,,Rozwijamy się na kolejne rynki i wychodzimy poza Polskę" - relacja z czatu z przedstawicielami spółki MBF Group | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Czaty
22 mar 2024, 14:10

,,Rozwijamy się na kolejne rynki i wychodzimy poza Polskę" - relacja z czatu z przedstawicielami spółki MBF Group

W piątek, 22 marca 2024 r. odbył się czat inwestorski z przedstawicielami MBF Group. Tematem przewodnim spotkania były wyniki finansowe spółki za 2023 rok.

W spotkaniu wzięło udział ponad 300 osób, a przedstawiciele spółki odpowiedzieli na ponad 50 pytań. Zapraszamy do lektury całej relacji z czatu.

Obrazek użytkownika Janusz Maruszewski
Janusz Maruszewski

Zapraszamy na czat inwestorski z przedstawicielami MBF Group, na którym rozmawiać będziemy o wynikach finansowych spółki za 2023 rok.

 

Spotkanie rozpocznie się w środę, 22 marca 2024 r. o godz. 10:00. Już teraz zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem poniższego formularza.

 

W przypadku chęci zadania kilku pytań, prosimy je zadawać pojedynczo i za każdym razem klikać przycisk "Wyślij". Ułatwi to przedstawicielom spółki odpowiadanie na pytania.

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Dzień dobry, w imieniu spółki MBF Group SA, witam wszystkich naszych Akcjonariuszy. Zapraszam do zadawania pytań odnośnie naszej działalności, opublikowanego raportu rocznego za 2024 rok oraz ogłoszonej wczoraj Strategii Rozwoju 2024-2026.

Obrazek użytkownika Anonim
Olympia

Jak wygląda handel cukrem? Czy są jakieś problemy z importem z Ukrainy, czy jest taka możliwość żebyście sprzedawali polski cukier? Co jeśli będzie zakaz importu z UA albo innych państw - skończy się ten biznes?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Blokady rolników na granicy polsko-ukraińskiej mogą potencjalnie wpłynąć na działalność MBF Group, szczególnie jeśli skupimy się jedynie na handlu produktami rolnymi lub związanymi z rolnictwem. To wiązać się może z opóźnieniami w dostawach czy Problemami prawnymi i administracyjnymi. Jesteśmy świadomi obowiązujących przepisów oraz korzystamy z pomocy prawnej w razie konieczności. Warto również rozważyć możliwość dywersyfikacji działań i poszukiwania nowych rynków zaopatrzenia, co może pomóc w zminimalizowaniu ryzyka związanego z ewentualnymi blokadami czy kryzysami na danym rynku.

Obrazek użytkownika Anonim
Gordon

Jak spółka wykorzystuje finansowanie od funduszu z Dubaju ? To raczej miał być przełomowy moment w historii spółki, a wydaje się, że spółka raczej nie korzysta z tego finansowania. Więc pytanie czy jest plan na wykorzystanie tych zasobów finansowych, a jak tak to na jakich zasadach?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Umowa wyraźnie nakreśla, że głównym celem jest prowadzenie wspólnych projektów inwestycyjnych, a nie finansowanie bieżącej działalności MBF Group SA. Wspólny budżet w wysokości $60 Mln USD, udostępniony przez Al-Ali Holdings, ma być przeznaczony na realizację projektów inwestycyjnych, nie zaś finansowania naszych codziennych potrzeb, pomysłów albo np. zakupu oleju albo cukru. Umowa z Al-Ali może umożliwić MBF Group SA osiągnięcie ambitnych celów, ale dotyczy to inwestycji albo doradztwa w sprawie inwestycji (z czego notabene też mogą pochodzić spore dochody).

Obrazek użytkownika Anonim
Jan

Czy będzie realizowana umowa na dostawę 2000 ton cukru zgodnie z listem intencyjnym ? Czy kontrahent nie zdecydował się na zawarcie umowy ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Aktualnie dokładnie z tego źródła i dzięki tej umowie spółka dokonuje zakupu cukru z ukraińskiej cukrowni. Umowa jest więc realizowana, ale nie komunikujemy tego dodatkowo. Po prostu jest ona realizowana.

Obrazek użytkownika Anonim
Jan

Czy umowa na Francję będzie kontynuowana ? No i przy okazji czy po dostawach próbnych na Niemcy nie było tematu dalszej współpracy ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Z uwagi na bardzo duże fluktuacje cenowe oraz niepewną sytuacje geopolityczną jak i wewnętrzną (protesty, blokady itp.) czasami musimy takie umowy renegocjować, albo udowadniać, że jesteśmy w stanie je realizować w terminie. Z kontrahentem francuskim jesteśmy na bieżąco w kontakcie i w każdej chwili może być kontynuacja dostaw dużych ilości oleju rzepakowego. Jeśli chodzi o Niemcy, to wymagają oni obecnie certyfikatu REDCERT, o który notabene i tak będziemy występowali z uwagi na wymogi ORLEN.

Obrazek użytkownika Anonim
Łukasz

Czy MBF uczestniczył finansowo w inwestycji w Brodnicy ? Kto finansował działkę, budowę hali/biur, linie produkcyjną itp ? Wydaje się, że spółka ChantiOil raczej nie miała do tego wystarczającego potencjału finansowego. A do tego widnieje logotyp MBF hali produkcyjnej oraz biurach

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

godnie z polityką firmy, szczegóły dotyczące finansowania inwestycji w Brodnicy stanowią tajemnicę handlową. Wszelkie kwestie związane z finansowaniem, w tym nabycie działki, budowę hali/biur oraz linii produkcyjnej, są objęte regulacjami umowy konsorcjalnej. Prosimy o zrozumienie, że zgodnie z naszą polityką nie udzielamy informacji na temat szczegółów finansowych inwestycji.

