Grupa ASBIS w obliczu nowych inwestycji i kolejnych etapów rozwoju – czat z wiceprezesem Grupy, Costasem Tziamalisem
Obrazek użytkownika Czaty
05 gru 2022, 06:30

Grupa ASBIS w obliczu nowych inwestycji i kolejnych etapów rozwoju – czat z wiceprezesem Grupy, Costasem Tziamalisem

ASBISc Enterprises Plc to wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Grupa specjalizuje się w dystrybucji z wartością dodaną (VAD) m.in. sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów.

ASBIS uruchomił nową, perspektywiczną dywizję biznesową związaną z robotyką – ASBIS Robotic Solutions (AROS). Podstawowa działalność biznesowa tej dywizji będzie oparta na dwóch głównych segmentach – dystrybucji robotów współpracujących (cobotów) wiodących światowych marek w branży oraz własnych platform zrobotyzowanych pod własną marką CRON Robotics. Zgodnie z prognozami rynkowymi, do 2030 roku globalny sektor robotyki będzie notował silny wzrost na poziomie około 20% rocznie. Jeśli chodzi o segment cobotów, czyli robotów współpracujących z człowiekiem oraz przemysłowych. W samym 2021 r. sektor ten wzrósł o 40%. Oczekuje się, że do 2026 r. wartość globalnego rynku cobotów wyniesie 225 miliardów dolarów.

Grupa ASBIS, według wstępnych danych szacunkowych wypracowała w październiku 2022 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 200 mln USD, wobec 246 mln USD w październiku 2021 roku, co jest zgodne z założeniami Grupy. Zgodnie z nową prognozą na 2022 r. opublikowaną 7 listopada, przychody ze sprzedaży będą kształtowały się w przedziale 2,6 mld USD do 2,8 mld USD, natomiast zysk netto po opodatkowaniu będzie kształtował się pomiędzy 70 mln USD a 74 mln USD. Oznacza to, że Spółka zamierza osiągnąć przychody ze sprzedaży za 2022 r. wyższe o około 17% oraz zysk netto po opodatkowaniu wyższy o około 42% od górnych zakresów pierwotnej prognozy.

O aktualnej sytuacji finansowej spółki oraz perspektywach rozwoju będzie można porozmawiać z Wiceprezesem Grupy ASBIS, Costasem Tziamialisem. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. o godz. 10:30. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. o godz. 10:30. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.