Startuje GeneracjaSmart.pl, młodsza siostra Strefy Inwestorów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
04 sty 2018, 15:25

Startuje GeneracjaSmart.pl, młodsza siostra Strefy Inwestorów

W punkt, w dniu moich 35 urodzin (chociaż nie było to zaplanowane) startuje nowy serwis Generacja Smart. To projekt, który chodził nam po głowie od ponad roku. Młodsza siostra Strefy Inwestorów będzie, tak samo jak Strefa serwisem o biznesie, finansach i inwestowaniu. Z tą jednak różnicą, że jak to zwykle bywa w przypadku innego pokolenia, będzie interesować się innym rodzajem inwestycji i patrzeć na nie z nieco innego punktu widzenia.

Czas na gospodarkę Smart

Jak mawiał Johann Wolfgang von Goethe - kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Tak samo jest z inwestowaniem i gospodarką. Niestety, albo stety Polska dotarła do takiego miejsca, że już samą pracą i inwestycjami infrastrukturalnymi nie utrzymamy dotychczasowego tempa wzrostu gospodarczego.

Doszliśmy do momentu, w którym nadszedł czas, gdy musimy ruszyć głową, aby sytuacja gospodarcza w naszym kraju się dalej poprawiała. Aby to nastąpiło, potrzebni są smart ludzie, smart pomysły biznesowe i smart inwestorzy, którzy zechcą w nie zainwestować. Tym w skrócie będziemy się zajmować w Generacji Smart.

Mamy świadomość tego, że nie będzie łatwo, ale i tak chcemy to robić. Chcemy, aby Generacja Smart inspirowała, pokazywała perspektywiczne kierunki dla ludzi, biznesu i inwestorów. Będziemy poruszać takie tematy jak inwestowanie w firmy we wczesnej fazie rozwoju, pomysły i inspiracje na biznes i jego prowadzenie, badania naukowe i nowe trendy, czy inwestowanie w siebie i rozwój kariery zawodowej w nowoczesnym świecie. Będziemy pisać o tym jak inwestować w nowe pomysły biznesowe oraz czy warto przede wszystkim to robić. Nie będziemy też stronić od szerszych tematów, jak kwestie związane z ciekawymi produktami finansowmi, czy bankowymi. Oczywiście, pod warunkiem, że będą smart :) Krótko mówiąc, będziemy pisać o tym na czym się najlepiej znamy, ale trochę w inny sposób. Od dłuższego czasu brakowało nam w Strefie Inwestorów miejsca, w którym moglibyśmy pisać o inwestowaniu, ale nie tylko na giełdzie.

Serwis Generacja Smart będzie prowadził Wojciech Matusiak

Od razu uspokajam, że nie ja będę odpowiedzialnym za Generację Smart. Moim miejscem pozostaje Strefa Inwestorów. Redaktorem naczelnym nowego serwisu będzie Wojciech Matusiak, który jest przede wszystkim wieloletnim członkiem Strefy Inwestorów. Przez ostanich 6 lat pracował jako dziennikarz w działach biznesowych „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Dołączył do nas w ubiegłym roku i intensywnie pracował nad uruchomieniem nowego projektu. GeneracjaSmart.pl wreszcie ujrzała światło dzienne, ale teraz czeka go jeszcze większa praca, aby serwis rósł, rozwijał i służył czytelnikom.

Artykuł

Inauguracyjny wywiad z Profesorem Blikle

Na początek zapraszam na Generację Smart do lektury wywiadu z Profesorem Andrzejem Blikle osobą, którą osobiście bardzo szanuję i szczerze podziwiam. Dowiesz się z niego wielu ciekawych rzeczy. Profesor powiedział jak jego zdaniem zdrowo i skutecznie motywować ludzi, dlaczego pieniądze w pracy nie są najważniejsze, a także jak działają firmy, w których to klient, a nie szef wydaje polecenia. Poznasz też proste innowacje, które nie wymagają dużych nakładów finansowych.

Raport

Oprócz tego zapraszamy do pobrania raportu specjalnego „Jak dostać podwyżkę w pracy i więcej zarabiać”. O sposobach na zwiększenie zarobków opowiedzieliście sami w badaniu ankietowym. Wzięło w nim udział blisko 100 osób. Przedyskutowaliśmy odpowiedzi z praktykami: psychologiem biznesu Jackiem Santorskim, właścicielem sieci restauracji Sphinx Sylwestrem Cackiem, współzałożycielem Selvity i Interii Pawłem Przewięźlikowskim oraz prezesem Medinice Sanjeevem Choudhary. Z raportu dowiesz się jak negocjować podwyżkę krok po kroku, kiedy jest najlepszy moment na rozmowę z szefem, jakich argumentów nie używać, jakie słowa działają na przełożonego jak płachta na byka i czy warto zaszantażować szefa. Przeczytasz też kiedy odpuścić negocjacje i zacząć szukać nowej, lepiej płatnej pracy oraz poznasz zasady nienachlanej i skutecznej autoreklamy w firmie.

Polub Generację Smart na Facebook i Twiterze.

Na koniec prośba o informację zwrotną. Co myślicie o naszej nowej inicjatywie i w którym kierunku powinniśmy iść. Jakie teksty by was interesowały? Czy tematyka SMART jest rzeczywiście tym, na co warto poświęcić czas? Czy myślicie, a może już inwestujecie w pomysły biznesowe w wczesnej fazie rozwoju. Każdy komentarz jest mile widziany poniżej lub e-mailem na adres redakcja[at]generacjasmart[dot]pl.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.