Redukcja zapisów na obligacje spółki Cavatina Holding
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
27 cze 2022, 14:50

Redukcja zapisów na obligacje spółki Cavatina Holding

W odpowiedzi na ofertę obligacji spółki Cavatina Holding inwestorzy złożyli zapisy na pod 60 tys. akcji, co oznacza 37% redukcję.

Cavatina Holding założyła w ofercie 3,5 letnie obligacje, których łączna wartość wynosi 40 mln zł. Inwestorzy złożyli zapisy o wartości 63,4 mln zł, w związku z tym stopa redukcji wyniosła 37%.

Emisja obligacji Cavatiny

Deweloper zaoferował w ramach serii P2022B obligacje o nominalnej wartości 1000 zł, przy oprocentowaniu WIBOR 6M powiększonym o marże 6%. W związku w emisją inwestorzy złożyli zapisy o wartości 63,4 mln zł, z redukcją 37%. W związku z tym papiery dłużne trafią do 969 inwestorów, a wypłaty będą się odbywały co pół roku.

Emisja obligacji jest planowana na 30 czerwca 2022 r., z kolei obligacje zadebiutują na rynku Catalyst w lipcu, gdzie są już notowane obligacje spółki z serii E, E1 i P2022A.

„Bardzo dziękujemy wszystkim inwestorom, którzy złożyli zapisy na obligacje, dzięki czemu alokacja walorów zakończyła się wyraźną redukcją. Sukces ostatniej emisji, podobnie jak nasza wcześniejsza aktywność w zakresie pozyskiwania finansowania bankowego i obligacyjnego, pozwoli nam kontynuować wzrost portfolio realizowanych projektów. Zgromadzone kompetencje umożliwiają nam przemyślany rozwój każdego z projektów oraz ich sprzedaż w optymalnym momencie. Potwierdzają to podpisane w ostatnich dniach umowy przedwstępne sprzedaży projektów Carbon Tower, Ocean Office Park A oraz Tischnera Office o szacunkowej wartości 139,3 mln euro. Finalizacja transakcji sprzedaży tych trzech budynków, które oferują ponad 66 tys mkw. i są wynajęte w 90% planowana jest do końca listopada 2022 r.” – mówi Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding S.A.

Organizatorem emisji jest Michael / Ström Dom Maklerski.

Zobacz także: Cavatina Holding z redukcją zapisów w ofercie obligacji

Druga emisja w ramach prospektu z 10 stycznia 2022 r

Warto tutaj zaznaczyć, że to już druga emisja w ramach programu obligacji zatwierdzonego przez KNF 10 stycznia br., który pozwala na emitowanie zabezpieczonych obligacji o wartości 200 mln zł.

„Spółka kontynuuje proces dywersyfikacji źródeł finansowania, mający na celu wsparcie realizacji strategicznego celu Grupy, czyli osiągnięcia 1 mln mkw. portfela inwestycji w 2025 r. Oprócz ustanowionego we wrześniu programu obligacji do 200 mln zł, w ramach którego przeprowadzana została obecna emisji, w grudniu 2021 r. spółka ustanowiła nowy, bezprospektowy program emisji obligacji do kwoty 200 mln zł, które mogą być oferowane wybranym inwestorom kwalifikowanym.” – czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Cavatina Holding rusza z ofertą obligacji, których oprocentowanie może przekroczyć 12%

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.