Perspektywy dla Grupy Voxel słabną. Analitycy obniżają rekomendację i cenę docelową dla akcji
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
23 maj 2022, 17:17

Perspektywy dla Grupy Voxel słabną. Analitycy obniżają rekomendację i cenę docelową dla akcji

Analityczka Sylwia Jaśkiewicz w prognozie finansowej Grupy Voxel na 1Q22 spodziewa się dobrych wyników, ale jednak już gorszych r/r z dwóch względów: 1 stycznia 2022 odnotowano spadek o 60% testowanych w kierunku SARS-CoV-2 oraz zakończenie powszechnego i bezpłatnego testowania od 1 kwietnia, a to przełoży się na pogorszenie wyników.

DM BOŚ obniża cenę docelową o 18% z 60,20 PLN do 49,40 PLN.

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

Zmiana prognoz DM BOŚ

voxel-tabela-1

Prognozy finansowe DM BOŚ w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego: dostępne tutaj

Początkiem kwietnia Grupa Voxel pokazała się z mocnymi wynikami, które przebiły oczekiwania analityków. Grupa spodziewała się również większego wolumenu badań diagnostycznych w 2022 roku w stosunku do 2021 roku.

„Bez testowania Vito-Med będzie generował istotne straty, naszym zdaniem. Wydaje się, że Spółka będzie musiała podjąć decyzję o jego dalszym losie. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki obniżamy naszą krótkoterminową relatywną rekomendację dla Spółki do Niedoważaj i długoterminową fundamentalną do Trzymaj. Jednocześnie usuwamy akcje Spółki z długiej pozycji naszych portfelowych miesięcznych propozycji” – czytamy w raporcie.

VOXEL AKCJE

Zobacz także: Grupa Voxel z mocnymi wynikami. Polacy badają się coraz chętniej, a analitycy podtrzymują rekomendację kupuj

Prognozy finansowe 1Q22

„Prognozujemy skonsolidowane przychody Grupy na 94 mln zł w I kw., -16% r/r. Spadek przychodów wiążemy z niższą wyceną świadczeń testowania w kierunku SARS-CoV-2 (wykonanych ok. 200 tys. testów; zakładamy cenę 130 zł za test). Prognozujemy EBIT Grupy na 17 mln zł w I kw. 2022, -22% r/r” – wylicza analityczka.

VOXEL-TABELA-2

Zobacz także: Małpia ospa zaniepokoiła prezydenta USA! Pierwsza spółka ogłasza pracę nad szczepionką, a kurs jej akcji szaleje

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.