CD PROJEKT, PlayWay, Creepy Jar... Dywidendy od 7 producentów gier, które wciąż nie zostały wypłacone
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
15 cze 2022, 07:30

CD PROJEKT, PlayWay, Creepy Jar... Dywidendy od 7 producentów gier, które wciąż nie zostały wypłacone

W tym sezonie dużo spółek z sektora gamingowego zdecydowało się wypłacić dywidendę. Jednocześnie stopy dywidendy są na atrakcyjnych poziomach. Inwestorzy mogą wciąż uczestniczyć w podziale zysku od 7 spółek gamingowych.

Trzy spółki: Movie Games, Ten Square Games oraz Ultimate Games podzieliły się już zyskiem z akcjonariuszami. W dwóch ostatnich przypadkach stopa dywidendy przekraczała 7%. Teraz też nie brakuje ciekawych propozycji wypłat.

Zobacz także: 10 spółek z bardzo wysoką dywidendą przekraczającą 10%, w której wypłacie można wziąć udział

7 spółek gamingowych, które wypłacą dywidendę

Stopę dywidendy zbliżoną do 7% ma obecnie Games Operators #GOP. Według wniosku zarządu, na wypłatę ma być skierowany niemal cały wygenerowany w 2021 r. zysk. Akcjonariusze otrzymają 0,44 zł na akcję. Dywidenda zostanie przyznana inwestorom posiadającym akcje spółki po sesji 28 września. Wypłata nastąpi 21 października.

W tym roku PlayWay #PLW podzieli się zyskiem po raz piąty. Wypłata będzie znacznie wyższa w porównaniu do 2021 r. Inwestorzy otrzymają 19,22 zł na akcję, co przekłada się na stopę dywidendy w wysokości 6%. Przydział prawa do dywidendy nastąpi po sesji 24 czerwca. Gotówka trafi na konta akcjonariuszy 6 lipca.
 

Lista dywidend PlayWay w latach 2018-2022

PlayWay dywidendy

Zobacz także: PlayWay dywidendy, notowania, rekomendacje w Strefie Inwestorów

W lipcu dywidendę wypłaci Big Cheese Studio #BCS. W projekcie zaproponowano przeznaczenie 1,94 zł na akcję. Stopa dywidendy wynosi więc obecnie 5%. To jest pierwsza wypłata dla inwestorów od czasu rozpoczęcia notowań na giełdzie. Wcześniej spółka wypłaciła dwukrotnie dywidendę. Zamierza też kontynuować coroczne dzielenie się zyskiem.

Dywidendę ze stopą dywidendy przekraczającą 4% mają zamiar wypłacić BoomBit #BBT oraz Creepy Jar #CRJ. BoomBit podzieli się zyskiem drugi raz. Z kolei Creepy Jar wypłaci gotówkę po raz pierwszy. Obie spółki przeznaczą na dywidendę około połowy zysku.

W tym roku wypłaci też dywidendę CD Projekt #CDR. Będzie to najniższa wypłata na jedną akcję w historii spółki. Inwestorzy otrzymają 1,00 zł na akcję, czyli 5 razy mniej niż rok temu i porównywalnie do dwóch wypłat (1,05 na akcję) w 2017 i 2019 r. Stopa dywidendy, mimo dalszego spadku kursu, jest niska i wynosi 1%.

Drugą w historii dywidendę wypłaci PCF Group #PCF. Ponownie będzie to symboliczna wypłata w porównaniu do zysku skonsolidowanego. Inwestorzy otrzymają 0,27 zł na akcję. Stopa dywidendy też jest symboliczna: 0,5%.

W tym roku inwestorzy mogą uczestniczyć w wypłacie dywidendy jeszcze od 7 spółek gamingowych. Zebraliśmy w tabeli informację o wysokości wypłat i najważniejszych datach. Oszacowaliśmy też stopę dywidendy przy aktualnym kursie akcji.
 

SpółkaDywidenda na akcjęOstatni dzień, w którym można kupić akcje z prawem do dywidendyDzień wypłaty dywidendyAktualna stopa dywidendy
Games Operators (GOP)0,44 zł28.09.202221.10.20226,7%
PlayWay (PLW)19,22 zł24.06.20226.07.20226,1%
Big Cheese Studio (BCS)1,94 zł6.07.202218.07.20225,1%
BoomBit (BBT)0,55 zł23.06.20228.07.20224,6%
Creepy Jar (CRJ)21,50 zł17.06.202228.06.20224,3%
CD Projekt (CDR)1,00 zł1.07.202212.07.20221,1%
PCF Group (PCF)0,27 zł6.07.20223.08.20220,5%
Ten Square Games (TEN)10,00 zł Wypłacona 
Ultimate Games (ULG)1,50 zł Wypłacona 

Zobacz także: Dywidendy, lista wypłat, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost