Targi E3 2018. Które polskie spółki gamingowe z GPW się tam pojawią i co szykuje CD PROJEKT? | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
07 cze 2018, 07:30

Targi E3 2018. Które polskie spółki gamingowe z GPW się tam pojawią i co szykuje CD PROJEKT?

Targi E3 2018 w Los Angeles zbliżają się wielkimi krokami. Oficjalnie startują 12 czerwca, ale już w ten weekend odbędą się konferencje największych wydawców. Jaka będzie reprezentacja sektora gamingowego z Polski? Mała, ale z pewnością na targach zobaczymy największą gwiazdę polskiej branży producentów gier, czyli CD PROJEKT. Fani już nie mogą się doczekać prezentacji Cyberpunk 2077.

Targi w Los Angeles to jedna z najważniejszych imprez, na której pojawią się wydawcy gier video z całego świata. Nie zabraknie też polskiej reprezentacji. Choć w porównaniu z Gamescom, udział spółek gamingowych z GPW w targach E3 jest dużo mniejszy. Dlaczego?

Wszystko ze względu na profil produkowanych gier. Największym zainteresowaniem w Los Angeles cieszą się bowiem gry typu AAA tj. o najwyższych budżetach przeznaczonych na ich produkcję i promocję. Jest to więc idealna okazja dla CD PROJEKT, aby przedstawić publiczności długo wyczekiwanego Cyberpunka 2077.

W związku z tym, zapytaliśmy uczestników targów E3, co zamierzają zaprezentować? Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że spółki chcą pochwalić się nowymi grami lub nawiązać relacje z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Oto informacje, jakie udało nam się zebrać.

Zobacz także: Producenci gier w portfelach TFI. Fundusze inwestycyjne redukują pozycje na CD PROJEKT, 11bit studios i innymi spółkach gamingowych

CD PROJEKT nie komentuje swojej obecności na targach E3

Dokładnie taką odpowiedź dostaliśmy od producenta Wiedźmina. Redzi nie udzielają żadnych informacji dotyczących targów E3. Być może jest to element promocji Cyberpunka 2077. W ten sposób działają największe studia gamingowe, które produkują gry typu AAA. Do ostatniej chwili przed premierą gry ukrywają jak najwięcej szczegółów, żeby zwiększyć efekt zaskoczenia.

Jak wynika z informacji podanych na stronie E3, CD PROJEKT będzie miał aż dwa stoiska i zamierza zaprezentować grę RPG.

Na specjalnie zorganizowane godzinne spotkanie zostali zaproszeni dziennikarze z branży gamingowej z całego świata. Na swoim Facebook’u poinformował o tym Francesco Fossetti, redaktor włoskiego serwisu Everyeye.it. Redzi nie ujawnili dokładnego tematu spotkania, ale media i branża domniemywa, że chodzi o Cyberpunka 2077.

Ponadto serwis CD-Action poinformował wczoraj, że CD PROJEKT zastrzegł znak graficzny Cyberpunk 2077 w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

ilustracja 1

Źródło: euipo.europa.eu

Wszystko więc wskazuje, że na tegorocznych targach E3 wreszcie zobaczymy nowe elementy Cyberpunka 2077. Tym bardziej, że od pierwszego i jedynego jak na razie zwiastuna gry mija już 5 lat.

Publiczność wyczekuje z niecierpliwością na to, co zaprezentuje CD PROJEKT. Oczekiwania są bardzo duże, a zainteresowanie Cyberpunkiem 2077 jeszcze większe. Potwierdza to m.in. zestawienie najbardziej wyczekiwanych gier, które mogą być zaprezentowane na E3, stworzone przez kanał gameranx. Na pierwszym miejscu znalazła się nowa produkcja CD PROJEKT.

Do Los Angeles jedzie CI Games

Swoją obecność na tegorocznej imprezie w Los Angeles potwierdził CI Games. Przedstawiciele spółki zaprezentują plany dotyczące nowych projektów m.in. Lords of The Fallen, a także przeprowadzą rozmowy z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

- W tym roku CI Games skupia się na biznesowej obecności na targach E3. Mamy bardzo napięty harmonogram – zaplanowaliśmy szereg biznesowych spotkań z obecnymi i potencjalnymi partnerami, na których podsumujemy działania związane z aktualnym katalogiem wydawniczym, a także omówimy plany oraz strategie dotyczące nowych projektów m.in. drugiej odsłony Lords of The Fallen – powiedział Strefie Inwestorów Maciej Nowotny, CFO CI Games.

Na targach E3 2018 r. znajdą się również polskie spółki gamingowe z NewConnect

Mimo, że na E3 studia gamingowe prezentują głównie gry typu AAA, to część mniejszych spółek z NewConnect zdecydowała się wziąć udział w tegorocznych targach. A to dlatego, że jest to dobre miejsce do spotkań biznesowych i nawiązywania nowych kontaktów.

Bloober Team

Swoją obecność w Los Angeles potwierdził zespół Bloober Team. Spółka zaprezentuje grę Layers of Fear Legacy na Nintendo Switch, a zarząd przeprowadzi szereg spotkań biznesowych.

The Farm 51 Group

Spółka potwierdziła swój udział w targach, a w swoim grafiku ma przede wszystkim zapisane spotkania biznesowe.

- Nasz udział opierać się będzie przede wszystkim na spotkaniach biznesowych oraz poszerzaniu listy kontaktów z influencerami oraz mediami, celem promocji projektu World War 3 w przyszłości – poinformował Strefę Inwestorów przedstawiciel spółki.

iFun4all

Kolejna spółka, która stawia na spotkania biznesowe i promocję nowej produkcji Ritual.

- Spółka traktuje targi E3 2018 jako okazję do spotkania się z wydawcami oraz dystrybutorami. To szansa zaprezentowania im gry Ritual – dla niektórych to będzie pierwsze zetknięcie się z grą, dla innych szansa sprawdzenia postępu prac. Do Los Angeles przyjeżdżają wszystkie najważniejsze firmy i to jest dodatkowo dla spółki dobry moment do spotkania z platform-holderami (Valve, Sony, Microsoft, Nintendo, Apple itd.). Spółka nie planuje promocji gry poprzez pokazywanie jej dziennikarzom i graczom na tegorocznym E3 – powiedział Michał Mielcarek, CEO IFun4all.

Targi E3 to jedno z największych wydarzeń branży gamingowej, na którym można zobaczyć wydawców z całego świata. To również bardzo dobra okazja, żeby spotkać się z twórcami najlepszych gier, poznać bliżej model biznesowy danej spółki, a także ocenić samemu jej potencjał rozwoju. W tym roku reprezentacja polskiej branży gamingowej nie jest duża, ale bierze w niej udział największy gracz z naszego rynku. Warto śledzić co zaprezentuje w Los Angeles CD PROJEKT bo może to wpłynąć na notowania spółki.

Zobacz także: Kim jest Maciej Popowicz, założyciel, prezes i główny akcjonariusz Ten Square Games

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.