Czat inwestorski ASBIS - wyniki finansowe za IV kwartał 2023 roku
Obrazek użytkownika Czaty
06 mar 2024, 09:44

Wyniki finansowe Grupy ASBIS za IV kwartał 2023 r. – czat z wiceprezesem Grupy, Costasem Tziamialisem

Grupa ASBIS to wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Rok 2023 był dla spółki jednym z najbardziej zyskownych w historii, o czym będzie można porozmawiać podczas nadchodzącego czatu inwestorskiego z Wiceprezesem Grupy, Costasem Tziamalisem.

Przychody ze sprzedaży ASBIS w 2023 r. wyniosły blisko 3,1 mld USD (12,8 miliarda zł) w porównaniu do 2,7 mld USD w 2022 roku, co oznacza wzrost o 14%. Zysk netto w tym czasie bez uwzględnienia zdarzeń jednorazowych wyniósłby 78 mln USD. Zdarzenia jednorazowe, które miały miejsce w IV kwartale były związane z finalizacją wyjścia Grupy z Rosji. Tym samym ASBIS zrealizował prognozę finansową na 2023 r. na poziomie przychodów, a bez uwzględnienia zdarzeń jednorazowych zrealizowałby też prognozę zysku netto.

Spółka rozwija swoją działalność w Afryce, w której nie tylko zwiększyła swoją powierzchnię magazynową, ale także otworzyła dwa nowe sklepy Bang&Olufsen pod marką Prestigio Plaza.

W grudniu 2023 r.  Grupa wypłaciła akcjonariuszom zaliczkę z zysków za 2023 r. w wysokości 0,20 USD na akcję (w sumie 11.100.000 USD). Dywidenda wypłacana jest nieprzerwanie od 8 lat.

O wynikach finansowych ASBIS za IV kwartał 2023 roku będzie można porozmawiać z wiceprezesem grupy, Costasem Tziamialisem. Spotkanie odbędzie się w środę, 6 marca 2024 r. o godz. 10:00. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w środę, 6 marca 2024 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.