Relacja czatu z prezes zarządu, Julią Leszczyńską: Od tego roku chcemy wdrażać na stałe politykę dywidendową w SimFabric
Obrazek użytkownika Czaty
10 maj 2021, 15:58

„Od tego roku chcemy wdrażać na stałe politykę dywidendową w SimFabric” - relacja czatu z prezes zarządu, Julią Leszczyńską

W poniedziałek, 10 maja 2021 r. odbył się czat inwestorski z prezes zarządu SimFabric, Julią Leszczyńską. Podczas spotkania rozmawialiśmy o wynikach finansowych za I kwartał 2021 roku. Inwestorzy zadawali również pytania o politykę dywidendową spółki, przejście na Główny Rynek GPW oraz premiery gier.

W spotkaniu wzięło udział blisko 450 osób, a prezes zarządu odpowiedziała na 45 pytań. Zapraszamy do lektury całej relacji z czatu.

Obrazek użytkownika Janusz Maruszewski
Janusz Maruszewski

Zapraszamy na czat inwestorski z prezes zarządu SimFabric, Julią Leszczyńską. Podczas spotkania porozmawiamy o wynikach finansowych za I kwartał 2021 roku oraz planach rozwoju spółki.

 

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 10 maja 2021 r. o godz. 12:00. Już teraz zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem poniższego formularza.

 

W przypadku chęci zadania kilku pytań, prosimy je zadawać pojedynczo i za każdym razem klikać przycisk "Wyślij". Ułatwi to przedstawicielom spółki odpowiadanie na pytania.

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Dzień dobry,

 

Witam serdecznie wszystkich inwestorów na dzisiejszym czacie. Tematem czatu będą wyniki finansowe SimFabric S.A. za I kwartał 2021 roku oraz dalsze plany rozwoju Grupy Kapitałowej SimFabric. Czat potrwa od godziny 12:00 do godziny 13:00. W ciągu tego czasu postaram się rzetelnie odpowiedzieć na możliwie największą liczbę pytań.
Zarząd SimFabric S.A. jest bardzo zadowolony ze wzrostowych wyników osiągniętych w I kwartale 2021 r., które potwierdzają skuteczność naszej strategii biznesowej.

 

Wszystkim inwestorom dziękuję za zaufanie i zachęcam do zadawania pytań.

 

Julia Leszczyńska – Prezes Zarządu SimFabric S.A.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

Jak ocenia Pani Prezes raport za 1 kwartał 2021 roku?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Uważam go za kolejny rekordowy raport, potwierdzający, że nasza Strategia Zrównoważonego Rozwoju oparta na 5 filarach: produkcji gier własnych, portowaniu, usługach e-learningowych i badawczo-rozwojowych oraz produkcji gier na urządzenia mobilne i gogle wirtualnej rzeczywistości, jest efektywna. W I kwartale tego roku zwiększyliśmy trzykrotnie przychody oraz przeszło sześciokrotnie zyski ze sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu w 2020 r. Na kontach grupy kapitałowej SimFabric posiadamy aktualnie ponad 11 milionów złotych środków pieniężnych na realizację założonych planów inwestycyjnych i produkcyjnych. Raport za I kwartał 2021 r. to dla nas optymistyczny sygnał, że ten rok rozpoczyna się bardzo dobrze i dynamika wzrostu przychodów i zysków jest nadal wysoka.

Obrazek użytkownika Anonim
Natalia

Czy uważa Pani, że rekordowy wynik SimFabric z 2020 roku prawie 10 mln zł przychodów i 3,4 mln zł zysku uda się poprawić w tym roku?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Co do zasady, nie podajemy prognoz wyników finansowych. Jednakże wyniki zaprezentowane w dzisiejszym raporcie, już pokazują, że wciąż przyspieszamy. Zysk w I kwartale 2021 r. to 1,2 mln złotych. Przy zachowaniu takiego tempa zysk w tym roku powinien być na poziomie około 5 mln złotych, co wynika z czystej arytmetyki. Dałoby to wynik wyższy niż rok wcześniej. A należy podkreślić, że statystycznie pierwszy kwartał jest zawsze najsłabszy w branży. Podsumowując, robimy wszystko co w naszej mocy, aby wynik za rok 2021 był znowu rekordowy w stosunku do 2020.

Obrazek użytkownika Anonim
Mirosław

Dzień dobry,

 

gratuluję wyników!

 

1. Jak Spółka planuje i zamierza generować ponadprzeciętne przychody ze sprzedaży w obliczu "słabości" i wzrostu konkurencyjności rynku gier w Polsce i na świecie?

 

2. Pani Julio, kiedy będziemy pić szampana przy cenie akcji SimFabric 150zł? Pytanie w nawiązaniu do Pani Prezes wcześniejszych deklaracji.

 

3. W jaki sposób brak lockup'u głównych akcjonariuszy wpłynie na wartość rynkową spółki? Czy głowni akcjonariusze zamierzają zwiększać swoje udziały w Spółce? Czy Pani dokupi akcji SimFabric w obliczu jej dobrych wyników?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

1. Stosujemy własną Strategię Zrównoważonego Rozwoju, opartej na 5 filarach: produkcji gier własnych, portowaniu gier, usługach e-learningowych oraz badawczo-rozwojowych, produkcji gier na urządzenia mobilne i produkcji gier na urządzenia wirtualnej rzeczywistości. Strategia ta przynosi nam kilkuset procentowe wzrosty przychodów i zysków rok do roku. Co widać zarówno po raporcie za rok 2019, jak i 2020. Także aktualny raport za 1 kwartał 2021 roku wskazuje, że model ten dobrze się sprawdza. Będziemy kontynuować obraną strategię i wzmacniać te jej elementy, które bardzo dobrze działają.

 

2. Nie chcę komentować zarówno kursu, jak i kwestii szampana. Ja, jako Prezes Zarządu, koncentruję się na wzroście przychodów i zysków w SimFabric i rekomendacji wypłaty dywidendy, która w moim rozumieniu, zarówno jako Prezesa Zarządu, jak i jednego z głównych akcjonariuszy, jest najbardziej wartościowym i wymiernym faktem, potwierdzającym sukces Spółki.

 

3. Co do kursu nie mam pojęcia, bo nie mam na niego wpływu. Co do zakończenia lockupu, to dla największych akcjonariuszy nic nie zmienił praktycznie w podejściu do trzymania akcji na lata. Nadal zamierzamy pozostać w spółce na lata i nie zamierzamy sprzedawać swoich akcji, które aktualnie dają udziały w zyskach nie tylko samego SimFabric, ale również 4 spółek zależnych. Ja inwestuję swoje środki pieniężne w akcje spółek zależnych. Przewodniczący Rady Nadzorczej inwestuje zarówno w akcje spółek zależnych, jak i w akcje SimFabric. PlayWay z tego co wiem, nie zamierza zmieniać swojej polityki nie sprzedawania akcji w spółkach z grupy PlayWay. Jako Zarząd i główny akcjonariusz koncentruję się na zwiększaniu przychodów i zysków, z których akcjonariusze będą mogli być wynagradzani realnie co roku w formie dywidendy.

Obrazek użytkownika Anonim
dre222

Witam
Na wstępie gratuluję wyniku za 2020 rok i jako inwestor liczę ńą więcej:)
Proszę mi powiedzieć kiedy możemy spodziewać się wydania gier zapowiadanych na 2020 rok, jest to istotna sprawa
ponieważ kilka dziwnych "redaktorów" urządziło sobie polowanie na czarownicę na simFabric.

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

O potwierdzonych datach premier wszystkich gier SimFabric będziemy informować w komunikatach ESPI. Gry są produkowane i zostaną wydane we właściwym czasie, jak będę przetestowane, będziemy z nich zadowoleni i będziemy gotowi wydać je na wszystkie platformy równocześnie.

 

Nie zamierzamy wdawać się w polemikę z kimkolwiek, a jedyną obroną Spółki będą raporty finansowe, które, jak można przeanalizować, wskazują na bardzo dobrą kondycję SimFabric oraz na bardzo efektywny model biznesowy.

Obrazek użytkownika Anonim
Paweł

Kiedy planowana jest wypłata dywidendy za rok 2020?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Wypłata dywidendy w wysokości 1,5 mln złotych została zarekomendowana przez Zarząd od razu po publikacji raportu za bardzo udany rok 2020. Kolejnymi etapami będzie zatwierdzenie rekomendacji przez Radę Nadzorczą oraz przegłosowanie dywidendy na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które powinno się odbyć do końca czerwca 2021 roku. Po zatwierdzeniu przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wypłaty dywidendy, będę rekomendować wypłatę w jak najbliższym możliwym terminie. Spółka posiada wystarczające środki pieniężne na kontach, dzięki czemu nie będzie wymagany dodatkowy czas na przygotowanie i uruchomienie środków pod wypłatę dywidendy.

