Dywidenda z Neuca będzie w 2024 roku rekordowa. Spółka utrzymuje tradycję regularnych i coraz wyższych wypłat
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
28 mar 2024, 15:24

Dywidenda ze spółki Neuca będzie w 2024 roku rekordowa. Firma utrzymuje tradycję regularnych i coraz wyższych wypłat

Jedna z nielicznych spółek na GPW, regularnie wypłacająca dywidendy od niemal dwóch dekad, ogłosiła zamiar podziału zysku za 2023 r. Neuca, po raz dziewiętnasty z kolei, zaoferuje swoim akcjonariuszom wyższą dywidendę. W tym czasie jej dywidenda wzrosła z 1 zł do 14,5 zł na akcję.

Zarząd Neuca rekomenduje podział zysku. Inwestorzy otrzymają ponad 40% skonsolidowanego zysku netto osiągniętego w 2023 r. Na jedną akcję przypadać będzie 14,50 zł dywidendy. To przekłada się na stosunkowo niską stopę dywidendy, wynoszącą 1,6%.

Data dnia dywidendy i data wypłaty nie zostały jeszcze ustalone.

Zobacz także: ASBIS wychodzi na przeciw inwestorom. Dywidenda w 2024 r. będzie rekordowa
 

Kurs akcji Neuca od początku 2023

Neuca (1)

Najwyższa w historii dywidenda od Neuca

Mimo niskiej stopy dywidendy, jest to najwyższa wypłata w historii spółki. W poprzednim roku akcjonariusze otrzymali 13 zł na jedną akcję, co również odzwierciedliło się w podobnej stopie dywidendy. Neuca konsekwentnie dąży do zwiększania dywidendy rok do roku; zaledwie dwa lata temu zysk na akcję wynosił 10 zł, a w 2015 roku akcjonariusze otrzymali tylko połowę tej sumy – 5 zł na akcję.

Co więcej, Neuca może pochwalić się długą tradycją regularnych wypłat dywidend. Jako jedna z nielicznych spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych, nieprzerwanie od 2004 roku, czyli od przeszło 19 lat, wypłaca dywidendy.
 

Dywidendy Neuca

Zobacz także: 4 kwietnia: Podsumowanie wyników za 2023 rok i perspektywy rozwoju Grupy NEUCA – czat inwestorski z przedstawicielami spółki


 

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.