Wyniki finansowe ASBIS oraz perspektywy rozwoju - czat z Członkiem Zarządu i Dyrektorem ds. Relacji Inwestorskich
Obrazek użytkownika Czaty
08 gru 2021, 06:30

Wyniki finansowe ASBIS oraz perspektywy rozwoju - czat z Członkiem Zarządu i Dyrektorem ds. Relacji Inwestorskich

ASBISc Enterprises Plc to wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Grupa specjalizuje się w dystrybucji z wartością dodaną (VAD) m.in. sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów. ASBIS ma swoją siedzibę na Cyprze i prowadzi sprzedaż już w 56 krajach na świecie.

ASBIS wypracował świetne wyniki finansowe zarówno w okresie trzech kwartałów tego roku, jak i w samym III kwartale 2021 r. Przychody ze sprzedaży za okres I-III kw. 2021 r. wyniosły ponad 2,1 mld USD w porównaniu do ponad 1,5 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 42%. Zysk netto w tym czasie potroił się i wyniósł 48,4 mln USD, w porównaniu do 15,1 mln USD w okresie I-III kw. 2020 roku.

Ten rok zapowiada się na kolejny rekordowy rok w historii spółki. Zgodnie z podniesioną w sierpniu prognozą finansową na 2021 r., przychody ze sprzedaży będą kształtowały się w przedziale 2,9 mld USD do 3,1 mld USD, natomiast zysk netto po opodatkowaniu będzie kształtował się pomiędzy 71 mln USD a 74 mln USD.

Spółka niedawno ogłosiła, że wprowadza na rynek nową markę inteligentnych urządzeń domowych – AENO. Będą to produkty z segmentu małego AGD zaprojektowane w idei „smart home”, których zadaniem będzie podniesienie naszej jakości życia i wygody dnia codziennego. Produkty te łączą w sobie łatwość użytkowania, funkcjonalność oraz nowoczesny design. ASBIS, jako Firma Świadoma Klimatycznie, zadbała również o ekologiczne aspekty marki, wykluczając plastik z opakowań tych produktów.

O wynikach finansowych ASBIS oraz perspektywach rozwoju będzie można porozmawiać z Członkiem Zarządu i Dyrektorem ds. Relacji Inwestorskich, Costasem Tziamialisem. Spotkanie odbędzie się w środę, 8 grudnia 2021 r. o godz. 09:30. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w środę, 8 grudnia 2021 r. o godz. 9:30. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.