Obrazek użytkownika Anonim
Paweł

Czy polityka dywidendowa będzie na stałe już wdrażana w SimFabric?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Tak, od tego roku chcemy wdrażać na stałe politykę dywidendową w SimFabric S.A. Planujemy przeznaczać na wypłaty dywidendy środki pochodzące z wypracowanych zysków na poziomie 30-50%. Za rok 2020, rekomenduję WZA wypłatę 1,5 mln złotych z 3,4 mln zł wypracowanego zysku. Co oznacza przeznaczenie 44% zysku na wypłatę dywidendy.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

Kiedy planuje Pani przenieść notowania na GPW? Jeszcze w tym roku czy może raczej przyszły rok?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Kończymy przygotowywanie Prospektu Emisyjnego i po jego złożeniu, które planowane jest w II kw. 2021 r., liczymy, że przeniesienie notowań na GPW będzie możliwe pod koniec III kw. tego roku.

Obrazek użytkownika Anonim
Grzegorz

Czy uważa Pani, że WZA zatwierdzi wypłatę dywidendy za 2020 rok? A jeżeli tak to w jakiej wysokości?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Najwięksi akcjonariusze wstępnie wyrazili swoją aprobatę dla wypłaty dywidendy za rok 2020. Natomiast finalna decyzja zapadnie na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które powinno zostać przeprowadzone do końca czerwca 2021 roku. Rekomendowałam dywidendę 1,5 mln zł, czyli 44% wypracowanego zysku za rok 2020 i liczę, że ta rekomendacja uzyska aprobatę zarówno Rady Nadzorczej, jak i Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Ja osobiście planuję głosować za wypłatą dywidendy.

Obrazek użytkownika Anonim
Zbigniew

Kiedy będzie złożony Prospekt Emisyjny SimFabric na GPW?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Finalizujemy powstanie Prospektu Emisyjnego. Jak będzie gotowy złożymy go we właściwym czasie i poinformujemy o tym fakcie wszystkich w formie komunikatu ESPI.

Obrazek użytkownika Anonim
Invest

Kto przygotowuje Prospekt Emisyjny SimFabric na GPW? Chodzi mi o Dom Maklerski i ewentualnie doradcę/kancelarię?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Prospekt Emisyjny przygotowuje Zarząd SimFabric we współpracy z Domem Maklerskim BDM S.A. oraz Kancelarią Kramer.

Obrazek użytkownika Anonim
Łuk

Czy Simfabric planuje w najbliższym czasie emisję akcji.

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Aktualnie nie ma takich planów.

Obrazek użytkownika Anonim
Picolo

Czy premiery Farm&Fix oraz Electrix ma ten rok są niezagrożone, oraz kiedy zobaczymy jakiś trailer bądź demo

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

O premierach Farm&Fix i ElectriX poinformujemy w oficjalnym raporcie ESPI. Obie gry są przygotowywane i mogę tylko zdradzić, że prace mają się już ku końcowi. Demo, nowe trailery i więcej szczegółowych informacji zostanie przekazanych po oficjalnym uruchomieniu światowych kampanii. Planujemy wydanie obu tytułów jednocześnie na wszystkie platformy.

Obrazek użytkownika Anonim
Natalia

Kiedy możemy spodziewać wydania gry „House Designer”?
Sporo gier miało by wydanych w Q4’20, a dalej ich nie ma i nie ma podanych szczegółów co do daty wydania tylko ciagle czytamy ogólniki. Osobiście jako inwestor czuje się oszukana i niedoinformowana

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Gra „House Designer” (aktualnie nazwa została zmieniona na „Architect Life: A Building Simulator”) będzie wydawana we współpracy z globalnym wydawcą – francuską firmą Nacon. Nowy trailer, gameplay i więcej informacji na temat „Architect Life: A Building Simulator” będziemy pokazywać i ogłaszać wspólnie z wydawcą Nacon w formie oficjalnych komunikatów giełdowych. Spółka Nacon jest spółką będącą na francuskim odpowiedniku NewConnect, a więc podobnie jak SimFabric jest zobligowana do komunikacji poprzez systemy ESPI. Dlatego jesteśmy zobowiązani do skoordynowania działań komunikacyjnych. Mogę powiedzieć, że aktualnie trwają intensywne prace nad przeniesieniem gry z serii zwykłych symulatorów, do serii Life, mającej aspiracje do gier klasy AA+.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Czy mają państwo zamiar wypuścić jakąkolwiek grę w tym roku?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Tak, będziemy informować o potwierdzonych datach premier poszczególnych gier z portfolio SimFabric w oficjalnych raportach ESPI.

Obrazek użytkownika Anonim
Berni

Czy planujecie zostać przy tytule Farm & Fix 2020? Czy może zmienicie go na 2021 lub 2022?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Planujemy zaktualizować nazwę. Zrobimy to przy okazji uruchomienia światowej kampanii marketingowej dla tego tytułu.

Obrazek użytkownika Anonim
Berni

Na którym projekcie w 2021 spodziewacie się odnieść najwiecej korzyści z tytułu IP BOX?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Farm&Fix, ElectriX, Architect Life: A Building Simulator, Cthulhu: Books of Ancients i Moon Village.

