Dzień Inwestora w Scope Fluidics. Weź udział i poczuj namiastkę Doliny Krzemowej
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
22 sie 2018, 07:34

Poczuj namiastkę Doliny Krzemowej - weź udział w Dniu Inwestora Scope Fluidics

Nigdy nie byłem w Dolinie Krzemowej, gdzie zlokalizowane są najbardziej innowacyjne firmy na świecie. Ostatnio miałem za to okazję odwiedzić warszawską spółkę z branży medtech - Scope Fluidics. To, co tam zobaczyłem zrobiło na mnie duże wrażenie – poczułem się, jakbym trafił do jednej z tych nowoczesnych firm z Doliny Krzemowej. Ty też możesz doznać takiego uczucia biorąc 4 września udział w bezpłatnym Dniu Inwestora w siedzibie spółki Scope Fluidics.

Scope Fluidics: Siedziba jak z Doliny Krzemowej

Trudno jest na mnie zrobić wrażenie. Tak uważam zwłaszcza w kontekście Dni Inwestora. Przez ostanie kilka lat miałem okazję zobaczyć, jak się pracuje w wielu polskich spółkach giełdowych. Widziałem siedziby KGHM, PCC Rokity, czy najnowszy blok energetyczny spółki Enea. Byłem w Selvicie, OncoArendi, CD PROJEKT, czy Kruku. Nigdzie nie doświadczyłem jednak takiego zaskoczenia, jak podczas ostatnich odwiedzin Scope Fluidics w Warszawie.

Zobacz także: Scope Fluidics: widzieliśmy jak powstają urządzenia diagnostyczne PCR|ONE i Bacteromic

Idąc na spotkanie z zarządem spółki, spodziewałem się, że odwiedzę kolejną firmę z klasyczną przestrzenią biurową. Tymczasem, to co tam zobaczyłem pozytywnie mnie zaskoczyło i pozostanie w pamięci na dłużej. Siedziba Scope Fluidics to zlokalizowana na stosunkowo niedużej przestrzeni, w pełni samodzielna firma technologiczna, która może rozwijać innowacyjne projekty technologiczne - od fazy koncepcyjnej do samej komercjalizacji. To przestrzeń biurowa, warsztat elektroniczny, laboratorium biotechnologiczne i zakład produkcyjny zlokalizowany na nie więcej niż 400 m2. Coś niesamowitego! To trzeba po prostu zobaczyć.
 

dub05075sq-1024x683


Dokładnie tak wyobrażam sobie spółki technologiczne z Doliny Krzemowej. Małe, dynamiczne zespoły, świetnie zorganizowane i posiadające pod ręką wszystko, co niezbędne, aby w pełni kontrolować proces twórczy. Jeżeli ktoś chce to zobaczyć w wersji „Made in Poland”, ma niepowtarzalną okazję, bo już 4 września Scope Fluidics otwiera drzwi dla inwestorów i zaprasza do poznania spółki i zespołu w niej pracującego.

Zobacz także: Polscy naukowcy skonstruowali urządzenie PCR|ONE, które może zrewolucjonizować wykrywanie gronkowca i innych zakażeń szpitalnych

Czym zajmuje się Scope Fluidics?

Scope Fluidics to notowana na New Connect spółka technologiczna z sektora life science. Aktualnie rozwija dwa projekty z dziedziny MedTech. Mowa o urządzeniach PCR|ONE i BacterOMIC, które mają rozwiązywać realne, istotne, globalne potrzeby medyczne. Oba systemy posiadają już działające prototypy, a PCR|ONE jest właśnie w fazie testów funkcjonalnych we współpracy z ALAB Laboratoria, jedną z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów diagnostycznych.

Model biznesowy Scope Fluidics

Komercjalizacja najbardziej zaawansowanego projektu, czyli PCR|ONE ma nastąpić najpóźniej w pierwszym półroczu 2020 r. Możliwe jednak, że nastąpi to wcześniej. Urządzenie ma szansę zrewolucjonizować procedury szpitalne dotyczące walki z gronkowcem. Statystycznie 50% ludzi miało, ma lub będzie mieć gronkowca. Jednak to nie tylko kwestia zdrowia, ale również oszczędności w systemie zdrowotnym (roczne koszty walki z gronkowcem w samych Stanach Zjednoczonych to 2,5 mld USD). Urządzenie, nad którym pracuje Scope może znacząco przyspieszyć wykrycie gronkowca u pacjenta, ograniczyć jego rozprzestrzenianie się i przyczynić się do szybszego powrotu do zdrowia. Jak deklarują przedstawiciele spółki, diagnoza ma trwać nie jak dotąd nawet kilka dni, ale najwyżej 15 minut. To sprawia, że PCR|ONE ma duży potencjał komercyjny. Jak zwraca uwagę prezes spółki: „Transakcje w przypadku podobnych urządzeń MedTech sięgają często kilkuset milionów dolarów. Te rekordowe liczone są w miliardach”.

Potencjał projektu PCR ONE

Spółka dysponuje bardzo mocnym zespołem, w skład którego wchodzą informatycy, matematycy, inżynierowie, czy absolwenci biotechnologii. Prezesem jest Piotr Garstecki - jeden z najmłodszych profesorów zwyczajnych w Polsce. Ma na swoim koncie ponad 100 publikacji i ponad 100 wniosków patentowych. To jeden z najlepszych specjalistów od mikroprzepływów na świecie.

Scope Fluidics nie ma w tej chwili potrzeb kapitałowych, a strategia spółki przewiduje wypłatę akcjonariuszom minimum 50% zysku ze sprzedaży technologii.

Zobacz także: "Minimum 50% zysku wygenerowanego ze sprzedaży naszych wynalazków wypłacimy naszym akcjonariuszom w formie dywidendy” – relacja z czatu z zarządem Scope Fluidics

Harmonogram Dnia Inwestora w Scope Fluidics

Dzień Inwestora w Scope Fluidics odbędzie się 4 września 2018 r., w Warszawie, w siedzibie spółki. Program spotkania jest następujący:

10.00Rejestracja uczestników w siedzibie firmy
10:20Prezentacja: Scope Fluidics – technologie mikroprzepływowe w branży life science
11:30Zwiedzanie laboratoriów
12:30Poczęstunek i rozmowy kuluarowe
13:00Zakończenie konferencji

Zapisy na Dzień Inwestora Scope Fluidics, 4 września 2018 r.

Zapisy na Dzień Inwestora Scope Fluidics prowadzone są za pośrednictwem poczty elektronicznej. Osoby zainteresowane wzięciem udziału, proszone są o przesłanie swoich danych kontaktowych (imię, nazwisko, adres e-mail i telefon) pod adres scope[at]innervalue[dot]pl.

Uwaga! Ilość miejsc na Dniu Inwestora Scope Fluidics jest ograniczona. Ze względów logistycznych, w wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 20 osób. O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.