Transition Technologies MS, dostawca outsourcingu IT, zapowiada ofertę publiczną i debiut na GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
22 lis 2021, 16:05

Transition Technologies MS, dostawca outsourcingu IT, zapowiada ofertę publiczną i debiut na GPW

Transition Technologies MS, dostawca nowoczesnego outsourcingu IT dla światowych firm, rozpoczyna pierwszą ofertę publiczną akcji (IPO). Ma zamiar pozyskać środki na przyspieszenie rozwoju przez akwizycje.

Spółka należy do jednego z największych w Polsce podmiotów w branży IT, Grupy Transition Technologies. Specjalizuje się w dostarczaniu outsorcingu, świadczeniu usług IT w modelu tzw. managed services (usługi zarządzane).

„TTMS wdraża najnowocześniejsze i najbardziej pożądane rozwiązania światowych liderów IT, między innymi związane z transformacją cyfrową w obszarze sprzedaży i marketingu online, przetwarzaniem w chmurze czy bezpieczeństwem informacji. W ramach świadczenia usług na rzecz klientów Spółka korzysta z zaawansowanych rozwiązań obejmujących m.in. platformę Salesforce, platformę Adobe Experience Manager czy rozwiązania chmurowe Microsoft.” - podano w komunikacie.

Spółka zakłada rozwój organiczny i poprzez przejęcia. W planach na następne lata jest umocnienie pozycji w Europie oraz Azji. Prezes zarządu TTMS, Sebastian Sokołowski zwraca uwagę na sprzyjające otoczenie rynkowe, w którym działa spółka.

„Rynek usług IT jest rynkiem rozwijającym się niezwykle dynamicznie, charakteryzuje się stale rosnącym popytem, czemu sprzyja globalny trend cyfryzacji. Zapotrzebowanie na specjalistów IT rośnie na całym świecie, a tym samym rośnie również potencjał rozwoju i dalszej ekspansji zagranicznej TTMS. Pandemia i popularyzacja pracy zdalnej spowodowały zwiększenie nakładów na digitalizację procesów oraz wzrost popularności outsourcingu IT - mówi Sebastian Sokołowski, prezes zarządu TTMS

„Korporacje, by budować przewagi konkurencyjne, są zmuszone do przyspieszenia transformacji cyfrowej w swoich organizacjach. Outsourcing IT pozwala im na optymalizację działalności operacyjnej i redukcję kosztów przy jednoczesnym koncentrowaniu się na swojej kluczowej działalności. Naszymi klientami są przede wszystkim międzynarodowe firmy, często światowi liderzy w swoich branżach, z którymi pracujemy w oparciu o długoterminowe umowy ramowe, niejednokrotnie obsługując ich na kilku kontynentach. Istniejący trend rynkowy daje nam ogromne możliwości przyspieszenia rozwoju naszej firmy” – dodaje.

Oferta publiczna i debiut na głównym rynku GPW

Oferta Transition Technologies obejmować będzie wyłącznie akcje nowej emisji. Pozyskane środki posłużą przyspieszeniu rozwoju poprzez selektywne akwizycje spółek zagranicznych z sektora IT.

W ramach IPO zostanie wyemitowanych 2,4 mln nowych akcji, które stanowić będą do 25% wszystkich akcji. Obecni akcjonariusze nie zaoferują akcji własnych w ofercie publicznej i podpisali umowy o ograniczeniu sprzedaży akcji typu lock-up na 360 dni od debiutu.

Oferta akcji będzie skierowana do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych oraz do Inwestorów w transzy pracowniczej.

Spółka zamierza zadebiutować na głównym rynku GPW.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.