Obrazek użytkownika Anonim
Lukasz

Kto manipuloawal kursem akcji rok temu?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Jeżeli ma Pan jakąkolwiek wiedzę, że doszło do manipulacji kursem, proszę zawiadomić odpowiednie organy. My nie mamy takiej wiedzy. Nad prawidłowością obrotu na giełdzie NewConnect sprawują pieczę tak poważne instytucje jak GPW, KNF i KDPW i żadna z tych instytucji nie znalazła żadnych nieprawidłowości. Jeżeli byłoby inaczej, Spółka na pewno zostałaby o tym poinformowana, tak samo jak i pozostali uczestnicy rynku NewConnect.

Obrazek użytkownika Anonim
Berni

Jak Pani wyjaśni sytuację, że wzięła Pani pożyczkę gotówkową od spółki zależnej od SimFabric w tym samym czasie, w którym objęła Pani akcje z emisji jej akcji? Czy obejmowała Pani akcje za środki pożyczone od spółki?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Pożyczkę wzięłam na inne prywatne cele inwestycyjne, w ramach nadwyżki kapitałowej w grupie SimFabric. Grupa SimFabric uruchomiła program motywacyjny dla Zarządu i Rady Nadzorczej w ramach nadwyżek kapitałowych, w formie możliwości wzięcia pożyczki, oprocentowanej rynkowo. W ten sposób Zarząd i Rada Nadzorcza, która nie pobiera do tej pory wynagrodzeń za swoją pracę w tych organach ma możliwość skorzystania z pożyczki pod zastaw swoich akcji na prywatne cele inwestycyjne. Członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej nie muszą w ten sposób pozbywać się swoich akcji, a Spółka udzielająca pożyczki zarabia na oprocentowaniu.

Obrazek użytkownika Anonim
Zbigniew

Simfabric rok temu była bardzo aktywna informacyjnie, aktualnie prawie nic o firmie nie słychać. Skąd taka zmiana? Czy zamierzają Państwo wrócić do aktywnego informowania o tym co się dzieje w spółce jak w zeszłym roku?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Spółka prowadziła intensywne działania informacyjne przed i zaraz po debiucie. Myśleliśmy, że rynek i akcjonariusze to docenią. Niestety odnieśliśmy wrażenie, że jest inaczej i między innymi z tego powodu, ale też ze względu na wzrost wartości Spółki oraz prowadzonych projektów, we współpracy z globalnymi wydawcami, a także plany przejścia na rynek regulowany GPW, zdecydowaliśmy się w 4 kwartale 2020 roku na aktualizację polityki informacyjnej spółki i bardziej usystematyzowaną strategię informacyjną. Spółka na razie pozostaje przy nowej polityce informacyjnej i będzie o wszystkich ważnych wydarzeniach informować w formie komunikatów ESPI oraz raportów finansowych, a także regularnych czatów inwestycyjnych, takich jak ten. Wszelkie aktualne, potwierdzone i poddane audytowi informacje na temat spółki akcjonariusze znajdą w raportach finansowych SimFabric oraz raportach ESPI.

Obrazek użytkownika Anonim
Szymon

Ile spółka zapłaciła za zakup wishlist?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Spółka SimFabric, ani żadna ze spółek z grupy SimFabric nie zapłaciła i nie zapłaci nigdy za zakup wishlist. Nie koncentrujemy się na wishlistach, nie publikujemy informacji o nich. Koncentrujemy się na współpracy z dużymi globalnymi koncernami wydawniczymi, które gwarantują nam zmniejszenie ryzyka inwestycyjnego do minimum, ale także globalne dotarcie, również na rynki azjatyckie, w tym Chiny.

Obrazek użytkownika Anonim
Janecek

Wśród inwestorów na forach dyskusyjnych mówi się że SimFabric to taki drugi młodszy CD Projekt. Co Państwo sądzą o takich porównaniach. Czy są trafne?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Bardzo nam miło, że jesteśmy porównywani do jednego z największych polskich producentów gier. Jednak SimFabric ma i inny model biznesowy i inną strategię rozwoju.

Obrazek użytkownika Anonim
Paweł

W perspektywie roku, jakie są największe zagrożenia dla spółki, które mogą spowodować wyhamowanie wzrostu sprzedaży?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Takim zagrożeniem może być globalne załamanie rynku gier, a to na razie nie występuje. Owszem czytałam najnowsze opracowanie rynkowe firmy NewZoo wskazujące, że w tym roku ma być spadek o 1-2% globalnego rynku gier, ale jeżeli chodzi o SimFabric to my nadal jesteśmy na etapie rozwoju i wzrostu i pozyskiwania nowych rynków we współpracy z globalnymi wydawcami i na razie takich realnych zagrożeń wyhamowania wzrostu dynamiki SimFabric i grupy kapitałowej nie widzę.