Obrazek użytkownika Anonim
Łukasz

Co się dzieje z umową na kosmetyki ModaModa? Wydaje się, że ten temat poszedł w odstawkę. Czy upadł podobnie jak temat związany z autobusami.

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Umowa jest zawieszona do czasu odwiedzin właścicieli marki i produktów w Polsce. Mamy informacje, że ma to nastąpić w I połowie br. Wtedy chcemy z koreańskimi partnerami ustalić konkrety naszego przedstawicielstwa oraz zasady dystrybucji na wyłączność.

Obrazek użytkownika Anonim
Pótło

Czy umowa inwestycyjna z Al-Ali jest aktualna? Co z tego macie - czy cokolwiek ona znaczy dla MBF?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Tak jest aktualna, a o szczegółach napisaliśmy w odpowiedzi powyżej.

Obrazek użytkownika Anonim
Jan

Jak może wyglądać współpraca ze spółką Orlen ? Jak duża to może być umowa, nie chodzi o dokładne kwoty, a raczej o rząd wielkości w skali roku.

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Z uwagi na fakt, iż ORLEN, jako jedna z wiodących firm w branży paliwowej, wyraziła zainteresowanie potencjalną współpracą z MBF Group w zakresie dostaw olejów roślinnych i UCO, to podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu procedury certyfikacji, wymaganej dla realizacji dostaw ww. produktów. Certyfikaty zrównoważonego rozwoju, takie jak KZR (Krajowy Znak Zrównoważonego Rozwoju), REDCERT (Renewable Energy Directive Certification) lub ISCC (International Sustainability and Carbon Certification). O wszelkich kamieniach milowych związanych z certyfikacją i dalszych wiążących ustaleniach i umowach z ORLEN oraz udziale w ofertowaniu produktów na ich rzecz - będziemy informowali raportami. Proszę pamiętać, że wszelkie ustalenia z tak wielkim podmiotem wszystko muszą być transparentne i przeprowadzane najczęściej za pomocą przetargów.

Obrazek użytkownika Anonim
Łukasz

Witam jak wygląda sprawa ze zbożem ? Bardzo się to wszystko przeciąga i niestety wisi tutaj chyba jakaś klątwa dużych umów. Podobno niestety wyglądało to przy umowie na węgiel i ropę. Jakie są więc szansę na realizację tej umowy(bardziej umów) na zboże lub innych dużych umów.

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Handel z Nigerią jest wyzwaniem z powodu różnorodnych czynników, zarówno gospodarczych, jak i niewłaściwego funkcjonowania administracji publicznej. Doświadczamy tego wszystkiego na własnej skórze. Nigeryjski system bankowy jest niewystarczająco rozwinięty, co prowadzi do trudności związanych z płatnościami międzynarodowymi i transferami pieniężnymi. Do tego wszystkiego dochodzą różnice kulturowe i językowe, które stanowią dla nas dodatkowe wyzwanie jako przedsiębiorców, którzy nie są zaznajomieni z miejscowymi obyczajami i praktykami biznesowymi.

Obrazek użytkownika Anonim
50latekBox

Jakie są plany spółki MBF Group SA na przyszłość? Czym będzie się zajmować w nadchodzących latach oraz jak ocenia swoją stabilność finansową i operacyjną w kontekście rozwoju biznesu?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Aby utrzymać dynamikę wzrostu przychodów w sytuacji potencjalnych kłopotów związanych np. z blokadami na granicy polsko-ukraińskiej, spółka może podjąć szereg działań mających na celu zdywersyfikowanie działalności oraz zwiększenie elastyczności i odporności na zmienne warunki rynkowe. Po pierwsze ważne jest poszukiwanie nowych rynków zbytu: Spółka może rozważyć ekspansję na nowe rynki krajowe lub zagraniczne, gdzie nie występują podobne problemy logistyczne. Po drugie zaś ważna jest dywersyfikacja produktów lub usług: Rozszerzenie oferty towarowej może pomóc w zwiększeniu źródeł przychodów oraz zmniejszeniu ryzyka związanego z koncentracją na jednym segmencie rynku.

Obrazek użytkownika Anonim
Jan

Pytanie również o to, gdzie się podziała gotówka z kasy spółki ? Może MBF sponsoruje inwestycje w Brodnicy, a ChantiOil jest tylko do podziału zysku ? Dziwnie wygląda ta współpraca z ChantiOil, spółka z bardzo małym kapitałem nagle tyle inwestuje i stwarza pozory wyboru MBF po "negocjacjach" co pewnie było dogadane z góry wcześniej. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Owszem spółka ma niski kapitał, ale kadra wokół niej zgromadzona bardzo długie doświadczenie w handlu FMCG. Nie mam mowy, że umowa konsorcjum była sposobem na transferowanie środków z MBF Group do Chantii Oil. To bzdurna teza i natychmiast biegły rewident badając umowę zgłosiłby zastrzeżenia oraz z pewnością powiadomił o możliwości przestępstwa.

Obrazek użytkownika Anonim
Karol Temida

Czy te kosmetyki od ModaModa to będzie tylko wazelina?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Jeśli jest Pan szczególnym nabywcą tego specyfiku - będzie Pan zadowolony.

