniu w procesie rehabilitacji i wychodzeniu z kontuzji. Wśród nich są m.in. Grzegorz Zengota (żużlowiec), Marcin Świerc (biegacz górski), Agnieszka Rynkiewicz (mistrzyni biegów przeszkodowych), a także Arkadiusz Lindner, któremu komora towarzyszyła na Rajdzie Dakar. Komór Omnioxy używają również gracze 1 ligowego zespołu piłkarskiego Arka Gdynia.

„W listopadzie spółka zanotowała kolejny rekord sprzedażowy, przyjmując zamówienia na 32 komory i łączną kwotę 1 695 600 zł, pobijając ponad dwukrotnie rekord z poprzedniego miesiąca - tylko w listopadzie sprzedaż była trzykrotnie wyższa od średniej z tego roku. Przed nami grudzień, który także zapowiada się bardzo obiecująco” – powiedział Marcin Cegielski, Członek Zarządu Omnioxy S.A.

Spółka w ciągu 12 miesięcy wygenerowała 4 822 tys. zł przychodu uzyskując zysk netto w kwocie 832 tys. zł. Omnioxy bardzo szybko stało się liderem w Polsce w branży łagodnych komór hiperbarycznych sprzedając dotychczas ponad 150 komór i planuje swój sukces powielić na rynkach europejskich budując sieć dystrybutorów. Pojemność rynku europejskiego jest ogromna i w większości jeszcze nie wykorzystana.

„Biorąc pod uwagę dane z USA, gdzie jest ponad 12 tys komór hiperbarycznych, pojemność rynku europejskiego oceniamy na 26 000 komór czyli równowartość 1 350 mln zł” - mówi Adam Cegielski, prezes firmy.

Spółka prowadzi aktualnie publiczną emisję akcji, w ramach której chce pozyskać 2,6 mln zł. Środki pozwolą na uruchomienie w Polsce produkcji nowych modeli komór hiperbarycznych oraz koncentratorów tlenu oraz na budowanie sieci dystrybutorów w Europie. Fabryka powstanie w przyszłym roku na obrzeżach Trójmiasta. Omnioxy planuje również debiut na NewConnect w połowie 2022 roku.

O szczegółach publicznej emisji akcji Omnioxy oraz planach rozwoju będzie można porozmawiać na czacie inwestorskim, który odbędzie się 8 grudnia 2020 r. o godz. 14:00.

W spotkaniu online weźmie udział prezes zarządu, Adam Cegielski. Już teraz zapraszamy do zadawania pytań.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 8 grudnia 2020 r. o godz. 14:00, ale zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.