Obrazek użytkownika Antiont
Antiont

Dzień dobry. Czy spółka korzystała lub zamierza skorzystać z testing-center PLAYWAY?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Nie, nie korzystamy z testing-center PlayWay. Mamy własny testing-center i QA, który obecnie rozbudowujemy pod intensywną współpracę z QA Koch Media i QA Nacon.

Obrazek użytkownika Antiont
Antiont

Czy spółka zamierza pozyskiwać umowy pomiędzy spółkami PLW do portingu na konsole/vr poza tymi zapowiedzianymi (chodzi mi o nowe tytuły)?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Nie wykluczamy dalszego rozszerzania takiej współpracy. Jednak w tym roku skupiamy się głównie na zapowiedzianych tytułach i realizacji największych umów wydawniczych z koncernami globalnymi.

Obrazek użytkownika Anonim
Grucha

Jakie są Pani relacje z Krzysztofem Kostowskim Prezesem PlayWay?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Krzysztof Kostowski Prezes PlayWay S.A. wspiera działania Spółki od wielu lat. Stara się nam pomagać swoim doświadczeniem i wiedzą. Jest największym akcjonariuszem SimFabric i bardzo cenię jego analizy i rekomendacje, które przekazuje Zarządowi.

Obrazek użytkownika Anonim
Mariusz

Gratuluję bardzo dobrego raportu za rok 2020. Jak ocenia Pani dynamikę roku 2021 po pierwszym kwartale?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Oceniam bardzo pozytywnie i odczytuję, że dynamika po 1 kwartale nadal jest utrzymana. Trzykrotny wzrost przychodów oraz 6 krotny wzrost zysków w stosunku do 1 kwartału zeszłego roku, to sygnał, że dynamika wzrostów 2021 będzie przynajmniej taka jak w 2020.

Obrazek użytkownika Anonim
Mariusz

Czy uzyskany IPBox wpływa już na wyniki finansowe za 1 kwartał?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Tak, zarówno rekordowe wyniki finansowe za rok 2020 były już z podatkiem 5%, jak i aktualny raport zawiera skorzystanie ze stawki 5% CIT, zamiast standardowej 19%. Dzięki uzyskanemu IPBox podatek dochodowy CIT zmniejszony został z 19% do 5%. To daje około 14% więcej zysku po opodatkowaniu.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

Jak rozwija się współpraca z PlayWay? Czy potwierdzi Pani, że SimFabric jest spółką niezależną od PlayWay?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Współpraca z PlayWay początku przebiega pomyślnie, na zasadach partnerstwa. PlayWay przed debiutem sprzedał 5% akcji w SimFabric S.A. w wyniku czego SimFabric przestała być spółką zależną, a stała się spółką stowarzyszoną z grupą PlayWay. PlayWay od samego początku kontrolę nad Spółką pozostawił dwójce największych akcjonariuszy, czyli mi jako Prezesowi Zarządu oraz Emilowi Leszczyńskiemu - Przewodniczącemu Rady Nadzorczej, oraz Radzie Nadzorczej. PlayWay od wejścia do akcjonariatu SimFabric, do dzisiaj nie obsadzał nikogo zarówno w Zarządzie Spółki, jak i w Radzie Nadzorczej. Do tej pory relacje nasze są na zasadach partnerskich. Współpracujemy ze sobą, ale PlayWay jest wyłącznie jednym z akcjonariuszy SimFabric, nie wpływającym na decyzje Zarządu i Rady Nadzorczej. Bardzo cenimy dobre relację z Prezesem Zarządu PlayWay S.A. Krzysztofem Kostowskim, który zawsze wspierał nas swoim doświadczeniem i radą. Cenimy również jego podejście inwestycyjne, polegające na długofalowej inwestycji w podmioty z grupy PlayWay i nie sprzedawanie akcji na giełdzie. Mamy podobną zasadę i nie planujemy sprzedawać akcji SimFabric, pozostając w spółce na lata, tak jak deklarowaliśmy to wielokrotnie wcześniej.

