Debiut, Brand24 na NewConnect: Kurs spółki otworzył się 67% na plusie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
30 sty 2018, 11:23

Debiut, Brand24 na NewConnect: Kurs spółki otworzył się 67% na plusie

Dziś zadebiutowała spółka z szybko rozwijającej się branży monitoringu internetu i social media. Brand24 wystartował na NewConnect z 66,88% na plusie. Spółka znana jest z wprowadzenia na międzynarodowy rynek systemu, które umożliwia monitoring wypowiedzi na temat firmy i jej produktów w sieci. Z narzędzia Brand24 korzysta kilka tysięcy firm z 86 krajów.

- W ciągu ostatniego 2,5 roku firma urosła 4x pod względem miesięcznych przychodów z abonamentów i 3x pod względem liczby klientów. Mamy ambicje, żeby dalej przyspieszać, stąd przeprowadzona runda finansowania i debiut na giełdzie – mówi prezes zarządu Brand24, Michał Sadowski.

Brand24 jest drugą spółką po Nextbike Polska, którą zamierza wprowadzić na NewConnect holding LARQ S.A.

- Jestem pewien, że Brand24 spełnia wszelkie warunki, by podążać drogą sukcesu LiveChat’a. Jako jeden z głównych akcjonariuszy mocno wierzymy dalszy wzrost wartości tego aktywa - mówi Mikołaj Chruszczewski, Członek Zarządu LARQ S.A.

Akcje Brand24 zostały zaoferowane w ofercie prywatnej. Na otwarciu osiągnęły cenę 53,00 zł za akcję (+66,88%), a jego kapitalizacja wzrosła do 106 mln zł.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.