Wyniki finansowe Grupy KGHM za I półrocze 2023 roku - czat z Wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych, Mateuszem Wodejko
Obrazek użytkownika Czaty
21 sie 2023, 09:22

Wyniki finansowe Grupy KGHM za I półrocze 2023 roku - czat z Wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych, Mateuszem Wodejko

KGHM Polska Miedź S.A. to spółka specjalizująca się w wydobyciu i przetwórstwie metali surowców naturalnych – miedzi i srebra. KGHM znajduje się w czołówce światowych producentów obu metali.

Pod koniec lipca br. spółki z Grupy Kapitałowej KGHM podpisały umowę dotyczącą strategicznej współpracy ze spółkami z Grupy Kapitałowej PGZ. Miedź jest strategicznym surowcem przyszłości, wykorzystywanym m.in. w rozwiązaniach umożliwiających transformację energetyczną. Czerwony metal decyduje także o niezależności i bezpieczeństwie surowcowym. Deklaracja współpracy między miedziowym gigantem a PGZ to odpowiedź na obecną sytuację geopolityczną oraz dynamikę realizacji zamówień w obszarze zbrojeniowym.

W połowie lipca KGHM otrzymał od Ministerstwa Klimatu i Środowiska decyzję, która oficjalnie akceptuje budowę małej modułowej elektrowni jądrowej (SMR) w Polsce. „Nasz cel to bezpieczna, ekologiczna i stabilna cenowo energia, która pozwoli nam utrzymać przewagę biznesową KGHM w skali globalnej. W przypadku zaangażowania w energię jądrową mamy silne wsparcie Ministerstwa Aktywów Państwowych a teraz akceptację Ministerstwa Klimatu i Środowiska. To ważne, bo wprowadzenie w naszym kraju technologii jądrowej, opartej na małych modułach, to również wsparcie transformacji energetycznej polskiej gospodarki” – powiedział Tomasz Zdzikot, Prezes KGHM Polska Miedź S.A.

O wynikach KGHM za I półrocze 2023 roku będzie można porozmawiać na czacie inwestorskim, który odbędzie się w poniedziałek, 21 sierpnia 2023 r. o godz. 14:00. W spotkaniu Spółkę będzie reprezentować Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, Mateusz Wodejko.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 21 sierpnia 2023 r. o godz. 14:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.