Obrazek użytkownika Anonim
Maciej

Już raport za rok 2020 pokazał, jak dynamicznie SimFabric się rozwija. Widać, że Spółka udowodniła już, że ma mocną pozycję i bardzo zdrowy model biznesowy. Czy zamierzają Państwo pozwać osoby odpowiedzialne za nagonkę na SimFabric w zeszłym roku i kłamstwa wypisywane pod adresem spółki?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Nie zamierzamy polemizować, wdawać się w procesy prawne, ani dyskutować z osobami celowo rozpowszechniającymi nieprawdziwe informacje. Mamy aktualnie w grupie SimFabric 4 spółki zależne z dużymi projektami wydawniczymi i łącznymi budżetami przekraczającymi kilkadziesiąt milionów EUR. Intensyfikujemy prace i skupiamy się na wyznaczonych celach, a więc zwiększaniu przychodów i zysków, a nie tłumaczeniu się przed osobami celowo działającymi na szkodę Spółki. Naszą jedyną odpowiedzią na nieprawdę pod adresem Spółki będą raporty finansowe, które w precyzyjny sposób opisują bardzo dobrą sytuację w SimFabric, jak i w całej grupie kapitałowej. Dowodem na to jest raport za 2020 rok, raport za I kwartał 2021, a także rekomendacja dywidendy, która w najbardziej bezpośredni sposób pokazuje, że Spółka ma bardzo dobry model biznesowy, realizuje zyski i jest w stanie dzielić się tymi zyskami z akcjonariuszami.

Obrazek użytkownika Anonim
Michał

Czy obecny kurs SimFabric jest według Pani na niskim poziomie?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Co do zasady, nie komentujemy kursu akcji. Do zadań Zarządu należy wypracowywanie i zwiększanie przychodu i zysków w Spółce. Na tym się koncentrujemy z jak widać po raporcie za I kw. 2021 r., dobrymi wynikami.

Obrazek użytkownika Anonim
Michał

Kiedy kurs powróci powyżej 100 zł?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Jak już wspomniałam - nie komentujemy kursu. Zarząd nie ma wpływu na wahania kursu akcji. Co więcej zgodnie z prawem nie może bezpośrednio na niego wpływać i nim kierować. Realizujemy nasze zadania, wypracowujemy wzrastające z roku na rok przychody oraz zyski i na tym właśnie się koncentrujemy.

Obrazek użytkownika Anonim
Natalia

Jak Pani to robi, że taki All in Games ma od dwóch lat straty po kilkanaście milionów złotych rocznie, a Pani udaje się generować zyski i wpływy rosnące z roku na rok w SimFabric?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Na pewno jest to wynik ciężkiej pracy całego zespołu SimFabric. Rosnące z roku na rok zyski i przychody, to zasługa konsekwentnej realizacja Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Kapitałowej SimFabric, dzięki której udaje się zachować dynamikę wzrostu przychodów i zysków liczonych w setkach procent rocznie. Stosujemy też bardzo restrykcyjną politykę kosztową, co pozwala nam utrzymać bardzo dobry „cashflow” w Spółce i wypracowywać zyski. Dodatkowo bardzo udane emisje, kierowane do zaufanych dużych inwestorów, a także współpraca z dużymi koncernami wydawniczymi, pozwalają nam zapewnić finansowanie wszystkich planów produkcyjnych i rozwojowych, bez obciążeń kredytowych. Na koniec marca 2021 na kontach SimFabric wygenerowanych zostało przeszło 11 milionów wolnych środków na działalność produkcyjną i inwestycyjną. W roku 2020 udało się wygenerować zysk netto 3,4 mln złotych, z którego 1,5 mln złotych zamierzamy przeznaczyć na dywidendę. Z kolei pierwszy kwartał 2021 roku zakończyliśmy z zyskiem dodatkowym 1,2 mln złotych. Pokazuje to, że nasz model biznesowy i rozwiązania się sprawdzają.

Obrazek użytkownika Anonim
Przemek

Czy będą Państwo przechodzić i kiedy na Międzynarodowy System Rachunkowości? A jeżeli tak, to czy zamierzają Państwo stosować podobne praktyki z przeszacowaniami aktywów, jak inne spółki z grupy PlayWay?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Właśnie przeszliśmy na MSR. Raport który dzisiaj opublikowaliśmy jest pierwszym raportem w tym standardzie, przygotowanym ze względu na planowane w tym roku przejście na główny parkiet GPW. Mamy świadomość, że niektóre spółki stosują takie praktyki, jednak SimFabric na ten moment nie zamierza wdrażać takich rozwiązań. Jeżeli do tego dojdzie to będzie to naturalny proces wynikający z ewentualnych emisji w spółkach zależnych.

Obrazek użytkownika Anonim
Akcjonariusz

Kiedy zostanie uruchomiona budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego? Na jakim etapie jest ten projekt?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Jesteśmy świeżo po otrzymaniu rekomendacji o dofinansowaniu grantu na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego. Po podpisaniu umowy na realizację budowy CBR, zostanie zaktualizowany harmonogram budowy. Poprzedni harmonogram z zeszłego roku zakładał zakończenie budowy na rok 2023. Ze względu na przesunięcie podpisania umowy, wynikające z pierwotnego braku rekomendacji, która po złożonym przez Spółkę proteście, jednak została przyznana, zakładam, że harmonogram zakończenia budowy CBR zostanie przesunięty na 2024 rok. O finalnych ustaleniach będziemy informować w raporcie ESPI.

Obrazek użytkownika Anonim
Akcjonariusz

Jak duży jest aktualnie portfel zamówień e-learningowych na ten rok w SimFabric?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Aktualnie portfel zamówień na 2021 r. przekracza 5 mln złotych. Prowadzimy jednak rozmowy na temat kolejnych takich umów i niewykluczone, że wartość ta wzrośnie jeszcze bardziej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju tego filaru Strategii Zrównoważonego Rozwoju grupy kapitałowej SimFabric, który w znaczący sposób buduje fundamenty pod kapitalizację SimFabric.

Obrazek użytkownika Anonim
Picolo

Kiedy debiuty spółek zależnych MobileFabric i VRFABRIC czy ten rok jest realny? Czy będzie możliwość zapisania się jeszcze na te akcję przed debiutem oraz jaką będzie ich cena emisyjna

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

W obu spółkach zależnych MobileFabric S.A. oraz VRFabric S.A. rozpoczęliśmy wraz z autoryzowanym doradcą proces przygotowywania Dokumentu Informacyjnego. Planujemy wprowadzenie obu spółek na NewConnect w IV kw. 2021 r. Przed debiutem będzie miała miejsce jeszcze jedna emisja, zarówno na MobileFabric, jak i VRFabric. Tak jak w przypadku wszystkich poprzednich emisji na tych spółkach, będzie to emisja prywatna, skierowana do kilku większych inwestorów. Aktualnie mamy już komplet zapisów na te emisje.

Obrazek użytkownika Anonim
Joanna

Kiedy można się spodziewać debiutów spółek zależnych na giełdzie? Myśli Pani, że będzie to możliwe jeszcze w 2021 roku? Czy jest planowana emisja publiczna akcji MobileFabric i VRFabric S.A. jeszcze przed debiutem? Może crowdfundingowa zbiórka?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Planujemy debiuty dla obu spółek zależnych na koniec tego roku. Liczymy, że 4 kwartał tego roku będzie możliwy. Nie planujemy emisji publicznych w spółkach zależnych. Nie jesteśmy też zwolennikami zbiórek crowdfundingowych. Przed złożeniem Dokumentów Informacyjnych, których przygotowanie już rozpoczęliśmy, planujemy jedynie emisje prywatne, kierowane na kilku wybranych inwestorów, którzy w zasadzie już zapisali się na całość emisji. Emisje powinniśmy przeprowadzić równocześnie ze Zwykłym Walnym Zgromadzeniem Akcjonariuszy w MobileFabric S.A. oraz VRFabric S.A.

Obrazek użytkownika Anonim
Natalia

Czy spółki zależne MobileFabric i VRFabric będą spółkami dywidendowymi?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Tak, planujemy wprowadzenie polityki dywidendowej po pierwszym roku działalności obu spółek zależnych MobileFabric S.A. oraz VRFabric S.A. Do tematu na pewno wrócimy po publikacji raportu za rok 2021 w obu spółkach.

Obrazek użytkownika Anonim
Invest

Kto będzie formalnie wprowadzał spółki zależne na NewConnect? Chodzi mi o animatora i autoryzowanego doradcę.

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Zakładamy, że będzie to ten sam zespół sprawdzonych specjalistów, który wprowadzał SimFabric S.A. na NewConnect. Autoryzowanym Doradcą jest już Blue Oak Advisory i z nim już podpisały obie Spółki MobileFabric S.A. i VRFabric S.A. umowy, rozpoczęliśmy przygotowania Dokumentów Informacyjnych. Natomiast Animatorem chcemy aby był Dom Maklerski BDM S.A., który jest aktualnym Animatorem SimFabric S.A. na NewConnect i z którym przygotowujemy Prospekt Emisyjny SimFabric S.A. na GPW.

Obrazek użytkownika Anonim
Grzegorz

Czy i kiedy GR Games S.A. będzie wybierało się na giełdę? Czy akcje tej spółki gdzieś można kupić?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

GR Games najwcześniej w 2022 będzie rozpatrywało plan wejścia na giełdę GPW. Aktualnie przeprowadzamy emisje akcji wyłącznie wśród zaufanych dużych inwestorów, którzy mają podobną do nas długofalową politykę inwestycyjną na lata. Dlatego nie planujemy ofert publicznych, ani zbiórek crowdfundingowych. Dla inwestorów indywidualnych najwcześniejszą okazją do zakupu akcji GR Games S.A. będzie prawdopodobnie dopiero debiut akcji na GPW.

