11 bit studios zapowiada grę Forstpunk na konsole – do tej pory sprzedaż sięgnęła 1,4 mln kopii
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
24 kwi 2019, 16:54

Zima nadeszła dokładnie rok temu. 11 bit studios sprzedało 1,4 mln kopii gry Frostpunk i zapowiada wersję na konsole

Dokładnie rok temu swoją globalną premierę miała gra „Frostpunk”. Do tej pory 11 bit studios sprzedało ponad 1,4 mln kopii gry tylko na PC, a produkcja stała się światowym bestsellerem. Popularni Bici nie zwalniają tempa i spółka zapowiada konsolową wersję gry na PS4 oraz XBOX One jeszcze tego lata.

Frostpunk światowym bestsellerem

Jeżeli jeszcze nie zagrałeś we „Frostpunk”, to masz okazję, aby nadrobić zaległości. Właśnie minął rok od premiery gry warszawskiej spółki gamingowej, 11 bit studios. W niecałe dwa dni produkcja podbiła serca graczy, którzy porównywali steampunkowy świat do „SimCity” czy wcześniejszej gry polskiego dewelopera „This War of Mine”.

Gra strategiczna, która ma w sobie elementy survivalu oraz city buildera sprzedała się już w ponad 1,4 mln egzemplarzy na całym świecie. Sprzedaż obejmuje jedynie PC, a fani „Frostpunka” wciąż czekają na wersję na konsole. Według zapowiedzi 11 bit studios jeszcze tego lata będziemy mogli zbudować swoje miasto na PS4 oraz XBOX One.

Na platformie Steam już w dzień po premierze produkcja osiągnęła status „Global Top Sellers”. Obecnie 191 państw na świecie ma co najmniej swój jeden egzemplarz polskiej produkcji, a jej popularność wciąż rośnie dzięki nowym aktualizacjom.

Dzięki grze „Frostpunk” i jej milionowej sprzedaży 11 bit studios odnotowało w zeszłym roku rekordowe wyniki finansowe. Dzięki temu spółka w 2018 roku odnotowała przychody w wysokości ponad 82 mln zł, co stanowiło wzrost względem poprzedniego roku o prawie 330%. Jak zapowiadał prezes Zarządu, Grzegorz Miechowski wciąż planowany jest rozwój ich flagowej produkcji.

Zobacz także: 11 bit studios notuje w 2018 roku rekordowe wyniki finansowe i kontynuuje zaplanowane inwestycje

Frostpunk

Frostpunk w liczbach

  • 1,4 mln – tyle sprzedano egzemplarzy,
  • 66 godzin – tyle czasu było potrzebne, aby zwrócić koszty produkcji,
  • 191 państw – tyle krajów posiada co najmniej jeden egzemplarz gry,
  • 43,8% - tyle osób ukończyło całą grę,
  • 300 osób – tyle mieszkańców ma z reguły miasto w steampunkowym świecie,
  • 365 dni – tyle czasu gra jest na rynku, jednak 11 bit studios ma jeszcze plany na dalszy rozwój swojej flagowej produkcji.

Wykres notowań 11 bit studios

11 bit studios

Dzisiaj notowania 11 bit studios znajdują się prawie 50% powyżej poziomów, przy których znajdowały się przed premierą gry „Frostpunk”, a wycena rynkowa całej spółki oscyluje wokół 845 mln zł.

Kolejną światową produkcją od 11 bit studios może być tajemniczy „Projekt 8”, o którym jak na razie nic konkretnego nie wiadomo. Zarówno gracze jak i inwestorzy z niecierpliwością czekają na kolejne produkcje warszawskiego dewelopera.

Zobacz także: 11 wydarzeń z branży gamingowej w 2019 roku, których najbardziej oczekują polscy inwestorzy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.