500 plus nowym sponsorem klubu Legia Warszawa. Po bukmacherze czas na platformę inwestycyjną
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
10 sie 2020, 09:49

Plus500 - kim jest nowy główny sponsor Legii. Po bukmacherze przyszedł czas na platformę inwestycyjną

Broker Plus500, dla którego ostatnie dwa kwartały były rekordowe, wesprze finansowo Legię Warszawa.

Klub piłkarski Legia Warszawa ma nowego głównego sponsora. Czemu my o tym piszemy? Bo została nim międzynarodowa platforma inwestycyjna Plus500. Umowa między Legią Warszawa a Plus500 będzie obowiązywała od początku sezonu 2020/21 i została podpisana na 2 lata, z opcją przedłużenia na kolejny rok. Logo brokera będzie widniało na froncie koszulki klubu ze stolicy, który w tym roku zdobył mistrzostwo Polski. Od stycznia 2015 roku Plus500 jest głównym sponsorem hiszpańskiego klubu Atletico Madryt, a od czerwca br. współpracuje z mistrzem Szwajcarii, klubem BSC Young Boys Berno.

Czym się zajmuje Plus500?

Plus500 to międzynarodowa firma inwestycyjna, notowana na londyńskiej giełdzie. Spółka jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, ma biura w Izraelu i Australii. Została założona w 2008 roku. Została stworzona przez pięciu absolwentów uczelni Technion – Israel Institute of Technology, dzięki kapitałowi początkowemu 400 000 USD, które wniósł Alon Gonen – dyrektor generalny spółki.

Broker specjalizuje się w oferowaniu kontraktów na różnice kursowe (CFD). Jako jeden z pierwszych na świecie zaoferował appkę inwestycyjną dla użytkowników iPad i iPhone. Ponad 40% handlu za jego pośrednictwem odbywa się właśnie poprzez urządzenia mobilne.

Od lipca 2013 roku Plus500 jest notowane na londyńskiej giełdzie. W 2019 roku spółka miała 354 mln USD przychodów (-51% r/r), zarobiła 152 mln USD. W I kwartale tego roku broker zanotował wzrost przychodów o niemal 500% r/r, do 317 mln USD, oraz wzrost aktywnych klientów o 98%, do 194 tys. W II kwartale tego roku broker miał 102 mln USD przychodu, pozyskał aż 100 tys. nowych klientów.

Historia notowań Plus500

plus500 notowania

Źródło: Google

Wyniki finansowe Plus500

wyniki

Źródło: Spółka

Zobacz także: Inwestorzy korzystający z aplikacji Robinhood nie mają sentymentów. Nie obchodzi ich, czy spółka działa etycznie

Legię sponsoruje też bukmacher, który kiedyś był notowany na GPW

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy związek sponsorski Legii ze spółką giełdową, która w dodatku oferuje możliwości zarabiania na zakładach. Od wielu lat klub ze stolicy jest związany ze spółką Fortuna Zakłady Bukmacherskie. Kiedyś logo Fortuny widniało na piersiach piłkarzy, teraz zostanie przeniesione na tył koszulek. Fortuna była w latach 2010-18 notowana na GPW. Ale wielkiego zainteresowania inwestorów nie przyciągnęła, więc w czerwcu 2018 roku, po wezwaniu, została zdjęta z parkietu.

Legia szanuje swojego stałego sponsora (który uzyskał tytuł Oficjalnego Sponsora), ale nie ukrywa, że cieszy się bardzo z nowego głównego sponsora. „Bardzo się cieszę, że Plus500 jako międzynarodowa instytucja działająca na globalnym rynku finansowym, dostrzegła potencjał marketingowy Legii jako najbardziej utytułowanego klubu oraz najsilniejszej polskiej marki sportowej i zdecydowała się wspólnie z nami budować swoją pozycję w naszym rejonie Europy. Plus500 jest nie tylko liderem swojego rynku, ale jako główny sponsor Atletico Madryt jest także doświadczonym partnerem piłki nożnej na najwyższym europejskim poziomie. Tym bardziej jestem dumny z naszej współpracy, która dowodzi, że pozycja oraz sukcesy Legii zostały docenione w skali międzynarodowej” – powiedział Dariusz Mioduski, prezes zarządu oraz właściciel Legii Warszawa.

Źródło ilustracji do tekstu: legia.com.

Zobacz także: Liczba debiutów giełdowych i IPO w Europie skurczyła się przez epidemię COVID-19 o połowę

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.