Rekordowa dywidenda PlayWay w 2023 r.
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
24 maj 2023, 23:04

Dywidenda w PlayWay będzie rekordowa. Spółka wypłaci cały zysk oraz sięgnie po kapitał zapasowy

Zarząd PlayWay ogłosił wypłatę dywidendy. Składać się będzie z zysku netto za 2022 r. oraz z części kapitału zapasowego zgromadzonego z zatrzymanych zysków z poprzednich lat. Będzie to najwyższa dywidenda w pięcioletniej historii spółki.

Inwestorzy otrzymają w formie dywidendy 128 mln zł. Na tę kwotę składa się zysk netto z 2022 r. w wysokości 114,8 mln zł oraz część kapitału zapasowego w wysokości 13,2 mln zł. Przekłada się to na wypłatę 19,39 zł na jedną akcję.

„W ocenie Zarządu sytuacja finansowa Spółki jest dobra. Spółka posiada odpowiednie środki w kwocie pozwalającej na niezakłóconą na realizację inwestycji i projektów zaplanowanych na 2023 roku” – podano w komunikacie.
 


Dodatkowe środki pochodzące z kapitału zapasowego zostały dodane do wypłacanego zysku ze względu na wpływy finansowe w I kwartale 2023 r., które zapewniają środki na finansowanie działalności w następnych kwartałach.

„W ocenie Zarządu dywidenda na poziomie 19,39 zł na jedną akcję zarówno realizuje oczekiwania Akcjonariuszy, jak i pozytywnie wpływa na realizację jej strategii, co w ocenie Zarządu powinno przełożyć się na wzrost przychodów i zysku netto w kolejnych latach” – podano dalej.

Dniem dywidendy będzie 22 sierpnia 2023 r., a wypłata nastąpi 29 sierpnia. By uczestniczyć w wypłacie, należy posiadać akcje spółki w dniu 18 sierpnia na rachunku maklerskim.
 

Kurs akcji PlayWay od początku 2022 roku

PlayWay (1)

Szósta i najwyższa dywidenda od PlayWay

PlayWay dzieli się zyskiem z akcjonariuszami od 2018 r. Co roku stara się zwiększać poziom wypłaty. W 2021 r. inwestorzy otrzymali 12,74 zł na akcję, a już 2022 r. kwota wzrosła do 19,22 zł na akcję. Tegoroczna wypłata (19,39 zł na akcję) będzie więc najwyższa w historii spółki.
 

Dywidendy PlayWay w latach 2018-2022

PlayWay dywidendy

Zobacz także: Dywidendy, lista wypłat, artykuły, analizy w Strefie Inwestorów

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.