GPW wprowadza certyfikaty inwestycyjne na WIG.GAMES, które umożliwią łatwe inwestowanie w producentów gier

Inwestycja w WIG.GAMES staje się prosta. GPW wprowadza certyfikaty strukturyzowane bazujące na indeksie

9 kwietnia GPW wprowadziła pierwsze certyfikaty strukturyzowane na WIG.GAMES. To oznacza, że od teraz można zainwestować w pięć spółek gamingowych z tego indeksu za jednym kliknięciem. Emitentem został austriacki Raiffeisen Centrobank.

Certyfikaty strukturyzowane oparte o indeks WIG.Games

Zaledwie miesiąc po wprowadzeniu nowego indeksu WIG.GAMES, giełda przygotowała nowy oparty o niego instrument finansowy. Dzięki certyfikatom strukturyzowanym każdy akcjonariusz może zainwestować w spółki notowane w tym indeksie. Obecnie należą do niego CD Projekt, Ten Square Games, CI Games, 11 bit studios oraz Playway.

Emitentem certyfikatów został Raiffeisen Centrobank, który ma najwięcej instrumentów finansowych na GPW (ponad 750). Według informacji podanych na stronie warszawskiej giełdy do obrotu trafiły dwa certyfikaty strukturyzowane typu FAKTOR long z dźwignią 3 i 4.

Zobacz także: Nowy indeks WIG Games na GPW już od marca - znamy jego skład

Nowe certyfikaty RCFL4GAMES i RCFL3GAMES

Nowe certyfikaty Raiffeisen Centrobank noszą nazwę RCFL4GAMES i RCFL3GAMES. Wartość emisyjna jednostki w obydwu przypadkach wynosi 10 zł. Cena referencyjna została ustalona na 22 marca 2019 i wynosi 12,653 PLN. W obydwu przypadkach najwyższa przewidziana dokumentem informacyjnym liczba certyfikatów wynosi 100 000 000 sztuk.

- Niespełna miesiąc od uruchomienia WIG.GAMES mamy już pierwszego emitenta certyfikatów strukturyzowanych bazującego na tym nowym indeksie. Koncentrowaliśmy wysiłki na tym, by nowe indeksy były jak najatrakcyjniejszymi instrumentami bazowymi dla całej gamy produktów dostępnych w obrocie na GPW. Cieszymy się, że emitent RCB wychodzi naprzeciw oczekiwaniom inwestorów szukających zróżnicowanych produktów inwestycyjnych. Zarząd GPW zamierza dalej rozwijać rynek produktów strukturyzowanych, z którymi wiążemy duże nadzieje – mówi Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

Nowy indeks stał się atrakcyjnym instrumentem bazowym, co umożliwiło tak szybkie wprowadzenie certyfikatów. Wartość bazowa tego indeksu ma wartość na poziomie 15 tys. punktów. Jeszcze na początku roku wynosiła 10 tys. punktów. Pokazuje to dynamikę branży gamingowej.
 

Notowana Indeksu WIG.Games lata 2018 - 2019

WIG.Games

Zobacz także: Debiut certyfikatów strukturyzowanych na indeks WIG.GAMES

Indeks WIG.GAMES

Od 18 marca na warszawskiej giełdzie notowany jest indeks WIG.GAMES, w którego skład wchodzą spółki gamingowe – CD Projekt, 11 bit studios, Playway, CI Games i Ten Square Games. Liczba pięciu podmiotów jest stała, a co kwartał będzie dokonywany przegląd ich struktury. Jeżeli pojawi się spółka, która będzie miała lepsze wskaźniki, to zastąpi obecnie notowaną w indeksie WIG.GAMES. Pozwoli to zapewnić wysoką atrakcyjność indeksu.

Obok WIG.Games powstały jeszcze trzy indeksy makrosektorowe:

  • WIG.MS-FIN: PKO BP, Pekao SA, PZU, Santander, Alior;
  • WIG.MS-PET: PGNiG, PKN Orlen, Lotos, Grupa Azoty, Ciech;
  • WIG.MS-BAS: KGHM, PGE, Tauron, JSW, Energa.

Dotychczas nie wprowadzono instrumentów finansowych na te indeksy. Jak na razie WIG.GAMES cieszy się największą popularnością.

Zobacz także: Dzisiaj startują notowania indeksu WIG-Games. Oto jak przedstawiciele Playway, 11 bit i Techlandu to komentują

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.