Movie Games podtrzymuje plany wypłaty dywidendy. W 2022 r. wypłaci zyski swoim akcjonariuszom po raz drugi w historii
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
21 sty 2022, 13:03

Movie Games podtrzymuje plany wypłaty dywidendy. W 2022 r. wypłaci zyski swoim akcjonariuszom po raz drugi w historii

Movie Games zamierza pozostać spółką dywidendową i dzielić się zyskiem z akcjonariuszami co roku. Spółka wypłaciła swoją pierwszą dywidendę w 2020 r. i zapowiada kolejną w tym roku, która może objąć także część zatrzymanego zysku z poprzednich lat.

Na czacie inwestorskim w Strefie Inwestorów, prezes Movie Games, Mateusz Wcześniak powiedział w imieniu zarządu: „Chcemy co roku dzielić się zyskiem, żeby pokazywać, że nasz model biznesowy jest zdrowy”.

Spółka podkreśla, że jest wciąż na etapie silnego wzrostu, ale mimo to zamierza już teraz dzielić się zyskiem.

„Movie Games jest spółką wzrostową, a nie dywidendową. Mamy ambitne plany rozwoju i inwestujemy środki w biznes. Natomiast zamierzamy płacić regularnie dywidendy, tak aby pokazywać, że wyniki finansowe generowane przez spółkę mają swoje potwierdzenie w przepływach pieniężnych i spółka generuje gotówkę” – dodaje doradca ds. M&A, Kamil Gemra.

Zobacz także: „Chcemy co roku dzielić się zyskiem, żeby pokazywać, że nasz model biznesowy jest zdrowy” - relacja czatu z przedstawicielami Grupy Movie Games

 

gry Movie Games

Powiększona tegoroczna dywidenda

W czerwcu 2021 r. na walnym zgromadzeniu został przegłosowany skup akcji. Jednak później inwestorzy zgłaszali chęć otrzymania dywidendy z zysków 2020 r.

„Otrzymaliśmy bardzo dużo sygnałów mówiących o tym, żeby wypłacić dywidendę. Okazało się, że odzywali się do mnie mali akcjonariusze indywidualni, którzy zwrócili uwagę, że dywidenda będzie dla nich korzystniejsza. Postanowiliśmy jeszcze raz podejść do sprawy wsłuchując się w Wasz głos” – powiedział Mateusz Wcześniak na czacie.

Niestety z przyczyn prawnych nie udało się doprowadzić do zmian na wypłatę zysku w formie dywidendy w terminie.

„W związku z tym zdecydowaliśmy, że odchodzimy od tego. Chcemy jak najszybciej opublikować raport roczny z 2021 rok, następnie zwołać walne i będziemy rekomendować akcjonariuszom aby wypłacić dywidendę uwzględniająca wcześniejsze plany oraz powiększoną o kwotę z wypracowanego wyniku za cały 2021 rok. Spółka jest w bardzo dobrej kondycji finansowej i nie będzie tutaj żadnego problemu” – wyjaśnia Wcześniak.

Możemy spodziewać się więc wypłaty w tym roku dywidendy za 2021 r., która może zostać powiększona o część zatrzymanych zysków z 2020 r.

Zobacz także: Dywidendy, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów 

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.