Obrazek użytkownika Anonim
Joanna

Czy akcje GR Games S.A. będą dostępne w ofercie publicznej?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Nie, nie planujemy oferty publicznej akcji GR Games S.A. Mamy bardzo duże zainteresowanie akcjami GR Games S.A. od inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych i kolejne emisje będziemy kierować przede wszystkim do dużych inwestorów, którzy już zapisali się na kolejne emisje akcji GR Games S.A.

Obrazek użytkownika Anonim
Maciej

Kiedy można będzie zobaczyć pierwszy gameplay, albo trailer z Gumball 3000?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Aktualnie jesteśmy po pierwszej znaczącej emisji akcji w GR Games, w wyniku której udało się zebrać 6,3 mln złotych i którą przeznaczymy na przygotowywanie prototypu gry. Budujemy zespół i przygotowujemy dokumentację do pierwszej gry z serii Gumball 3000. Dopiero po tym etapie zaczniemy opracowywać kolejne elementy (m.in. trailer oraz gameplay). Planujemy na 2022 rok wydać specjalną wersję gry, w którą będą mogli zagrać uczestnicy rajdu Gumball 3000, prowadzącego z Kanady, przez USA na Kubę. Przy okazji tego wydarzenia na pewno zaprezentujemy pierwszą grywalną wersję. Do tego czasu nie chcemy jeszcze zdradzać kolejnych działań marketingowych, które są w przygotowaniu.

Obrazek użytkownika Anonim
Grucha

Czy Gumball 3000 będzie faktycznie grą AA+? Jaki budżet przewidują Państwo na tą grę?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Tak. Założenia budżetowe i jakościowe odnośnie pierwszej gry z serii Gumball 3000, zakładają stworzenie gry klasy AA+. Na prototyp planowaliśmy zgromadzić w emisji budżet 2 mln złotych, udało się pozyskać 6,3 mln zł. To trzy razy więcej niż planowaliśmy. Dlatego aktualnie spółka może śmiało rozwijać projekt do minimum klasy AA+. Do tego projektu budowany jest mocny międzynarodowy zespół specjalistów. Wszystko wskazuje na to, że będzie to największy projekt realizowany w grupie SimFabric. Na razie nie chcemy zdradzać całkowitego planowanego budżetu produkcji, ze względu na rozmowy z największymi koncernami wydawniczymi na temat współpracy przy wydaniu i dystrybucji ogólnoświatowej.

Obrazek użytkownika Anonim
Monika

Gratuluję otrzymania tytułu finalistki w konkursie Forbesa "25 under 25" czy będzie brała Pani udział w kolejnych edycjach?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Bardzo dziękuję. Jestem zaszczycona tym wyróżnieniem i na pewno motywuje mnie do ciężkiej pracy i dalszego rozwoju. Jeżeli szanowna kapituła konkursu uzna moją kandydaturę za spełniającą wymogi kolejnych edycji, z przyjemnością wezmę udział także w kolejnych edycjach konkursu organizowanego przez magazyn Forbes oraz McKinsey & Company.

Obrazek użytkownika Anonim
Monika

Śledzę Pani karierę i olbrzymie sukcesy w Simfabric i są dla mnie jako kobiety i osoby młodej inspirujące. Czy łatwo jest Pani działać w tak trudnej branży, zdominowanej w większości przez mężczyzn?

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Staram się koncentrować na ciężkiej pracy i realizacji powierzonych zadań. Nie skupiam się na dominacji branży gier komputerowych przez mężczyzn, w której w ostatnich latach coraz częściej kobiety zaczynają również odnosić sukcesy. Nie jest mi trudno, bo współpracuję z ludźmi, dla których nie płeć, a to kto jakim jest specjalistą ma większe znaczenie. Mam oczywiście świadomość dysproporcji płacowych ze względu na płeć, które są stosowane w niektórych firmach. Natomiast w SimFabric nie ma takiej dysproporcji i specjaliści niezależnie od płci wynagradzani są na takim samym poziomie.

Obrazek użytkownika Julia Leszczyńska
Julia Leszczyńska

Szanowni Państwo,

 

dziękuję za zainteresowanie czatem i bardzo dużą ilość zadanych pytań. Harmonogram dzisiejszego dnia zmusza mnie już do zakończeniu czatu. Mam nadzieję, że wśród 45 pytań na które udało mi się udzielić odpowiedzi, odniosłam się do najważniejszych kwestii.

 

Życzę miłego dnia i do zobaczenia przy okazji kolejnego czatu.

 

Julia Leszczyńska - Prezes Zarządu SimFabric S.A.

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.