Obrazek użytkownika Anonim
Dr Hause

A czy obecnie pracujecie Państwo nad jakimś projektem, który będzie finansowany przez fundusz AL-Ali ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Tak. Cały czas w grze pozostają projekty, o których pisaliśmy w komunikatach oraz inne, które nie komunikujemy, żeby nie wywoływać szumu informacyjnego. Proszę pamiętać, że takich spraw nie załatwia się i nie finalizuje w tydzień albo w miesiąc.

Obrazek użytkownika Anonim
Kudło

Dzień dobry, proszę o rozszerzenie informacji o co chodzi w handlu uzbrojeniem i bronią (mowa tutaj o aktualizacji strategii rozwoju). Pojawił się taki punkt - czy chodzi o sprzedaż na Ukrainę?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Proszę pamiętać, że mamy już pewne doświadczenie w tym zakresie, bo zaraz po wybuchu wojny współpracowaliśmy z dwoma podmiotami posiadającymi stosowne pozwolenia. Teraz chcemy zacząć działać „na własny rachunek”. Procedury i wymagane dokumenty mogą się różnić w zależności od konkretnych okoliczności oraz rodzaju działalności. MBF Group będzie ubiegać się o specjalne zezwolenie na handel bronią i amunicją. Wniosek o takie pozwolenie składa się do właściwego organu administracji państwowej zajmującego się sprawami związanymi z kontrolą obrotu bronią. Dodatkowo planujemy prowadzić handel zagraniczny, konieczne więc będą odpowiednie licencje na eksport i import broni i amunicji. W Polsce organem wydającym takie licencje jest Ministerstwo Gospodarki.

Obrazek użytkownika PAiOT
PAiOT

Dzień dobry, kiedy zamierzacie Państwo wystąpić o uzyskanie koncesji MSWiA na handel bronią i amunicją?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Wytwarzanie amunicji w Polsce oczywiście wymaga odpowiednich zezwoleń i licencji. Co by nie mówić, ale jako prezes zarządu z ponad 30-letnim stażem w Wojsku Polskim posiadam odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym zakresie :) Wniosek o takie zezwolenie składa się do właściwego organu administracji państwowej, którym w przypadku produkcji amunicji jest zazwyczaj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Procedury i wymagania będą podobne do tych dotyczących handlu bronią i amunicją. MBF Group musi wykazać się odpowiednią wiedzą techniczną, doświadczeniem oraz zdolnością do prowadzenia działalności w sposób zgodny z prawem. Myślę, że moje doświadczenie zarówno życiowe jak i zawodowe może być dla spółki bezcenne :)

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Witam.
Proszę o informację na temat możliwości logistycznych MBF Group odnośnie maksymalnego miesięcznego wolumenu jaki może dostarczyć MBF Group do kontrahentów. Z raportu ESPI Raport bieżący 15/2024 wynika, iż maksymalne miesięczne możliwości to dostarczenie 2500 mocznika mimo, iż tylko jeden kontrahent jest w stanie odbierać dwukrotnie więcej. Kiedy te możliwości zostaną zwiększone przez MBF i do jakich ilości docelowo? Jeśli inni kontrahenci też będą chcieli podpisać umowy to MBF nie jest w stanie dostarczyć wymaganych ilości towaru?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Nasze możliwości logistyczne obecnie nie sprostają takim wolumenom w skali miesiąca, ale będziemy posiłkować się pomocą dystrybutorów w zakresie logistyki, magazynowania i spedycji. Najważniejsza rzecz w tym momencie to ustalenie warunków brzegowych: cena, harmonogram, warunki płatności. Potem to już będzie przyjemność z realizacji kontraktu.

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Witam,
Pytanie odnośnie ESPI Raport bieżący 7/2024.
Czy MBF Group prowadzi obecnie certyfikację (wymaganą przez PKN Orlen) w kierunku olejów i UCO, żeby móc nawiązać współpracę biznesową z grupą PKN Orlen? Czy obecnie trwają jakiekolwiek negocjacje z grupą PKN Orlen na temat potencjalnej współpracy, czy jedynie odbyła się jedna telekonferencja z grupą PKN Orlen i na tym zakończyła się historia z polskim gigantem ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Tak. Przygotowujemy pełną dokumentację o wystąpienie o uzyskanie certyfikatów (lub chociażby jednego z nich): KZR, REDCert lub ISCC.

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Witam.
Pytanie dotyczy ESPI Raport bieżący 2/2024. Co dzieje się aktualnie z kontraktem ponieważ MBF Group nie podaje, żadnych informacji... ostatnia informacja to, że spółka oczekuje na dokument ICPO, który pozwoli na załadunek pszenicy w porcie w Odessie. Co dzieje się z kontraktem ? Jest realizowany czy umowa została rozwiązana? Na jakim etapie jest dostarczenie zamówienia do kontrahenta ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Na chwilę obecną oczekujemy na otrzymanie dokumentu ICPO (Irrevocable Confirmed Purchase Order), który jest kluczowy dla rozpoczęcia procesu przygotowania załadunku pszenicy w porcie Odessa (Ukraina). Warto zaznaczyć, że kontrakt nie został ani rozwiązany, ani zerwany, a Zarząd Emitenta będzie na bieżąco informował raportami bieżącymi o wszelkich kluczowych zmianach i krokach podejmowanych w związku z tym kontraktem.

