Fotografia na której jest Wilk z Wall Street sprzedana za 200 tys. USD

Fotografia z prawdziwym Wilkiem z Wall Street sprzedana za 200 tys. USD

Fotografia „The Wolves of Wall Street” została ostatnio sprzedana za bagatela 200 tys. USD. Zdjęcie zostało wykonane przez brytyjskiego fotografa Davida Yarrowa. Znajduje się na nim Jordan Belfort, którego życiorys był inspiracją dla filmu „Wilk z Wall Street”. Dodatkowo na zdjęciu zamieszczono autografy reżysera filmu, Martina Scorsese oraz aktora Leonarda DiCaprio.

Nabywca fotografii jest anonimowy, a większość pieniędzy ze sprzedaży zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Słynne zdjęcie zostało sprzedane w zaledwie 10 minut podczas targów sztuki w USA. Jak stwierdził fotograf David Yarrow, jej autor, ten projekt był dla niego ambitny i ważny, ponieważ Martin Scorsese jest jednym z jego bohaterów, a film „Wilk z Wall Street” z Leonardo di Caprio był inspiracją do wykonania zdjęcia.
 

Zobacz także: Jak kolekcjonować sztukę – radzą kolekcjonerzy z doświadczeniem

„The Wolves of Wall Street” sprzedane

Fotografia jest inspirowana filmem „Wilk z Wall Street”. Na zdjęciu znajduje się Jordan Belfort, a obok niego stoi wilk. Wykonanie tego ujęcia zajęło Brytyjczykowi 3 godziny i – jak sam podkreśla - nie było to łatwe zadanie. Fotografia została uchwycona w opuszczonym biurze w Simi Valley w Kalifornii.
 

Fotograf David Yarrow

David Yarrow


Na oryginalnej fotografii (odbitce), która została zakupiona przez nieznanego nabywcę, znajdują się również autografy Martina Scorsese oraz Leonardo di Caprio. Zdjęcie zostało wylicytowane za 200 tys. USD, z czego 160 tys. USD zostanie przeznaczone na cele charytatywne. Targi sztuki, podczas których zakupiono zdjęcie, miały miejsce w Miami.

Warto wspomnieć, że film „Wilk z Wall Street” został wyreżyserowany przez Martina Scorsese w 2013 roku i był inspirowany prawdziwymi wydarzeniami opisanymi w pamiętniku Jordana Belforta, opublikowanym w 2007 roku. Brytyjski fotograf wykonał zdjęcie dopiero po obejrzeniu filmu.

Fotografia Yarrowa to hołd złożony filmowi. Zawiera wiele odniesień, tj. komputery z lat 80. czy Belfort trzymający długopis, który jest rekwizytem użytym przez Leonardo di Caprio w filmie. Całodniowa sesja zdjęciowa w opuszczonym biurze kosztowała 150 tys. USD.

Zobacz także: Obejrzeliśmy Wilki z Wall Street horror z giełdą w tle. Ten jeden z najniżej ocenianych filmów na Filmweb nie zawiódł naszych oczekiwań

Jak podkreśla sam Belfort, wykonanie zdjęcie było trudne z różnych względów.

- Wilk jest znacznie większy, niż myślisz, to nie jest pies. Ma różne maniery, a jego skóra jest bardzo gruba – powiedział - Wilk nie słucha poleceń, nie każesz mu usiąść jak psu. Wykonanie tego zdjęcia zajęło około 3 godzin.

Jordan Belfort odbył karę 4 lat pozbawienia wolności za kradzież ponad 200 mln USD od inwestorów, prowadząc swój dom maklerski Stratton Oakmont. Obecnie jest mówcą motywacyjnym mieszkającym w Kalifornii. Pracuje również nad książką na temat sposobu myślenia o powrocie do życia po przejściu porażki finansowej.

Źrodło grafik: David Yarrow Photography

Zobacz także: Fake newsy, oszustwa i manipulacje giełdowe - Daniel Defoe już 300 lat temu opisał jak działa Wilk z Wall Street

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.