Wyniki finansowe Grupy TIM za III kwartał 2021 roku oraz plany rozwoju - czat z zarządem spółki
Obrazek użytkownika Czaty
09 gru 2021, 06:30

Wyniki finansowe Grupy TIM za III kwartał 2021 roku oraz plany rozwoju - czat z zarządem spółki

Grupa TIM prowadzi największą platformę e-commerce B2B w Polsce TIM.pl oraz jest największym, pod względem przychodów ze sprzedaży, dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Działalność prowadzi od 1987 roku, a od 1998 roku jest notowana na Głównym Rynku GPW.

W 2013 roku firma zmieniła model biznesowy, stawiając na e-commerce. Główne cele strategii na lata 2019-2021 zostały zrealizowane. Strategia zakładała osiągnięcie rocznych przychodów spółki na poziomie co najmniej 1 mld zł oraz rentowności EBITDA nie niższej niż 3,6%. Aktualnie Grupa TIM pracuje nad nową, 3-letnią strategią, gdzie sprzedaż online będzie podstawą wzrostu sprzedaży spółki w najbliższych latach.

Według danych finansowych za III kwartał 2021 roku, skonsolidowane przychody spółki wyniosły 950,6 mln zł, a jednostkowe 904,9 mln zł. Zysk netto Grupy wzrósł o 250% r/r. Suma przychodów ze sprzedaży TIM SA po 11 miesiącach 2021 r. wynosi niemal 1,15 mld zł. Przychody wygenerowane przez sprzedaż online realizowaną przez klientów wzrosły w porównaniu z 11 miesiącami 2020 r. o 35,7%, do 812,1 mln zł. Najbliższe miesiące w Grupie TIM upłyną pod znakiem inwestycji w nową platformę e-commerce oraz logistykę, a także przygotowaniu do debiutu firmy 3LP na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

O wyniki finansowe Grupy TIM za III kwartał 2021 roku oraz plany rozwoju będzie można zapytać podczas czatu z zarządem spółki – Krzysztofem Foltą, prezesem zarządu oraz Piotrem Nosalem, członkiem zarządu i dyrektorem handlowym, a także Piotrem Tokarczukiem, członkiem zarządu i dyrektorem finansowym. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 grudnia 2021 roku o godz. 10:00.

Prezentację za III kwartał br. można pobrać pod linkiem.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 9 grudnia 2021 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.