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Witam.
Pytanie odnośnie ESPI Raport bieżący 48/2023. W komunikacie była informacja, iż dostawa pozostałej wartości kontraktu zostanie zrealizowana po aktualizacji cen sprzedaży. Do dzisiaj nie ma żadnego komunikatu co dzieje się z kontraktem? Czy kontrakt jest realizowany czy został rozwiązany?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Tak jest w istocie. Nasz francuski partner na bieżąco jest z nami w kontakcie. Na bieżąco też negocjujemy warunki dostaw i próbujemy udowodnić, że problemy związane z blokadami nie będą dotyczyć transportu towarów dla niego. Kontrakt powinien być kontynuowany. Nie wykluczamy ew. aneksów do niego, bo ceny są zmienne i to też jest ważne dla obydwu stron.

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Witam
Pytanie dotyczące ESPI Raport bieżący 45/2023 co dzieje się ze współpracą z firma ModaModa Co. Ltd ? Czy MBF Group podpisał już jakieś konkretne kontrakty/umowy odnośnie współpracy czy pozostało jedynie na umowie ramowej ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

W tym temacie musi się odbyć spotkanie z koreańskimi przedstawicielami ModaModa. Jak informowałem powyżej wyrazili oni chęć, bo zdają sobie sprawę, że warunki dystrybucji oraz wyłączności sprzedaży trzeba dokładnie umówić i zamknąć w ramy umowy handlowej.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Pytanie o segment zbrojeniowy. W którym kwartale spółka planuje rozpoczęcie działań w tym kierunku. Czy dotychczasowa działalność w "zbrojeniówce" jest kontynuowana ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Spółka planuje rozpoczęcie działań w segmencie zbrojeniowym od drugiego kwartału - czyli obejmować do będzie przygotowanie dokumentacji oraz wystąpienie o stosowne pozwolenia, certyfikaty i koncesje. W dalszej części już sama działalność obejmować będzie obrót materiałami militarnymi, bronią i amunicją, przechowywanie, import oraz eksport. Ten krok jest częścią strategii rozwoju firmy, który ma na celu poszerzenie zakresu działalności i osiągnięcie nowych rynków. Termin rozpoczęcia działań w tym kierunku będzie ściśle monitorowany i raportowany, aby zapewnić transparentność dla inwestorów.

Obrazek użytkownika Anonim
Kudło

Jak spółka zapatruje się na zastrzeżenia audytora do sprawozdania? Czy jako akcjonariusz masz się obawiać zapisanych uwag?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Wszelkie uwagi zawarliśmy w treści opublikowanego Raportu Rocznego. Zapraszamy do zapoznania się ze stosownym rozdziałem. Zarząd Emitenta we współpracy z Radą Nadzorczą na bieżąco monitorują kluczowe parametry mogące wpłynąć na niepewność, co do zdolności kontynuowania działalności Spółki.

Obrazek użytkownika Anonim
Rozalia

Czy mają Państwo pozwolenie na handel produktami typu nawozy dla rolnictwa, mocznik rolniczy czy też inne takie produkty? Czytałem, że była u Was kontrola PIORIN. Czy już się zakończyła i jakie są jej efekty?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

W dniu 19 marca 2024 roku Inspektorzy PIORIN udali się do siedziby Spółki w celu uszczegółowienia odpowiedzi udzielonych przez spółkę. Podczas czynności kontrolnych zarząd spółki udzielił dodatkowych wyjaśnień także w formie oświadczenia pisemnego. Przekazano także techniczną specyfikację produktu wprowadzonego do obrotu. W wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości w działalności spółki, które należałoby usunąć i które miałyby umocowanie w przepisach prawa. Nie wydano zaleceń pokontrolnych i nie zobowiązano spółki do usunięcia nieprawidłowości z uwagi na brak ich występowania. Spółka nie miała i nie złożyła własnych uwag do protokołu pokontrolnego.

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

Witam, po co spółce linia kredytowa skoro ma podpisaną umowę z funduszem z Dubaju na finansowanie w wysokości 60 mln dolarów ? Przecież tamta umowa miała być przełomowa i zapewnić spółce finansowanie na realizację większych wolumenów i nie tylko jako pośrednik...

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Linia kredytowa spółki oraz umowa z funduszem z Dubaju mają różne cele i zakresy działania. Finansowanie w wysokości 60 mln dolarów ze strony Al-Ali Holdings jest przeznaczone głównie na wspólne projekty inwestycyjne, które są częścią strategii rozwoju firmy. Natomiast linia kredytowa służy do obsługi bieżących potrzeb finansowych i operacyjnych spółki, takich jak płatności za dostawy, pokrycie krótkoterminowych zobowiązań, czy też zarządzanie płynnością finansową. Różnica polega więc na tym, że finansowanie z Al-Ali Holdings skupia się na projektach inwestycyjnych mających na celu długoterminowy rozwój, podczas gdy linia kredytowa wspiera codzienną działalność operacyjną i bieżące potrzeby finansowe spółki.

Obrazek użytkownika Anonim
Rozalia

Czy duży jest popyt na takie towary jak nawozy dla rolników? Czy to że są teraz strajki rolników nie przeszkadza w handlowaniu z nimi? Czy odbywa się handel nawozami NPK - zawierającymi azot, fosfor i potas w różnych proporcjach.
NPK to skrótowiec od trzech podstawowych składników pokarmowych, które są niezbędne dla roślin: azotu (N), fosforu (P) i potasu (K).

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Tak, istnieje duży popyt na towary rolnicze, takie jak nawozy dla rolników. Tyle, że popyt na te towary jest często sezonowy, zależny od cykli. Co do strajków rolników, faktycznie mogą one wpływać na handel, tworząc pewne utrudnienia logistyczne i zakłócenia w dostawach.

