Strefa Inwestorów drugim najważniejszym niezależnym serwisem internetowym w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów OBI
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
07 gru 2018, 11:43

Strefa Inwestorów drugim najważniejszym niezależnym serwisem dla inwestorów giełdowych po Stooq.pl

Długo na to pracowaliśmy. Wczoraj zostały opublikowane wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów, w których wzięło udział ponad 3900 inwestorów. Strefa Inwestorów znalazła się w nim na najwyższym miejscu w historii. Okazuje się, że jesteśmy już drugim najważniejszym dla inwestorów niezależnym serwisem internetowym po Stooq.pl.

Prawie 17% inwestorów czerpie wiedzę ze Strefy Inwestorów

W najnowszym Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Strefa Inwestorów osiągnęła najlepszy wynik w swojej historii. Jesteśmy bardzo z niego dumni i z tego miejsca dziękujemy wszystkim czytelnikom, autorom i członkom naszej społeczności.

Jeszcze 3 lata temu nie było nas w wynikach OBI. Dwa lata temu pojawiliśmy się z wynikiem 7%. Rok temu czytanie Strefy Inwestorów deklarowało 14% inwestorów. W tym okazuje się, że czerpanie informacji ze Strefy Inwestorów zadeklarowało rekordowe 16,7% inwestorów.
 

Serwisy Internetowe

źródło: Wyniki OBI 2018

Warto zwrócić uwagę na to, że jesteśmy obecnie drugim po Stooq.pl niezależnym serwisem o giełdzie. Jesteśmy z tego szczególnie dumni. Bo nie stoi za nami żadna grupa kapitałowa. Nie możemy też liczyć na wsparcie zasięgowe ze strony dużego portalu horyzontalnego, który przekierowywałby do nas ruch. Mamy tylko pasję i zacięcie do giełdy. Swoją pozycję budujemy pisząc o rzeczach ważnych, a czasem nawet kontrowersyjnych.

Strefa Inwestorów to grupa ludzi, których łączy pasja do giełdy i inwestowania. Ludzi, którzy robią to co ich interesuje i to co sprawia im przyjemność. Nie kryjemy tego, że zamierzamy dalej konsekwentnie piąć się w rankingu w górę. Zależy nam na naszych czytelnikach i spowitym ostatnio w kryzysie rynku kapitałowym.
 

ródła informacje

źródło: Wyniki OBI 2018

Wynik osiągnięty przez Strefę Inwestorów tym bardziej cieszy, że serwisy internetowe są uznawane przez inwestorów za drugie najważniejsze źródło informacji. Ważniejszym źródłem informacji według inwestorów są jedynie raporty bieżące i okresowe spółek. Jako źródło informacji, serwisy internetowe są wyżej niż fora internetowe, raporty i komentarze analityków, a nawet gazety.

Zobacz także: "Polish financial site Strefa Inwestorow" – o tym jak mieliśmy swoje 5 minut na świecie... oczywiście dzięki CD PROJEKT

Fundament pod dalszy wzrost znaczenia Strefy Inwestorów

Cieszy nas to, że mamy solidne argumenty, które przemawiają za tym, aby z optymizmem patrzeć w przyszłość. Chcemy dalej piąć się w rankingu i przede wszystkim docierać do jak największej liczby czytelników. Po co?! Bo ważną misją Strefy Inwestorów jest edukowanie inwestorów i promowanie inwestowania na rynku kapitałowym. Wierzymy, że najlepiej to można robić pisząc ciekawie o giełdzie i zwracając uwagę na ważne czynniki i kwestie, które mogą wpływać na zmiany wartości akcji spółek, sektorów, całych indeksów i nierzadko całej polskiej, czy światowej gospodarki.

Mówiąc o rynku kapitałowym mamy na myśli przede wszystkim rynek akcji. Giełda zawsze będzie w naszych sercach na pierwszym miejscu. To właśnie tam budowana jest prawdziwa wartość w długim terminie – nigdzie indziej.
 

Statystyki

źródło: Google Analitycs

Według statystyk z Google Analitycs, w porównaniu do 2017 roku, liczba unikalnych użytkowników, którzy przewinęli się przez Strefę Inwestorów, wzrosła w 2018 roku do 1,1 mln z 717 tys. w 2017 roku. W tej chwili średnio miesięcznie Strefę Inwestorów odwiedza 150 tys. unikalnych użytkowników. To najwyższe poziomy w historii. Mimo kryzysu, jakim jest ogarnięty rynek kapitałowy, powoli, ale konsekwentnie rośniemy. To dla nas potwierdzenie, że jest sens w tym, co robimy i dlatego zamierzamy tę pracę kontynuować.

Zobacz także: Startuje GeneracjaSmart.pl, młodsza siostra Strefy Inwestorów

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.