OK Google pokaż mi notowania akcji z GPW
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
17 sty 2019, 11:56

OK GOOGLE pokaż mi notowania CD PROJEKT. Oto jak ustawić Google Asystent, aby pokazywał notowania akcji z GPW

Od wczoraj oficjalnie dostępna jest już w Polsce usługa Google Asystent. Niektórzy użytkownicy smartfonów z Androidem mogą jednak z niej skorzystać dopiero dziś. Google Asystent może pomóc nam w inwestowaniu, chociażby podając notowania akcji spółek notowanych na giełdzie. Warto jednak go dokładnie skonfigurować, aby wiedział o co dokładnie nam chodzi.

Jak uruchomić Google Asystent?

Z pewnością korzystałeś już z wyszukiwania głosowego czy to w Google, Youtube czy Google Maps. To nie jest jednak Google Asystent. Pomocnika najłatwiej uruchomić na smartfonie przytrzymując środkowy przycisk. Wtedy pojawia nam się aplikacja z którą możemy się komunikować rozpoczynając każdą naszą prośbę od OK Google.


Google Asystent

Aby przejść do ustawień asystenta i jego konfiguracji należy nacisnąć prawy górny przycisk w aplikacji.

Zobacz także: Test aplikacji mobilnej GPW - każdy inwestor powinien ją zainstalować

OK Google pokaż mi notowania spółek z GPW

Asystent Google podaje notowania spółek notowanych na światowych giełdach, również z GPW. Źródłem informacji są zagregowanie w Google Finance spółki. Co prawda sam serwis jest już niedostępny, ale z poziomu wyszukiwarki Google podaje w prawym górnym rogu informacje giełdowe o spółkach, gdy wpiszemy ich nazwy w okno wyszukiwania. Te źródła można dokładnie zdefiniować w ustawieniach asystenta Google, aby działał lepiej. Zanim jednak tego dokonamy, musimy sprawdzić, czy mamy uruchomioną usługę informowania o giełdzie w Google Asystent.


Google Asystent 7


Aby tego dokonać należy zejść na sam dół ekranu odkrywaj Google asystenta i wybrać „wszystkie kategorie”. Wtedy naszym oczom otworzy się ekran kategorii usług jakie są dostępne w asystencie Google.
 

Google Asystent 4


Wybieramy oczywiście "biznes i finanse", a następnie uruchamiamy funkcję aktualności giełdowych. Może ona już domyślnie funkcjonować, ale warto się upewnić.


Google Asystent 8

Dodaj swoje ulubione spółki i indeksy do konta Google

To nie koniec. Warto w kolejnych krokach, w ustawieniach naszego konta Google, zdefiniować rynki giełdowe i spółki, które nas najbardziej interesują. Wtedy też Google będzie nas informowała o materiałach jakie się pojawiają na temat danych spółek chociażby w wiadomościach.
 

Google Asystent 3


Wracamy do okna "odkrywaj Google Asystent", wybieramy trzy kropki w lewym rogu i klikamy w ustawienia konta Google.
 

Google Asystent 6

Powinniśmy już się znajdować w ustawieniach swojego konta na Google. Wybieramy usługi, a tam - Notowania giełdowe.
 

Google Asystent 5

Powinna się pojawić lista spółek indeksów i rynków, które możemy wybrać do obserwacji. Jest tego naprawdę sporo. Te wybory ułatwią działanie naszemu asystentowi Google, ale będą też miały wpływ na inne aplikacje Google. Te które wykorzystujemy - jak chociażby Google Now, które wyświetla nam wiadomości pod wynikami w wersji mobilnej wyszukiwarki Google.

Ok Google pokaż mi notowania CD PROJEKT

Kiedy już tego dokonamy możemy zacząć w pełni korzystać z naszego asystenta Google i zapytać się go chociażby o notowania CD PROJEKT czy innych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Mówimy „OK Google pokaż notowania CD Projekt” i... udało się!
 

Google Asystent 2

Zobacz także: Testujemy aplikację KGHM do relacji inwestorskich: jest przyzwoicie, ale sporo można poprawić

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.