Obrazek użytkownika Anonim
Samson

Jakiś czas temu zainteresowali się panowie spółką z Sandomierza (branża spożywcza). Jak ta kwestia wygląda obecnie ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Temat został zamknięty. Na tą chwilę nieaktualny.

Obrazek użytkownika Anonim
lidl

Dlaczego nie sprzedajecie cukru polskiego tylko ukraiński? To niepatriotyczne!

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Pytanie zawiera w sobie tezę i jest ona nie prawdziwa. Nie ograniczamy się jedynie do importu cukru z Ukrainy. Choć import ten stanowi istotną część naszej działalności, to nie jest to jedyne źródło zakupu cukru. Jeśli mamy dostęp do polskiego cukru w atrakcyjnej cenie, jesteśmy gotowi zapewnić go naszym klientom. Naszym celem jest dostarczanie produktów, które spełniają oczekiwania naszych klientów pod względem jakości, cen i dostępności. Dlatego też, gdy mamy możliwość zaoferowania polskiego cukru, który spełnia te kryteria, chętnie to czynimy.

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Witam,
Czy MBF Group rozważa poszerzenie działalności o obrót/handel/ dystrybucję medycznej marihuany ? Czy emitent zamierza poszerzyć zakres działalności o dystrybucję leków lub wejść w rynek biotechnologiczny w najbliższym okresie ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Nie, na obecnym etapie firma nie rozważa poszerzenia działalności o obrót medyczną marihuaną ani wejścia na rynek biotechnologiczny, głównie ze względu na brak doświadczenia w tych obszarach w kadrze zarządzającej.

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Witam,

Jakie są kierunki rozwoju spółki w najbliższych 5 latach? Czy są sektory, w których obecnie spóła nie prowadzi działalności a zamierza w ten sektor wejść ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Zapraszam do zapoznania się ze zaktualizowaną strategią rozwoju. Jej rozszerzenie i bardzo dokładny opis każdego punktu znajdzie się wkrótce na naszej stronie internetowej.

Obrazek użytkownika Anonim
Jan

Witam, jakim cudem kolejny rok z rzędu spółka dokonuje odpisów, które za 2023 rok wyniosły ok 2,5 mln zł (po 3 kwartale był zysk ponad 1,9 mln zł, a nagle jest ok 0,5 mln zł straty). Czy przypadkiem nie było mowy, że po tamtych odpisach w 2022 roku już wszystko będzie na czysto ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Tak, kolejny rok z rzędu dokonywanie odpisów może wydawać się niepokojące, szczególnie biorąc pod uwagę pozytywne wyniki finansowe za trzy kwartały. Jednakże warto zauważyć, że spółka kieruje się bardzo surowym i konserwatywnym podejściem do księgowości, dbając o dokładność i wiarygodność swoich bilansów. Decyzje o odpisach są podejmowane w dobrej wierze, zgodnie z obowiązującymi standardami rachunkowości i zasadami ostrożności. Spółka nie dąży do stosowania kreatywnej księgowości, a raczej do zachowania transparentności i uczciwości w swoich sprawozdaniach finansowych. Proszę jednocześnie zwrócić uwagę na fakt, że to właściwie już powili koniec wszelkich korekt i odpisów, teraz już tylko będzie "czysta woda" :-)

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Witam,
Proszę o informację czy spółka MBF Group zmieni poziom komunikacji z inwestorami odnośnie informowania co dzieje się z aktualnymi podpisanymi kontraktami, umowami ramowymi, listami intencyjnymi ? Obecnie inwestorzy zasypywani są ESPI odnośnie podpisanych listów intencyjnych, umów ramowych oraz testowych dostaw do potencjalnych kontrahentów jednak nie są informowani nawet po bardzo długim czasie co dzieje się z ww. umowami/ dostawami.

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Rozumiem obawy i oczekiwania inwestorów dotyczące komunikacji odnośnie aktualnych kontraktów i umów. Staramy się utrzymać transparentność w naszych działaniach, zauważamy, że istnieje pole do poprawy w zakresie informowania o postępach w podpisywaniu kontraktów oraz realizacji umów ramowych i dostaw. Będziemy podejmować wysiłki, aby poprawić naszą komunikację.

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Witam,
Czy spółka MBF Group zamierza rozszerzyć profil prowadzonej działalności o handel/ dystrybucję związaną z sektorem wojskowym? Chodzi m.in. o uzyskanie koncesji i pozwoleń na obrót i dystrybucję broni, amunicji oraz środków wybuchowych a także komponentów do produkcji wyżej wymienionych pozycji ?
Czy spółka rozważa wejście w rynek dronów wojskowych powietrznych, wodnych i lądowych?
Jest to bardzo perspektywiczny rynek biorąc pod uwagę potężne środki, które będą przeznaczane na zbrojenia na całym świecie. Czy MBF Group zamierza zdobyć chociaż kawałek tego potężnego rynku ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Tak, spółka MBF Group rozważa rozszerzenie swojego profilu działalności o handel i dystrybucję związaną z sektorem wojskowym. O tym już właściwie zdecydowaliśmy. Szczegóły znajdzie Pan w odpowiedzi na poprzednie pytania w tym temacie. Perspektywy rynku zbrojeniowego, zwłaszcza w kontekście rosnących wydatków na obronność na całym świecie (w tym w Polsce), sprawiają, że wejście w branżę dronów wojskowych może być bardzo obiecujące - ale żeby było jasne: tutaj nie zapadły jakiekolwiek decyzje. Pisząc nieskromnie, że jako osoba mająca ogromne doświadczenie życiowe i zawodowe w sektorze wojskowym, militarnym i zbrojeniowym - mam nadzieję, że będę mógł pomóc rozwinąć tą gałąź handlu w MBF Group.

