Rekordowa dywidenda cyber_Folks. Możliwy jest też skup akcji własnych
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
22 kwi 2024, 15:19

Rekordowa dywidenda cyber_Folks. Możliwy jest też skup akcji własnych

Zarząd spółki cyber_Folks zarekomendował dywidendę rekordowej wysokości. Będzie to już czwarta wypłata z rzędu, lecz niestety ponownie z bardzo niską stopą dywidendy. Spółka zapowiada też możliwość skupu akcji własnych.

cyber_Folks to firma specjalizująca się w rozwiązaniach IT, oferująca usługi hostingowe oraz wsparcie techniczne dla biznesów. Zarząd spółki postanowił, że z zysku netto za rok obrotowy 2023, który wyniósł 28.028.096,29 złotych, kwota 21.252.702,00 złotych zostanie przeznaczona na dywidendę. Oznacza to wypłatę w wysokości 1,50 zł na każdą akcję. Reszta zysku, czyli 6.775.394,29 złotych, zostanie przekazana na kapitał zapasowy spółki.

Mimo, że cała wypłata stanowi aż 75% zysku netto, stopa dywidendy jest na bardzo niskim poziomie około 1%.

Zobacz także: cyber_Folks może sprzedać Profitroom. Spółka zapowiada dalszy wzrost organiczny oraz powrót do transakcji M&A

Czwarta dywidenda i inicjatywa skupu akcji

To już czwarta wypłata dywidendy w historii cyber_Folks, co powoli przekształca ją ze spółki rosnącej w kierunku grupy spółek dywidendowych.

Zarząd zapowiedział także możliwość skupu akcji własnych, na co przeznaczono kwotę 6.768.000,00 złotych. Celem skupu, który potrwa do 30 września 2024 roku, jest nabycie maksymalnie 48.000 akcji po cenie nie wyższej niż 141,00 zł za akcję.
 

Kurs akcji cyber_Folks od początku 2023 roku

cyber_Folks (1)

Zobacz także: Dywidendy, terminy wypłat, artykuły i analizy w Strefie Inwestorów 

Cyber_Folks na drodze do bycia spółką dywidendową

Zeszłoroczna dywidenda wynosiła 0,93 zł na akcję, co oznacza znaczący wzrost w tym roku. Cyber_Folks systematycznie zwiększa swoje dywidendy, stając się atrakcyjnym wyborem dla inwestorów szukających stabilnych wypłat. Dodatkowo, planowany skup akcji jest odpowiedzią na bieżące warunki rynkowe i poziom kursu akcji spółki, który wciąż, według zarządu pozostaje na atrakcyjnym poziomie.

Propozycje te zostaną przedstawione na najbliższym Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki, gdzie akcjonariusze będą mieli okazję zatwierdzić zarówno dywidendę, jak i plany skupu akcji.
 

Dywidendy cyber_Folks

Zobacz także: cyber_Folks. Dywidendy, rekomendacje, wyniki finansowe w Strefie Inwestorów 

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.