Dywidendy NewConnect - 6 spółek z małej giełdych które regularnie dzielą się zyskiem z akcjonariuszami od 7 lat
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
17 cze 2019, 06:37

6 spółek z NewConnect regularnie wypłacających dywidendy od co najmniej 7 lat, które także w tym roku podzielą się zyskiem

Okazuje się, że nie tylko na głównym parkiecie GPW można znaleźć spółki do długoterminowego portfela dywidendowego. Na NewConnect także jest kilkanaście spółek, które regularnie dzielą się zyskiem ze swoimi akcjonariuszami. Z tego aż 6 robi to nieprzerwanie od 7 lat. Ponadto w tym roku także zapowiedziały wypłatę.

Przyjrzeliśmy się warszawskiemu, alternatywnemu rynkowi giełdowemu i wybraliśmy najciekawsze spółki dywidendowe wraz z rekomendacjami zarządów na ten rok.

Regularne dywidendy od 7 lat

Rynek NewConnect jest z definicji przedsionkiem do rynku głównego GPW. Dlatego najlepsze spółki, czyli te z regularnymi zyskami oraz wypłatami dla akcjonariuszy, prędzej czy później zmieniają miejsce notowań. Jednak część z tych „perełek” wciąż pozostała na NewConnect.

Obecnie najdłuższą historię regularnych wypłat ma spółka wodociągowo-kanalizacyjna Aqua SA #AQU. Wypłaca rok w rok dywidendy już od 9 lat. Specyfika jej działalności sprawia, że spółka ma przychody i zyski na stałym poziomie. Także dywidendy w ostatnich latach są podobnej wysokości. W tym roku zarząd zaproponował wypłatę 0,77 zł na akcję, co przekłada się na stopę dywidendy w wysokości 4,8%. Dywidenda zostanie przyznana akcjonariuszom posiadającym akcje po sesji w dniu 24 czerwca.

Tak samo jak Aqua, także Euro-Tax #ETX wypłaca regularnie dywidendy od 9 lat, tzn. od 2010 roku. W tym roku akcjonariuszom posiadającym akcje w dniu 21 czerwca zaproponowano wypłatę 44 groszy na akcję. Stopa dywidendy wynosi aż 11%. Co więcej, poprzednie dywidendy także były wysokie. Łączna wartość wszystkich wypłaconych dywidend przez spółkę wynosi 4,32 zł, czyli więcej niż aktualny kurs akcji.

Od 8 lat, regularnie wypłaca dywidendy informatyczna spółka MakoLab #MLB. Mimo wzrostu przychodów i zysków, spółka zaproponowała w tym roku dywidendę na podobnym poziomie, co w zeszłym roku, czyli 2 gr na akcję. Dywidenda zostanie przydzielona tym, którzy posiadać będą akcje po sesji 10 lipca.

Zobacz także: 10 spółek z wysoką dywidendą powyżej 8%. W tym 6 powyżej 10% 

Regularnymi wypłatami od 7 lat mogą pochwalić się spółki Dektra #DKR, Ekobox #EBX oraz Verbicom #VRB. Pierwsza z nich, Dektra, wypłaci w tym roku niższą dywidendę w wysokości 85 gr na akcję. Zaś Ekobox, który wykazał wzrost przychodów i zysków wypłaci także zdecydowanie niższą dywidendę, niż w poprzednich latach, w wysokości 1 gr na akcję. Verbicom, który w tym roku wyszedł ponownie na plus, wypłaci dywidendę taką samą jak przed rokiem, czyli 2 gr na akcję.

Warto też zwrócić uwagę na spółkę Onico #ONC. Ta firma zajmująca się sprzedażą paliw płaci regularnie dywidendy od 2011 roku, czyli od 8 lat, jednak nie zaproponowała jeszcze wypłaty w tym roku. Także Wodkan #WOD wypłaca regularnie dywidendy od 9 lat. W tym roku została zaproponowana wyjątkowo wysoka wypłata w wysokości 22 groszy na akcję. Jednak walne zgromadzenie odstąpiło na razie od rozpatrzenia podziału zysku.

Zobacz także: 7 spółek, które od 4 lat wypłacają coraz wyższe dywidendy i w tym roku wypłacą jeszcze wyższą 

W tabeli poniżej zebraliśmy wszystkie spółki dywidendowe z NewConnect, które regularnie wypłacają dywidendy od co najmniej 7 lat. Przedstawiamy też proponowane wypłaty w tym roku wraz z obliczoną stopą dywidendy przy aktualnym kursie akcji.
 

Spółki z NewConnect, które wypłacają regularnie dywidendę od co najmniej 7 lat

SpółkaDywidenda na akcjęOstatni dzień, w którym można kupić akcje z prawem do dywidendyAktualna stopa dywidendyUwagi
Aqua (AQU)0,77 zł24.06.20194,9%Regularne wypłaty od 9 lat
Euro-Tax (ETX)0,44 zł21.06.201911,0%Regularne wypłaty od 9 lat
MakoLab (MLB)0,02 zł10.07.20190,9%Regularne wypłaty od 8 lat
Dektra (DKR)0,85 zł24.06.20199,8%Regularne wypłaty od 7 lat
Ekobox (EBX)0,01 zł26.06.20192,2%Regularne wypłaty od 7 lat
Verbicom (VRB)0,02 zł29.07.20191,4%Regularne wypłaty od 7 lat
Onico (ONC)   Nie ogłoszono jeszcze dywidendy w tym roku
Wodkan (WOD)   WZA odstąpiło od rozpatrzenia podziału zysku w tym roku

Zobacz także: 5 spółek z NewConnect z wysoką stopą dywidendy powyżej 6%

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.