Obrazek użytkownika Anonim
mjk

W strategii są zapowiedzi wejścia przez Spółkę w handel kolejnymi grupami towarów. Kiedy możliwe jest poznanie szczegółów tych planów, czy są tu już znane jakieś konkrety (np. rynki)?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Wszelkie dodatkowe szczegóły będziemy publikowali na naszej stronie internetowej. A przygotowania, rozmowy i gromadzenie dokumentacji rozpoczynamy od następnego tygodnia!

Obrazek użytkownika Anonim
Kudło

Jakie znaczenie mają dla Was blokady dróg i granic, które są w ostatnim czasie w Polsce? Czy są jakieś alternatywy w dostawach?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Na bieżąco śledzimy rozwój sytuacji prawnej i politycznej, aby być na przygotowanym na ewentualne zmiany w zakazach importowych. Rozważamy przy tym alternatywne źródła dostaw. Może to obejmować inne kraje europejskie, takie jak Polska, Ukraina, Niemcy lub Francja, które są również znaczącymi producentami oleju rzepakowego.

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Panie Januszu widzę, że na większość pytań odpowiada Pan częściowo lub kompletnie wymijająco.
Proszę konkretnie o podanie jakie projekty inwestycyjne są obecnie przeprowadzane przy finansowaniu Al-Ali. Bo z Pana odpowiedzi wynika, że na razie żaden projekt nie jest procedowany.

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Panie Mango Kiwi - na czacie mamy już zadanych ponad 120 pytań - fizyczynie nie dajemy rady na bieżąco odpowiadać na kilka akapitów i z wyczerpującymi danymi :)

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Pytanie odnośnie ESPI Raport bieżący 7/2024.

Odpowiedział Pan: "Tak. Przygotowujemy pełną dokumentację o wystąpienie o uzyskanie certyfikatów (lub chociażby jednego z nich): KZR, REDCert lub ISCC." Co oznacza lub chociażby jednego z nich ? Czy do podpisaniu kontraktu z PKN Orlen wystarczy uzyskanie jednego z wszystkich wymaganych certyfikatów ? Bo szczerze w to wątpię

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Opis powyższego i co oznacza znajdzie Pan pod naszym tekstem na stronie internetowej: https://mbfgroup.pl/telekonferencja-orlen-certyfikacja-kzr/

Obrazek użytkownika Anonim
Mariola

A co z paliwami płynnymi i węglem kamiennym dużo Espi a efektów brak

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Rozumiemy zainteresowanie i chęć uzyskania informacji na temat naszych działań w zakresie paliw płynnych i węgla kamiennego. To bardzo trudny rynek, gdzie dużą rolę odgrywają pośrednicy, co może generować zamieszanie w komunikacji i realizacji kontraktów. Nie pomaga także geopolityka i inne polityczne uwarunkowania.

Obrazek użytkownika Anonim
Jan

Witam, jakie plany na współpracę z firmami z Turcji oraz USA, które zostały już zawarte jakiś czas temu ? We współpracy z USA widniał m.in. gaz, a przy Turcji były warzywa, owoce etc
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Z oba ww. kontrahentami mamy podpisane ważne umowy o współpracy. Wymieniamy się i przyjmujemy aktualne oferty cenowe, a następnie przedstawiamy je końcowym odbiorcom. Nie komunikujemy o tym, bo jest to po prostu ciężka codzienna praca. Komunikacja nastąpi przy końcowym efekcie.

Obrazek użytkownika Anonim
Gordon

Gdzie spółka widzi możliwość zarobku w tym roku, a gdzie w czasie późniejszym ? Na co spółka zamierza postawić i gdzie może się przebić w miarę stabilnie?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Czas najbliższy:

1. Cukier, mąka, zboża.
2. Olej rafinowany i nierafinowany rzepakowy i słonecznikowy (luzem)
3. Olej rzepakowy i słonecznikowy (konfekcjonowany razem z Chantii Oil)
4. Mocznik automotive
5. Produkty rolne i chemiczne

Obrazek użytkownika Anonim
RobertL

Czy kontrakt zbożowy z Nigerią pomimo niskiej ceny zbóż ma szansę na realizację, czy też podzieli los kontraktu węglowego z Litwą

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Mamy nadzieję, że po wszelkich perturbacjach związanych z ICPO, DLC i kondycją nigeryjskiej waluty i jej wymienialności - w końcu dojdzie do tego na co oczekujemy, czyli faktycznego handlu. Sami powoli tracimy cierpliwość, bo przygotowania kosztowały nas ogrom czasu i pracy.

Obrazek użytkownika Anonim
Samson

Czy planują Państwo uruchomienie cyklicznej komunikacji z akcjonariuszami (webinary) ?. Dziękuję

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Widząc obecne zainteresowanie liczone ilością pytań nie wykluczam, że być może za pośrednictwem także własnej strony internetowej będziemy organizowali spotkania i chaty (także video). Pozostajemy także do Państwa pełnej dyspozycji podczas najbliższego Zgromadzenia Akcjonariuszy, gdzie zawsze jesteśmy otwarci na rozmowę i wysłuchanie słów krytyki. Szczególnie chętnie zapraszamy wszystkich mających wobec Spółki porady lub uwagi. Podejmiemy merytoryczną dyskusję z każdym, kto pofatyguje się osobiście, zamiast czynić to anonimowo w internecie (niestety często wykorzystując lub powielając nieprawdziwe informacje).

