Ultimate Games z NewConnect planuje premiery największej liczby gier w 2019 roku ze wszystkich producentów na małej giełdzie
Obrazek użytkownika Rafał Irzyński
07 lut 2019, 07:23

Ultimate Games to PlayWay z NewConnect. Poznaj producenta gier z najbardziej zdywersyfikowanym portfolio na małej giełdzie

Wśród spółek gamingowych notowanych na NewConnect, bardzo szybko w ostatnim czasie na wartości zyskują akcje Ultimate Games. Model działalności spółki opiera się na produkcji i dystrybucji dużej ilości niskobudżetowych i wysokomarżowych gier, które są realizowane przez niewielkie zespoły deweloperskie. Kurs akcji od czerwca 2018 r. wzrósł z 7 zł do nawet 17,5 zł, a głównym akcjonariuszem posiadającym 48% akcji jest giełdowy PlayWay.

Ultimate Games notowania akcji 2018 - 2019

Ultimate Games notowania
 

Duży skok wyników finansowych Ultimate Games w porównaniu do 2017 roku

Spółka w ciągu 2018 roku wielokrotnie zwiększyła swoje przychody i zyskowność. Z kolejnymi kwartałami osiągała nowe, rekordowe wyniki finansowe. Po 9 miesiącach 2018 roku wygenerowała 1,25 mln zł zysku netto przy 3,39 mln zł przychodów. Sam III kwartał ubiegłego roku przyniósł 0,68 mln zł zysku netto przy 1,86 mln zł przychodów. Na tym tle, osiągane w 2017 roku przychody ze sprzedaży w okresach porównywalnych są o wiele niższe, a spółka balansowała na bardzo niewielkim plusie na poziomie zysku netto.

Wyniki finansowe Ultimate Games S.A.

(tys. zł)III kw. 2018III kw. 2017I-III kw. 2018I-III kw. 2017
Przychody ze sprzedaży1 8603923 386684
Zysk operacyjny784-691 396-62
Zysk netto680141 24825

Źródło: Raporty finansowe Ultimate Games S.A.

Zobacz także: Mamy już wewnętrzne daty premier, zarówno Sniper Ghost Warrior Contracts oraz Lords of The Fallen 2 - rozmowa z prezesem CI Games, Markiem Tymińskim

Szacunkowe wyniki finansowe za 2018 rok na tle prognoz z rekomendacji PDM

W drugiej połowie stycznia br., spółka podała szacunkowe wyniki za cały 2018 rok. Przychody wyniosły 4,68 mln zł, zysk brutto 2,41 mln zł, a zysk netto 2,07 mln zł. Oznacza to, że szacunkowe wyniki za IV kw. 2018 roku były ponownie rekordowe dla spółki pod względem wielkości osiągniętego zysku netto. Przychody w tym kwartale są szacowane na 1,29 mln zł, a zysk netto na 0,82 mln zł.
 

Ultimate Games gry 2018 - 2019


Polski Dom Maklerski 23 października 2018 r. wydał raport analityczny z wyceną akcji Ultimate Games na poziomie 16,09 zł. Prognozy wyników finansowych wskazywały na osiągnięcie w całym 2018 roku 4,6 mln zł przychodów oraz 1,65 mln zł zysku netto. Tym samym szacunkowy zysk netto podany przez spółkę jest o 25% wyższy od prognoz PDM. Na rok 2019 PDM prognozuje 8,97 mln zł sprzedaży oraz 3,33 mln zł zysku netto.

Opierając się na szacunkowych danych finansowych zaprezentowanych przez spółkę, wskaźnik C/Z przy aktualnej cenie rynkowej (15,5 zł na dzień 5 luty 2019 r.) wynosi 38. Jest to dość wysoka wartość wskaźnika biorąc pod uwagę średnią branży, ale inwestorzy wyceniają już perspektywę dalszego rozwoju spółki i potencjalny wzrost wyników finansowych.

Rekordowy plan wydawniczy Ultimate Games na 2019 rok

Na początku roku spółka ogłosiła plan wydania gier na 2019 rok. Aktualnie są to 54 gry z planowaną premierą w bieżącym roku, w tym część starszych gier wydane na nowe platformy, czyli tzw. porty. Spółka jednak już zaczęła tworzyć listę premier na 2020 rok, na której znajdują się już sześć pozycji.

- Ten rok zapowiada się dla nas rekordowo jeśli chodzi o plany wydawnicze. W wielu grach upatruję duży potencjał komercyjny. Ich sukces pomoże nam dalej realizować strategię długoterminową - powiedział Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games.
 

Plan wydawniczy Ultimate Games

Pełną listę planów wydawniczych spółki można znaleźć pod tym linkiem:

Zarząd zastrzegł jednak, że plan premier ma charakter orientacyjny i może ulegać zmianie ze względu na wiele czynników. Ostateczne daty premier są uzależnione m.in. od wewnętrznych i zewnętrznych testów, procesu certyfikacji, premier gier konkurencyjnych, otoczenia rynkowe czy wyprzedaży na platformach sprzedażowych. Plan premier nie zawiera też wszystkich planowanych do wydania gier przez spółkę, gdyż w części przypadków uniemożliwiają to w danym momencie umowy z podmiotami trzecimi. Zarząd spółki zobowiązał się do informowania o terminach premier gier w formie komunikatów bieżących, ale warto też śledzić aktualizowaną często stronę internetową spółki w dedykowanej planom premier zakładce.

Zobacz także: Według Morgan Stanley CD PROJEKT jest warty ponad połowę tego, co Take-Two Interactive

Wybrane gry Ultimate Games mają trafić na rynek chiński

5 grudnia 2018 roku spółka zawarła umowę z Beijing CE-Asia Co. Ltd. z siedzibą w Pekinie. Dotyczy ona udzielenia licencji na dystrybucję 11 gier na rynku chińskim. Dokładnie chodzi o następujące tytuły:

1. Bad Dream: Fever (PC);

2. Professor madhouse (PC);

3. Earthworms (PC);

4. Bouncy bob (PC);

5. Darkest Hunters (PC);

6. Proffesional Fishing (PC);

7. Ultimate Fishing Simulator (Mobile);

8. Godly Corp (PC);

9. Mech Rage (PC);

10. Clinically Dead (PC);

11. Escape Doodland (PC).

Umowa nie obejmuje jednak jednej z najbardziej znanej gry Ultimate Games - Ultimate Fishing Simulator w wersji na PC. Na początku stycznia tego roku była to najwyżej oceniana gra w swojej kategorii (symulator wędkarstwa) na Steamie z 83% ocen pozytywnych, a liczba jej pobrań wynosiła ponad 50 tys. egzemplarzy. Spółka informowała, że prowadzi negocjacje w tym zakresie jeszcze z innym, znaczącym wydawcą na rynku chińskim. Do momentu opublikowania artykułu, spółka nie poinformowała jeszcze o wyborze dystrybutora.

Inwestorzy instytucjonalni kupili 9,3% akcji Ultimate Games po 13 zł

Dokładnie 29 stycznia br. trzech akcjonariuszy Ultimate Games z prezesem zarządu na czele, sprzedało 465,7 tys. akcji inwestorom instytucjonalnym po cenie 13 zł za akcję. Jednocześnie zarząd podjął uchwałę o emisji prywatnej 230 tys. akcji (z kapitału docelowego) z taką samą ceną emisyjną do wspomnianych trzech akcjonariuszy. Spółka w ten sposób pozyskała ok. 3 mln zł oraz nowych inwestorów instytucjonalnych. Spółka w komunikacie bieżącym wskazała, że:

- Powyższe zasady wejścia inwestorów instytucjonalnych w skład akcjonariatu Emitenta podyktowane są politykami inwestycyjnymi tych podmiotów, polegającymi na ograniczeniu w obejmowaniu akcji nienotowanych w ramach ASO NewConnect lub rynku regulowanym GPW.

- W związku z powyższym dotychczasowi akcjonariusze sprzedali część posiadanych akcji istniejących i objęli akcje nowej emisji.

Ultimate Games złożył w połowie stycznia br. prospekt emisyjny do KNF. Wcześniej spółka informowała, że planuje przeniesienie notowań na główny rynek, do którego może dojść w I kwartale 2019 roku.

Zobacz także: „Żaden monopol na wolnym rynku nie jest w stanie się długo utrzymać” - rozmowa o rewolucji w cyfrowej dystrybucji gier z Michałem Gembickim CEO Klabater

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.