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Pytanie odnośnie Raport bieżący 17/2024
Dlaczego nie nastąpiła realizacja dostawy na Litwę ? Czy kontrahent z Litwy wycofał się ze współpracy z MBF Group ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Nie tyle nie nastąpiła realizacja, co nastąpiła zmiana miejsca docelowego. A jednocześnie nie zamyka do w przyszłości dostaw na Litwę. Nic nie porzucamy kosztem innych kontraktów. Oby tylko starczyło na wszystko czasu i sił :)

Obrazek użytkownika Anonim
Marek

Prognozowane zyski w strategii są dość skromne biorąc pod uwagę skale działalności - w 2025 jest to raptem 1 152 970 PLN co w zasadzie obecna kapitalizacja już wycenia - co miałoby skłonić potencjalnego akcjonariusza do inwestycji w spółkę na początku 2024r?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Skromne? Może i tak, ale wolimy konserwatywnie podchodzić do prognoz i ew. w przyszłości pozytywnie zaskoczyć.

Obrazek użytkownika Anonim
Patryk

Pytanie dotyczy ESPI Raport bieżący 15/2024 podajecie Państwo, iż kontrahent jest zainteresowany dostawą mocznika w ilości 5000 ton na miesiąc. Państwa maksymalne możliwości logistyczne to 2500 ton na miesiąc... Kiedy będą Państwo w stanie dostarczać większe ilości? O jakich maksymalnych wolumenach miesięcznych ze strony MBF Group mówimy ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Właśnie w najbliższych dniach (a jedno ze spotkań odbędzie się dzisiaj) spodziewamy się przeprowadzenia ustaleń z zamawiającym odnośnie kluczowych punktów umowy na dostawy mocznika. Ponadto, równolegle będziemy prowadzili negocjacje z dostawcami z Europy Wschodniej oraz Azji, jak również z importerami w Polsce, aby zapewnić odpowiednią ilość towaru. Jako MBF Group musimy dbać o markę podmiotu wiarygodnego, co wymaga elastyczności i skrupulatnej analizy rynkowej. Wtedy i Akcjonariusze będą na pewno zadowoleni, że mają w portfelu nasze akcje.

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Zadałem pytanie odnośnie możliwości logistycznych MBF Group S.A. dotyczących wolumenów (wyrażonych w tonach) maksymalnej ilości mocznika jaką jesteście w stanie miesięcznie dostarczyć do kontrahentów. Nie uzyskałem odpowiedzi do jakich maksymalnie ilości będą Państwo w stanie dostarczać mocznik w najbliższym czasie. Umówmy się, że chodzi o końcówkę roku 2024 - jakie wtedy ilości miesięcznie będą Państwo dostarczać?
Bo jeśli już nie jesteście w stanie zapewnić więcej niż 50% zapotrzebowania jednego kontrahenta na mocznik to po co kolejne starania u innych partnerów ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Powyższe odpowiedzi byłyby informacjami, które można uznać za poufne i cenotwórcze. Proszę pamiętać, że musimy dbać o równy dostęp do informacji i takie dane przekazywać raportami bieżącymi. Inaczej narazilibyśmy się na łamanie prawa. Dążymy do maksymalizacji dostaw. To proste - im więcej dostaw - tym większe przychody.

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Jako spółka informują Państwo o bardzo dużej ilości listów intencyjnych. Jednak nie informują Państwo już o dalszych etapach tych negocjacji.... jak np. przed chwilą na czacie dowiadujemy się, iż współpraca ze spółką z Sandomierza.
Dlaczego nie informują Państwo inwestorów o zamkniętych tematach ? Myślę, że to nie jest uczciwe wobec inwestorów.

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Rozumiem Pana obawy dotyczące komunikacji na temat dalszych etapów negocjacji związanymi z listami intencyjnymi. Czasami z uwagi na dynamiczny charakter procesów negocjacyjnych oraz konieczność przestrzegania regulacji dotyczących poufności, nie zawsze jesteśmy w stanie udzielać szczegółowych informacji na bieżąco. Staramy się jednakże być jak najbardziej transparentni w naszej komunikacji i preferujemy czasem wysłać więcej komunikatów, niż ryzykować posądzenie o zatajenie informacji.

Obrazek użytkownika Anonim
Mango Kiwi

Czy mogą Państwo jako spółka MBF Group podać do publicznej informacji inwestorów (np. poprzez lubianą przez Państwa platformę X) lub w postaci innego oficjalnego komunikatu listę aktualnych kontraktów, próbnych dostaw z opisem na jakim są etapie oraz listę projektów, które były podawane w ESPI ale zostały zakończone a inwestorzy nie zostali o nich poinformowani ?
Jeśli chcą Państwo mieć "czystą kartę" i zachować transparentność i uczciwość wobec inwestorów to powinni Państwo wydać takie oświadczenie podpisane przez zarząd spółki. Czy Państwo to zrobią, żeby inwestorzy mieli pewność co obecnie dzieje się w spółce ?
I jeszcze raz ponawiam pytanie odnośnie Al-Ali jakie obecnie projekty inwestycyjne są procedowane ze środków Al-Ali i współpracy z MBF Group ... to pytanie pojawiało się wielokrotnie ale ani razu Pan na nie nie odpowiedział. Konkretnie proszę czy są obecnie projekty, które są procedowane z tych środków czy ich nie ma ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

To bardzo konkretna propozycja. Poważnie ją przeanalizujemy i być może faktycznie całość zostanie odpowiednio skomentowana i podsumowana na naszej witrynie firmowej (oraz X).

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Dzień dobry
Czy będzie kontynuowana umowa na dostawy cukru z raportu 47/2023?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Umowa jest aktualna. Jak tylko dochodzi do porozumienia w zakresie ceny i warunków płatności, to realizowane są pojedyncze dostawy samochodowe.

Obrazek użytkownika Anonim
Zawiedzony

Witam, jak długo będziecie wprowadzać akcjonariuszy w błąd , bardzo dużo Espi a prawie nic z tego nie wychodzi

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Nasze komunikaty są oparte na faktach i mają swoje uzasadnienie w podpisanych dokumentach. Naszym celem jest zapewnienie przejrzystości i dostarczanie istotnych informacji naszym Akcjonariuszom. Nigdy też nie wiadomo, jaka umowa w przyszłości stanie się strategiczną - a co w przypadku jakbyśmy o niej wcześniej nie poinformowali? Zarzut o zatajenie i o to że ktoś zarobił na boku...

Obrazek użytkownika Anonim
RobertL

Czy MBF planuje przeniesienie notowań na GPW jak zamierzaliście, jeden z wymogów to kapitalizacja i cena jednej akcji minimum 17 zł

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Obecnie nie ma takich planów. Najpierw trzeba osiągnąć poważny stopień rozwoju, stabilne przychody oraz wymaganą kapitalizację.

Obrazek użytkownika Anonim
Moni79

Witam. Jakie plany i działania spółka chce podjąć, żeby utrzymać dynamikę wzrostu przychodów?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Rozwijamy się na kolejne rynki i wychodzimy poza Polskę. Przykład ostatni: MBF Group prowadzi sprzedaż cukru zarówno na rynek polski, jak i na rynki europejskim (ostatnio była pierwsza dostawa do Szwecji). W obu przypadkach, zarówno przy sprzedaży w Polsce, jak i sprzedaży w Europie, naszym priorytetem jest zapewnienie konkurencyjnych cen, wysokiej jakości produktów oraz profesjonalnej obsługi klienta.

Obrazek użytkownika Anonim
Moni79

Jakie pozwolenia należy uzyskać w Polsce, żeby spółka mogła rozpocząć obrót bronią, amunicją i innymi produktami tzw. podwójnego przeznaczenia? Czy to wszystko dokładnie przeanalizowaliście?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Konieczne jest uzyskanie zezwolenia od właściwego organu administracji państwowej, na przykład od Komendy Głównej Policji. Osoby prawne, które chcą prowadzić działalność gospodarczą związaną z handlem bronią i amunicją, muszą uzyskać odpowiednią koncesję.

Certyfikaty kontrolne: Produkty podwójnego przeznaczenia podlegają również szczegółowej kontroli i certyfikacji, która może być wymagana przez organy państwowe.

Obrazek użytkownika Anonim
Dr Hause

Dlaczego strategia jest pod tytułem 2024 - 2026 a danie w niej zawarte przedstawiane są do 2028 roku ? Czy to już nie czas zmienić w firmie pisarza od strategii i ESPI z których niewiele zgadza się z prawdą ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Ponieważ projekcję finansową rozszerzyliśmy do 2028, nie ma tu żadnej logicznej sprzeczności.

Obrazek użytkownika Anonim
RobertL

Czy MBF planuje corocznie budować reputacje do trzeciego kwartału zyski a w konsolidowanym rocznym strata

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Planujemy budować reputacje do IV kwartału.

Obrazek użytkownika Anonim
Gordon

Na co zostały dokonane odpisy w roku 2023 ? Odpisy porządkujące poprzednie lata, jeśli tak to można nazwać, zostały dokonane już w raporcie za rok 2022, także w tym momencie to muszą być odpisy odnoszące się raczej do roku poprzedniego, tak więc pytanie co tym razem zostało spisane na straty i to na taką kwotę ?

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Wszelkie informacje wyczerpująco są podane w sprawozdaniach finansowych oraz notach do nich dodanych.

Obrazek użytkownika Anonim
Samson

Czy robili państwo analizę krytyczną swoich działań. Decyzje zazwyczaj są "koniunkturalne" i podejmowane w zaawansowanej fazie trendu w danej branży (Branże: covid, wojna, kosmetyki, węgiel, rolnictwo). Od kilku lat widać że Państwa działania laggują i w pewnym sensie nie widać tutaj strategii na przyszłość, czy też jakiegoś wizjonerstwa (unikalności działania). Dziękuję

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

To nie są decyzje koniunkturalne, tylko związane z aktualnym zapotrzebowaniem rynkowym. Chodzi o to, żeby odpowiadać na potrzeby rynkowe w zakresie dostarczania najbardziej potrzebnych produktów o po jak najlepszych cenach - nic więcej.

Obrazek użytkownika Janusz Czarnecki
Janusz Czarnecki

Szanowni Państwo, chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za liczny udział w czacie. Chcę zapewnić, że wszystkie krytyczne uwagi oraz sugestie będą brane pod uwagę na przyszłość. Zapraszam Was do udziału w nadchodzącym walnym zgromadzeniu. Będzie to okazja do dalszej dyskusji nad naszymi planami rozwoju oraz do bezpośredniego dialogu z zarządem.

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost